Architektura MuratorKonkursyeVolo Skyscraper 2019 – rusza kolejna edycja konkursu na wieżowiec przyszłości!

eVolo Skyscraper 2019 – rusza kolejna edycja konkursu na wieżowiec przyszłości!

Ogłoszono czternastą edycję eVolo Skyscraper Competition na najbardziej innowacyjny drapacz chmur. Do udziału zaproszeni są wszyscy entuzjaści projektowania: architekci, studenci, artyści i inżynierowie.

EVolo Skyscraper 2019 – rusza kolejna edycja konkursu na wieżowiec przyszłości!
Koncepcja składanego wieżowca Skyshelter.zip autorstwa Damiana Granosika, Jakuba Kulisy i Piotra Pańczyka, która zwyciężyła w ostatniej edycji eVolo Skyscraper Competition

Amerykański konkurs eVolo Skyscraper po raz pierwszy odbył się w 2006 roku. Od początku jego głównym celem było inicjowanie dyskusji na temat roli, jaką budynki wysokościowe pełnią w miastach. Uczestnicy nie mają w zasadzie żadnych ograniczeń (również wiekowych). Obiekt powinien jedynie być technicznie możliwy do zrealizowania i przyjazny środowisku. Projektanci powinni także uwzględnić najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii, urbanistyki i architektury. Warto dodać, że wśród laureatów konkursu wielokrotnie pojawiali się Polacy. W 2015 roku główną nagrodę za projekt Essence Skyscraper otrzymał zespół w składzie Ewa Odyjas, Agnieszka Morga, Konrad Basan i Jakub Pudo. Grand Prix przypadło nam również dwa lata później (koncepcja mobilnego wieżowca Mashambas Skyscraper autorstwa Pawła Lipińskiego i Mateusza Frankowskiego z Politechniki Śląskiej pokonała ponad 400 prac z całego świata) oraz w ostatniej edycji konkursu, w 2018 roku (projekt Skyshelter.zip autorstwa Damiana Granosika z Politechniki Łódzkiej, Jakuba Kulisy z Politechniki Krakowskiej i Piotra Pańczyka z Politechniki Wrocławskiej).

W skład jury bieżącej edycji wchodzą architekci: Melike Altınısık, założycielka tureckiej pracowni Melike Altınısık, Vincent Callebaut z paryskiego biura Vincent Callebaut Architectures, Marc Fornes z THEVERYMANY i Mitchell Joachim z Terreform ONE.

Koszt rejestracji do 20 listopada 2018 roku – 95 USD.

Koszt rejestracji do 29 stycznia 2019 roku – 135 USD.

Termin składania projektów upływa 12 lutego 2019 roku.

Wyniki zostaną ogłoszone 9 kwietnia 2019 roku.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: eVolo 2019 Skyscraper Competition

Konkurs eVolo 2019 – prezentacja nagrodzonego projektu polskich studentów W międzynarodowym konkursie na najbardziej innowacyjne projekty drapaczy chmur w tym roku po raz kolejny nagrodzono Polaków. Koncepcja oczyszczającego powietrze wieżowca Airscraper autorstwa Klaudii Gołaszewskiej i Marka Grodzickiego zdobyła II miejsce.
Konkurs eVolo 2019 – Polacy po raz kolejny z nagrodą w eVolo Skyscraper competition Klaudia Gołaszewska i Marek Grodzicki z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej zdobyli drugie miejsce w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu eVolo, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne projekty drapaczy chmur. Wyróżnienia dla studentów Politechniki Wrocławskiej i Śląskiej!
EVolo Skyscraper 2018 - szansa na zaprojektowanie najlepszego drapacza chmur Została ogłoszona kolejna, trzynasta już edycja konkursu na najbardziej innowacyjny wieżowiec, organizowanego przez magazyn Evolo. Do udziału zaproszeni są wszyscy entuzjaści projektowania: architekci, studenci, artyści i inżynierowie.
2013 Skyscrapers Competition. Projekty wieżowców przyszłości 15 stycznia upływa termin rejestracji w konkursie na projekt innowacyjnego wieżowca - eVolo 2013 design competition