Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny dla studentów o Nagrodę Ministra Spraw Zagranicznych im. J. Warchałowskiego

Konkurs architektoniczny dla studentów o Nagrodę Ministra Spraw Zagranicznych im. J. Warchałowskiego

Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) Warszawa oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapraszają studentów do udziału w konkursie architektonicznym o nagrodę im. J. Warchałowskiego. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie foyer w Ambasadzie RP w New Delhi

Ambasada RP w New Delhi, Witold Cęckiewicz, Stanisław Deńko
Ambasada RP w New Delhi, Witold Cęckiewicz, Stanisław Deńko, zdjęcie Wikimedia Commons.

Przedmiotem konkursu architektonicznego jest opracowanie projektu przestrzeni foyer w Ambasadzie RP w New Delhi, zgodnie z hasłem: „WSPÓLNOTA DEMOKRACJI – WSPÓLNOTA WOLNOŚCI”.

W konkursie mogą brać udział studenci, którzy dokonają rejestracji i złożą projekt zgodnie z następującym terminarzem:
10 kwietnia 2014 - termin rejestracji
13 maja 2014 - termin złożenia projektu konkursowego

Wręczenie nagród odbędzie się podczas II Konferencji Infrastrukturalnej MSZ, 16 maja 2014 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Prezentowaną tam wystawę pokonkursową będzie można obejrzeć w późniejszym terminie również w Galerii Architektury SARP w Krakowie.

Czytaj też: Największe miasta świata: ranking 2021 |

Szczegółowy regulamin konkursu studenckiego zostanie ustostępniony na stronie Oddziału Warszawskiego SARP w dniu 17 marca 2014.

Budynek Ambasady RP w New Delhi zaprojektowali Witold Cęckiewicz i Stanisław Deńko w latach 1973-1975, w wyniku zamkniętego konkursu architektonicznego. Kompleks obejmuje ambasadę, konsulat, biura, część socjalną, zaplecze rekreacyjne z basenem, mieszkania dla 20 rodzin. Gmach ambasady wzniesiony został na słupach na wysokość 11 m, dzięki czemu uzyskano zacienienie w miejscach pełniących funkcje recepcyjno-administracyjne. Na powstałych w ten sposób wolnych przestrzeniach zaprojektowano też ogrody. Budynek Ambasady RP w New Dehli wciąż uznawany jest za udany przykład polskiej architektury reprezentacyjnej za granicą.

Nagroda Roku SARP 2013: Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie W siedzibie SARP w Warszawie wręczono nagrody architektoniczne dla najlepszych budynków zbudowanych w 2012 i 2013 roku. Uroczystość odbyła się w obecności Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który objął honorowy patronat nad nagrodą. Za najlepsze realizacje współczesnej polskiej architektury jury uznało Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie
Projekt lotniska w Bielsku-Białej: Zofia Bednarczyk z Doroczną Nagrodą SARP im. Zbyszka Zawistowskiego W ubiegłą sobotę w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie wręczono nagrodę za najlepszy dyplom roku 2014. Nagrodę otrzymała Zofia Bednarczyk, absolwentka Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego za projekt lotniska w Bielsku-Białej
Architektura Betonowa 2022: kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem betonu Poznaliśmy wyniki 23. edycji konkursu Architektura Betonowa na najlepszą pracę dyplomową, w której wykorzystano beton. Wśród laureatów absolwenci wydziałów architektury Politechniki Śląskiej, Warszawskiej i Krakowskiej.
Architecture Student Contest 2022: międzynarodowe pomysły dla warszawskiej Pragi Prezentujemy wyniki tegorocznej edycji Architecture Student Contest. Po raz pierwszy w historii uczestnicy musieli się zmierzyć z przestrzenią usytuowaną w Polsce, a konkretnie na warszawskiej Pradze. Wśród zwycięzców są reprezentanci Politechniki Śląskiej.
Roca One Day Design Challenge: IV edycja konkursu dla młodych architektów Już 15 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych zdolnych projektantów. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” po raz kolejny odbędzie się w formule on-line. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Wyniki konkursu studenckiego na zagospodarowanie rynku w Kazimierzu Biskupim Politechnika Poznańska we współpracy z gminą Kazimierz Biskupi zorganizowała konkurs dla studentów wydziału architektury na zagospodarowanie rynku i terenów wokół zbiornika w Kozarzewku. Wyniki mają zostać wykorzystane przy pracach związanych z modernizacją tych przestrzeni.
Konkurs Drewno w Architekturze 2022: kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ogłasza czwartą edycję konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna. W konkursie tradycyjnie przewidziano nagrody zarówno dla autorów, jak i promotorów prac.
Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.