Architektura MuratorKonkursyJubileuszowa edycja konkursu Fasada Roku

Jubileuszowa edycja konkursu Fasada Roku

Już po raz dziesiąty polscy architekci, inwestorzy, wykonawcy, właściciele i zarządcy nieruchomości mogą ubiegać się o nagrodę Fasada Roku.

Głównym celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych polskich budynków, w których do stworzenia elewacji wykorzystano kompletną technologię Baumit (system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem). Zgłoszeń można dokonywać w 5 kategoriach: Budynek jednorodzinny nowy, Budynek wielorodzinny nowy, Budynek po rekonstrukcji i adaptacji, Budynek niemieszkalny i Budynek po renowacji. Nagroda w każdej z kategorii wynosi 10 000 zł. Przy wyborze Fasady Roku 2016 jury weźmie pod uwagę nie tylko walory architektoniczne i estetyczne, lecz także zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Zwycięskie obiekty wezmą udział w międzynarodowej edycji konkursu, w której główna nagroda wynosi 6.660 €.

Warunkiem uczestnictwa jest ukończona elewacja, łącznie z takimi elementami jak barierki bądź balustrady, tarasy, strefa cokołowa, a wszelkie wystające z elewacji kable i druty muszą być zabudowane. Zgłoszenia obiektu do konkursu można dokonać za pomocą elektronicznego formularza udostępnionego na stronie www.fasadaroku.pl, pamiętając przy tym o załączeniu dokumentacji zdjęciowej. Fotografie powinny przedstawiać ogólny widok obiektu względem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia – co najmniej 5 zdjęć o minimalnej wielkości 2400 x 1600 px. Dodatkowo do zgłoszeń obiektów w kategoriach budynek po rekonstrukcji i adaptacji oraz Budynek po renowacji koniecznym wymogiem jest dołączenie zdjęć sprzed prac remontowych.

Termin zgłoszeń 31 grudnia.

Tagi:
Startuje konkurs Fasada Roku 2018! Uwaga, uwaga! 1 kwietnia – nie, to nie primaaprilisowy żart – wystartowała 12. edycja konkursu Fasada Roku! Patronat Honorowy nad tegoroczną odsłoną krajowych zmagań objęła Fundacja Twórców Architektury. Tym samym obiekty z całej Polski rozpoczynają rywalizację o prestiżowy tytuł, 10 000 zł i… klucz otwierający drzwi do rozgrywki na poziomie międzynarodowym – Baumit Life Challenge. Gotowi? Zaczynamy!
Rusza konkurs Fasada Roku 2017 To już jedenasta edycja konkursu na najlepszą fasadę roku. Celem jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych rozwiązań elewacyjnych stworzonych z wykorzystaniem kompletnej technologii Baumit. Zgłoszone realizacje oceni profesjonalne jury, pula nagród wynosi 50 tys. złotych. Zwycięzcy wezmą udział w międzynarodowej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge 2018.
Najlepsze elewacje w Polsce. Wyniki konkursu "Fasada Roku 2016" Poznaliśmy wyniki jubileuszowej edycji konkursu Fasada Roku, w którym nagradzane są najlepsze rozwiązania elewacyjne w Polsce. W pięciu kategoriach uhonorowano budynki mieszkalne i obiekty użyteczności publicznej, zarówno te nowe, jak i poddane modernizacji.
Dworzec w Piasecznie walczy o tytuł w europejskiej odsłonie konkursu Fasada Roku! Renowację modernistycznego dworca w Piasecznie wyróżniono tytułem Fasada Roku 2015 w kategorii budynek niemieszkalny. Teraz obiekt ma szansę zdobyć nagrodę w konkursie Life Challenge.
Fasada roku 2014 Już po raz ósmy rozstrzygnięto konkurs Fasada Roku, w którym nagradzane są najlepsze rozwiązania elewacyjne w Polsce. Obiekty walczące o miano Fasady Roku 2014 oceniane były w pięciu kategoriach, uwzględniających zarówno obiekty nowo powstające, jak i poddawane modernizacji, budynki mieszkalne oraz użyteczności publicznej.
Zmiany w architekturze polskich miast. 7 lat konkursu Baumit Fasada Roku Fasada Roku to konkurs organizowany przez firmę Baumit. Jego celem jest nagradzanie autorów najciekawszych projektów, które poprzez rozwiązania elewacyjne wpływają na poprawę estetyki naszego otoczenia. Zgłoszenia do edycji 2014 można przesyłać do 31 marca 2015 roku.