Architektura MuratorKonkursyJump the Gap 2021 – nowa odsłona konkursu dla studentów i młodych projektantów

Jump the Gap 2021 – nowa odsłona konkursu dla studentów i młodych projektantów

Już po raz 10. Roca we współpracy z Centrum Designu w Barcelonie zaprasza studentów oraz młodych projektantów i architektów do udziału w międzynarodowym konkursie jumpthegap®. Prace oceniać będzie profesjonalne jury pod przewodnictwem Shigeru  Bana. Zgłoszenia tylko do 3 czerwca 2021 roku!

Jump the Gap 2021 – nowa odsłona konkursu dla studentów i młodych projektantów

W dotychczasowych edycjach konkursu architektonicznego jumpthegap® wzięło udział ponad 26 tys. uczestników ze 150 krajów świata. W tym roku zadanie polega na zaprojektowaniu innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w zgodzie z Agendą ONZ 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju, a pula nagród wynosi 17 tys. euro.

Sam konkurs został podzielony na cztery nowe kategorie: Wellness & Health – obejmuje projekty zapewniające użytkownikom nowy poziom komfortu i spokoju, odnoszące się do takich wartości jak równowaga i harmonia; [Un]neutral design – projekty podkreślające indywidualizm natury ludzkiej i chęć niezależności, które w kreatywny sposób nawiązują do różnorodnych uzdolnień ludzi; Water & Energy – projekty w duchu eko, które doceniają potrzebę inteligentnego i świadomego wykorzystania zasobów naszej planety; Crisis & Emergency – projekty, które, dzięki wykorzystaniu elastycznych i powtarzalnych materiałów i technologii, stanowią odpowiedź na wyzwania związane z permanentnym kryzysem i sytuacjami nadzwyczajnymi.

W siedmioosobowym jury jumpthegap® zasiadają w tym roku japoński architekt Shigeru  Ban (przewodniczący), projektant Paul PriestmanAndrea Trimarchi i Simone Farresin, założyciele studia Formafantasma, Deborah Seward, dyrektor Regionalnego Centrum Informacyjnego ONZ w Belgii, Mariana Amatullo, prezes Cumulus International Association of Universities and Colleges of Art, Design and Media, Isabel Roig z Centrum Designu w Barcelonie, Somi Kim z firmy Johnson & Johnson oraz Marc Viardot, dyrektor ds. marketingu Grupy Roca.

Do jumpthegap® można zgłosić tylko jeden projekt: wykonany samodzielnie lub przez dwuosobowy zespół. Prace należy przesyłać do 3 czerwca za pośrednictwem strony: www.jumpthegap.net. Po preselekcji dokonanej przez przedstawicieli Roca Design Center i Roca Global Innovation Hub, jury wyłoni aż 13 laureatów. Przyznane zostaną 4 nagrody po 2000 euro dla zwycięzców w każdej kategorii, 8 nagród po 500 euro za zajęcie pierwszego i drugiego miejsca w każdej kategorii, oraz nagroda główna w wysokości 5000 euro dla projektu „Best of the Best”, wybranego spośród czterech zwycięzców. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 6 lipca.

Autor: (Red.)
POiD Building Awards 2021: finaliści Poznaliśmy finalistów pierwszej edycji konkursu POiD Building Awards 2021 na najlepsze rozwiązania stolarki budowlanej w obiektach architektonicznych. Wśród docenionych w ten sposób realizacji znalazły się projekty takich pracowni jak medusa group, Grupa 5 Architekci, Goettsch Partners czy Kamiński Bojarowicz.
Międzynarodowy konkurs na projekt Litewskiego Muzeum Sztuki Stowarzyszenie Architektów Litewskich zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na przebudowę Pałacu Radziwiłłów w Wilnie dla potrzeb Litewskiego Muzeum Sztuki.
Konkurs na nowe zagospodarowanie centrum Mysłowic Trwa dwuetapowy konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla części terenów śródmiejskich w Mysłowicach. Organizatorzy poszukują śmiałych i wizjonerskich pomysłów, możliwych do realizacji w perspektywie 20-30 lat.
Konkurs na projekt nowej wystawy polskiej w KL Auschwitz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ogłasza nowy konkurs na koncepcję plastyczną oraz architektoniczno-budowlaną wystawy„Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej”.
Konkurs na projekt pawilonów wzdłuż promenady nadmorskiej w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu chcą uporządkować handel w strefie ochrony uzdrowiskowej. Właśnie ogłosiły rekomendowany przez SARP konkurs architektoniczny na projekt pawilonów gastronomiczno-handlowych wzdłuż nadmorskiej promenady.
Nowa klinika Instytutu Onkologii w Gliwicach: konkurs SARP Katowicki SARP zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt nowego budynku klinicznego gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Składanie wniosków do 14 czerwca!