Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny dla studentów. Politechnika Gdańska ogłasza konkurs na projekt rewitalizacji Sanktuarium

Konkurs architektoniczny dla studentów. Politechnika Gdańska ogłasza konkurs na projekt rewitalizacji Sanktuarium

Koło Naukowe Politechniki Gdańskiej „BUA: Brygada Urbanistyczno-Architektoniczna” ogłasza konkurs architektoniczny dla studentów oraz absolwentów do roku od uzyskania dyplomu na opracowanie koncepcji rewitalizacji kaplicy i wzgórza Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie.

Zadaniem w ogłoszonym przez Politechnikę Gdańską konkursie dla studentów jest opracowanie koncepcji architektoniczno-krajobrazowej przebudowy i rewitalizacji kaplicy i wzgórza Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie.

Celem konkursu jest przeprowadzenie możliwie szerokiego porównania twórczych pomysłów projektowych studentów architektury oraz wybór najlepszej, pod względem architektoniczno-urbanistycznym, funkcjonalnym, realizacyjnym, ekonomicznym i eksploatacyjnym, koncepcji planowanej rewitalizacji. Konkurs zakończy się wyłonieniem autora lub zespołu autorskiego, któremu powierzone zostanie wykonanie następnego etapu dokumentacji, pod kierunkiem profesjonalnego biura architektonicznego, wielobranżowego projektu budowlanego planowanej rewitalizacji do uzyskania pozwolenia na budowę i nadzór nad planowaną inwestycją.

Terminy konkursu architektonicznego:

30.09.2013 – termin składania zapytań
15.10.2013 – termin udzielania odpowiedzi na pytania
15.11.2013 – termin składania prac konkursowych
30.11.2013 – ogłoszenie wyników Konkursu

Nagrody dla studentów:

I NAGRODA – 2 000 zł oraz zaproszenie do udziału w wykonaniu projektu budowlanego w profesjonalnym zespole
II NAGRODA – 1000 zł
III NAGRODA – 500 zł

Sąd Konkursowy zachowuje sobie prawo do przyznania wyróżnień honorowych. Ewentualne wyróżnienia honorowe będą nagrodami niepieniężnymi.

Materiały w postaci map i zdjęć lokalizacji oraz regulamin konkursu do pobrania ze strony internetowej : http://pg.gda.pl/info/bua/category/konkursy/matemblewo/

Wszelkie dodatkowe pytania należy kierować na adres : konkursmatemblewo@gmail.com lub bua.architektura.pg@gmail.com

Organizator konkursu: Koło Naukowe Politechniki Gdańskiej „BUA: Brygada Urbanistyczno-Architektoniczna”. Zamawiający: Parafia Matki Boskiej Brzemiennej w Gdańsk.

Kolejny konkurs na oprawę pomnika Narutowicza w Warszawie Miasto st. Warszawa ogłosiło nowy konkurs na oprawę architektoniczno-rzeźbiarską pomnika Gabriela Narutowicza. Poprzedni, w którym zwyciężyła koncepcja firmy Granity Skwara Group, został unieważniony.
Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.
Jedno z pierwszych osiedli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstanie w Tczewie. Wyniki konkursu Pracownia BudCud wygrała konkurs na projekt budynku wielorodzinnego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Będzie to jedna z pierwszych realizacji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, które mają zastąpić funkcjonujące dotychczas Towarzystwa Budownictwa Społecznego.