Ambasada RP w New Delhi, Witold Cęckiewicz, Stanisław Deńko

i

Autor: Archiwum Architektury Ambasada RP w New Delhi, Witold Cęckiewicz, Stanisław Deńko, zdjęcie Wikimedia Commons.

Konkurs architektoniczny dla studentów o Nagrodę Ministra Spraw Zagranicznych im. J. Warchałowskiego

2014-03-13 10:48

Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) Warszawa oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapraszają studentów do udziału w konkursie architektonicznym o nagrodę im. J. Warchałowskiego. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie foyer w Ambasadzie RP w New Delhi

Ambasada RP w New Delhi, Witold Cęckiewicz, Stanisław Deńko

i

Autor: Archiwum Architektury Ambasada RP w New Delhi, Witold Cęckiewicz, Stanisław Deńko, zdjęcie Wikimedia Commons.

Przedmiotem konkursu architektonicznego jest opracowanie projektu przestrzeni foyer w Ambasadzie RP w New Delhi, zgodnie z hasłem: „WSPÓLNOTA DEMOKRACJI – WSPÓLNOTA WOLNOŚCI”.

W konkursie mogą brać udział studenci, którzy dokonają rejestracji i złożą projekt zgodnie z następującym terminarzem:10 kwietnia 2014 - termin rejestracji 13 maja 2014 - termin złożenia projektu konkursowego

Wręczenie nagród odbędzie się podczas II Konferencji Infrastrukturalnej MSZ, 16 maja 2014 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Prezentowaną tam wystawę pokonkursową będzie można obejrzeć w późniejszym terminie również w Galerii Architektury SARP w Krakowie.

Czytaj też: Największe miasta świata: ranking 2021 |

Szczegółowy regulamin konkursu studenckiego zostanie ustostępniony na stronie Oddziału Warszawskiego SARP w dniu 17 marca 2014.

Budynek Ambasady RP w New Delhi zaprojektowali Witold Cęckiewicz i Stanisław Deńko w latach 1973-1975, w wyniku zamkniętego konkursu architektonicznego. Kompleks obejmuje ambasadę, konsulat, biura, część socjalną, zaplecze rekreacyjne z basenem, mieszkania dla 20 rodzin. Gmach ambasady wzniesiony został na słupach na wysokość 11 m, dzięki czemu uzyskano zacienienie w miejscach pełniących funkcje recepcyjno-administracyjne. Na powstałych w ten sposób wolnych przestrzeniach zaprojektowano też ogrody. Budynek Ambasady RP w New Dehli wciąż uznawany jest za udany przykład polskiej architektury reprezentacyjnej za granicą.