Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny na projekt zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie

Konkurs architektoniczny na projekt zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie

Burmistrz Miasta Cieszyn ogłosił konkurs na projekt węzła przesiadkowego. Termin składania prac konkursowych, obejmujących opracowanie urbanistyczno-architektonicznej koncepcji zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie upływa 24 lutego 2014.

Projekt zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie - konkurs architektoniczny
Projekt zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie - konkurs architektoniczny, fot. Urząd Miasta w Cieszynie

Projekt zintegrowanego węzła przesiadkowego powinien uwzględniać:
- rewitalizację dworca PKP,
-urządzenie płyty dworca autobusowego (komunikacji miejskiej i dalekobieżnej),
-przygotowanie parkingu dla rowerów,
-projekt dwukierunkowej ścieżki rowerowej.

Kryteria oceny prac konkursowych
- jakość, czytelność i oryginalność przyjętych rozwiązań architektoniczno-budowlanych – 25%
- jakość i czytelność rozwiązań urbanistycznych – 30%
- ekonomika inwestycji – 25%
- atrakcyjność programowa uzupełniająca – 20%

Terminy w konkursie architektonicznym
24 stycznia 2014 – termin składania prac konkursowych
24 lutego 2014 – rozpoczęcie dziesięciodniowego plebiscytu internautów na najlepszy projekt konkursowy

Nagrody:
I nagroda 10 000 zł
II nagroda 7 500 zł
III nagroda 5 000 z,
wyróżnienie w głosowaniu internautów 2 500 zł


Więcej informacji, w tym regulamin konkursu architektonicznego, materiały graficzne i karty zgłoszeniowe bip.um.cieszyn.pl >>

Architektura Poznania: Zintegrowane Centrum Komunikacyjne – Poznań City Center Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dworce kolejowe były prawdziwymi pałacami nowoczesnej techniki. Dziś są komercyjnymi maszynami, które wykorzystując ruch ludzi, muszą zarobić na własne utrzymanie – Krzysztof Mycielski recenzuje Poznań City Center dla miesięcznika "Architektura-murator"
Nowy dworzec kolejowy Bydgoszcz Główna Projekt nowego dworca kolejowego w Bydgoszczy przygotowała firma Allplan. Nowa kolejowa inwestycja ma zostać zakończona w 2015 roku
Archikosmos w Toruniu Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na projekcję filmu „Archikosmos” i wykład Ryszarda Nakoniecznego o „kosmicznej” architekturze Śląska.
Siedziba The Software House w Gliwicach: między tradycją a nowoczesnością Pracownia Zalewski Architecture Group zaprojektowała przestrzeń biurową dla gliwickiej spółki The Software House, jednej z najlepiej rozwijających się firm IT w Europie Środkowej. Śląscy informatycy postanowili zostać w rodzinnym mieście i na siedzibę spółki zaadaptować 1600 m2 w zabytkowym budynku poczty głównej w centrum.
Halo! Rybnik – nowy Punkt Informacji Miejskiej w Rybniku W dawnym sklepie Cepelii w centrum Rybnika powstał Punkt Informacji Miejskiej połączony z centrum kulturalnym mającym aktywizować mieszkańców i promować lokalnych twórców. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia Mojo.
Strefa aktywności w Chorzowie Na zlecenie Uniwersytetu Śląskiego pracownia SLAS Architekci przygotowała projekt wielofunkcyjnej przestrzeni rekreacyjnej w centrum Chorzowa.
Najlepsze realizacje 2016 na Śląsku Rozstrzygnięto konkursy na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2016 i Architekturę Roku Województwa Śląskiego 2015. Najwięcej laurów zdobyła katowicka pracownia jojko+nawrocki architekci.
Robert Konieczny o Living-Garden House w Katowicach [FILM] Na przykładzie domu jednorodzinnego w Katowicach Robert Konieczny prezentuje rozwijaną od kilku lat ideę living-garden house. Jej najważniejsze cechy to przenikanie się przestrzeni domu i natury oraz uniwersalność założeń, które można zrealizować w każdym kontekście. Wykład odbył się w ramach otwartych obrad jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.