Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny na koncepcję zagospodarowania przestrzennego osiedla Giżynek w Stargardzie Szczecińskim

Konkurs architektoniczny na koncepcję zagospodarowania przestrzennego osiedla Giżynek w Stargardzie Szczecińskim

Gmina Miasto Stargard Szczeciński i SARP oddział Szczecin ogłaszają konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej w rejonie Osiedla Giżynek w Stargardzie Szczecińskim

W obszarze osiedla Giżynek dominuje architektura z początku XX wieku i lat 70tych. Organizatorzy oczekują od projektów atrakcyjnego planu architektonicznego, wpisującego nową dzielnicę w reprezentatywną część Stargardu Szczecińskiego, ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu Starego Miasta. Konkurs jest otwarty i gwarantuje zlecenie zwycięskiemu zespołowi realizacji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Jury pod przewodnictwem Magdaleny Staniszkis oceniać będzie trafność idei urbanistycznej, walory architektoniczne, ekonomikę projektu z punktu widzenia kosztów budowy i eksploatacji oraz funkcjonalizm połączenia osiedla z układem przestrzennym miasta.

Terminy i nagrody w konkursie architektonicznym:
15 października 2014, godzina 16:00 – składanie wniosków o dopuszczenie do udziału:
25 listopada 2014 do godz.16:00 – składanie prac konkursowych:

Miejsce:
siedziba Stowarzyszenia Architektów Polskich oddział Szczecin, ul. Mariacka 10; 70-546 Szczecin

I nagroda – 15.000 zł
II nagroda – 15.000 zł
III nagroda – 10.000 zł
3 wyróżnienia po 4.000 zł

Szczegóły na stronie organizatora konkursu.

Młode projektantki zwyciężyły w konkursie architektonicznym na koncepcję osiedla mieszkaniowego w Bielanach Wrocławskich Katarzyna Lechowska, Aleksandra Rutecka-Blimke i Anna Zachariasz zwyciężyły w konkursie architektonicznym na projekt osiedla mieszkaniowego w Bielanach Wrocławskich. Autorki zaproponowały budowę kameralnych budynków jednoklatkowych w otoczeniu zieleni oraz ciekawe rozwiązanie przestrzeni wspólnych. Niestety, praca nie została skierowana do realizacji
Modernizacja osiedla Plac Grunwaldzki we Wrocławiu W połowie 2013 roku rozpocząć ma się renowacja wrocławskich „sedesowców” na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu. Autorami projektu są projektanci z  Jednostki Architektury
Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.
Jedno z pierwszych osiedli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstanie w Tczewie. Wyniki konkursu Pracownia BudCud wygrała konkurs na projekt budynku wielorodzinnego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Będzie to jedna z pierwszych realizacji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, które mają zastąpić funkcjonujące dotychczas Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.