Architektura MuratorKonkursyJump the Gap 2021 – nowa odsłona konkursu dla studentów i młodych projektantów

Jump the Gap 2021 – nowa odsłona konkursu dla studentów i młodych projektantów

Już po raz 10. Roca we współpracy z Centrum Designu w Barcelonie zaprasza studentów oraz młodych projektantów i architektów do udziału w międzynarodowym konkursie jumpthegap®. Prace oceniać będzie profesjonalne jury pod przewodnictwem Shigeru  Bana. Zgłoszenia do 6 września 2021 roku!

Jump the Gap 2021 – nowa odsłona konkursu dla studentów i młodych projektantów

W dotychczasowych edycjach konkursu architektonicznego jumpthegap® wzięło udział ponad 26 tys. uczestników ze 150 krajów świata. W tym roku zadanie polega na zaprojektowaniu innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w zgodzie z Agendą ONZ 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju, a pula nagród wynosi 17 tys. euro.

Sam konkurs został podzielony na cztery nowe kategorie: Wellness & Health – obejmuje projekty zapewniające użytkownikom nowy poziom komfortu i spokoju, odnoszące się do takich wartości jak równowaga i harmonia; [Un]neutral design – projekty podkreślające indywidualizm natury ludzkiej i chęć niezależności, które w kreatywny sposób nawiązują do różnorodnych uzdolnień ludzi; Water & Energy – projekty w duchu eko, które doceniają potrzebę inteligentnego i świadomego wykorzystania zasobów naszej planety; Crisis & Emergency – projekty, które, dzięki wykorzystaniu elastycznych i powtarzalnych materiałów i technologii, stanowią odpowiedź na wyzwania związane z permanentnym kryzysem i sytuacjami nadzwyczajnymi.

W siedmioosobowym jury jumpthegap® zasiadają w tym roku japoński architekt Shigeru  Ban (przewodniczący), projektant Paul PriestmanAndrea Trimarchi i Simone Farresin, założyciele studia Formafantasma, Deborah Seward, dyrektor Regionalnego Centrum Informacyjnego ONZ w Belgii, Mariana Amatullo, prezes Cumulus International Association of Universities and Colleges of Art, Design and Media, Isabel Roig z Centrum Designu w Barcelonie, Somi Kim z firmy Johnson & Johnson oraz Marc Viardot, dyrektor ds. marketingu Grupy Roca.

Do jumpthegap® można zgłosić tylko jeden projekt: wykonany samodzielnie lub przez dwuosobowy zespół. Prace należy przesyłać do 6 września za pośrednictwem strony: www.jumpthegap.net. Po preselekcji dokonanej przez przedstawicieli Roca Design Center i Roca Global Innovation Hub, jury wyłoni aż 13 laureatów. Przyznane zostaną 4 nagrody po 2000 euro dla zwycięzców w każdej kategorii, 8 nagród po 500 euro za zajęcie pierwszego i drugiego miejsca w każdej kategorii, oraz nagroda główna w wysokości 5000 euro dla projektu „Best of the Best”, wybranego spośród czterech zwycięzców. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 14 października.

Autor: (Red.)
Konkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021 Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Partnerami konkursu są miasto Rovaniemi oraz pracownie WXCA i Snøhetta!
Konkurs na projekt domu o powierzchni do 70 metrów kwadratowych Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m². Przewidziano między innymi 100 nagród pieniężnych w wysokości 5 tys. zł każda.
Roca One Day Design Challenge: III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule on-line Już 8 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów i architektów organizowany przez firmę Roca. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter cyfrowy. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej w zaledwie jeden dzień. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Konkurs na instalację upamiętniającą manifestację gorzowian przeciwko stanowi wojennemu Trwa konkurs na opracowanie koncepcji instalacji artystycznej upamiętniającej tzw. wydarzenia gorzowskie z 31 sierpnia 1982 roku.
Konkursy uczą. Rozmowa z Robertem Koniecznym Uczymy się na własnych błędach, na przegranych, dlatego udział w konkursach jest szalenie rozwijający – rozmowa z Robertem Koniecznym, jednym z jurorów tegorocznego konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021”.
Konkurs na projekt obiektu wystawienniczego na terenie dawnego obozu w Treblince Muzeum Treblinka i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w jednoetapowym konkursie na projekt nowego obiektu wystawienniczo-edukacyjnego. Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do 7 września.