Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny na rewitalizację przemysłowego kompleksu we Włoszech

Konkurs architektoniczny na rewitalizację przemysłowego kompleksu we Włoszech

Włoska firma Nute Partecipazioni ltd ogłosiła konkurs architektoniczny na koncepcję rewitalizacji poprzemysłowych budynków w Bolonii. Na miejscu dawnej fabryki ma powstać przestrzeń kultury i sztuki. Pula nagród wynosi 15 000 euro

Firma Nute Partecipazioni jest właścicielem nieużywanych już budynków przemysłowych w Bolonii. Kompleks fabryczny o powierzchni 15.000 m2 ma zmienić się w wielofunkcyjną przestrzeń, w której organizowane będą wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Międzynarodowy konkurs architektoniczny ma pomóc w znalezieniu optymalnej koncepcji zagospodarowania terenu.


Nagrody w konkursie architektonicznym
I nagroda - 8000 €
II nagroda - 4000 €
III nagroda -  2000 €.
Jury przyzna ponadto dwa  wyróżnienia po 500 €  oraz dziesięć wyróżnień honorowych. Nagrodzone prace zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej oraz opublikowane.

Jury
Ippolito Pestellini Laparelli – OMA, Rotterdam
Martino Tattara - Studio Dogma, Bruksela
Enrico Iascone -Enrico Iascone Architects, Bolonia
Claudio Nardi - Claudio Nardi Architects, Florencja
Michele Traietto - Nute Partecipazioni, Bolonia
Edoardo Currà – Uniwersytet La Sapienza, Rzym
Annalisa Trentin – Uniwersytet w Bolnii
Nicola Leonardi - The Plan Magazine, Bolonia

Terminy
24 lutego 2014 – termin rejestracji
10 marca 2014, 12.00 – termin nadsyłania prac konkursowych
25 marca 2014 – ogłoszenie wyników konkursu architektonicznego
5 kwietnia 2014 – ceremonia wręczenia nagród

Opłaty
Od 50 do 100€ w zależności od terminu nadesłania zgłoszenia

Więcej na: youngarchitectscompetitions.com >>

Pawilon wystawowy Włoch na Expo 2015 w Mediolanie: Nemesi & Partners Projekt pawilonu wystawowego Włoch na Expo 2015 w Mediolanie odwołuje się do biologicznej metafory drzewa. Nie tylko pod względem wizualnym - podążając za tematem przewodnim wystawy światowej, architekci z pracowni Nemesi uwzględnili zasady zrównoważonego rozwoju w architekturze
Współczesna architektura Włoch. Czarna wieża w Wenecji Obok mostu Santiago Calatravy, w sąsiedztwie placu Piazzale Roma powstał smukły biurowiec, pokryty czarną miedzianą blachą - nowa siedziba weneckiego sądu. Projekt pracowni architektonicznej C+S Architects zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie architektonicznym
Cukrownia Żnin Właściwie cała Cukrownia Żnin hołduje zasadzie 4R, czyli: reduce – ograniczaj, reuse – używaj wielokrotnie, recycle – odzyskuj, rethink – przemyśl. Kompleks jest jednym z najciekawszych rewitalizowanych założeń wykorzystujących potencjał obiektów ceglanych i dostosowanych do współczesnych potrzeb. O wielofunkcyjnej realizacji Bulak Projekt pisze Marcin Szczelina.
Fabryki Pragi. Przewodnik dobrych praktyk Warszawska Praga od zawsze słynęła z wysokiej przestępczości, ale teraz również - jako dawna dzielnica rzemiosła i przemysłu - słynie ze swoich zabytkowych fabryk. Które z nich nadal działają, które dostały drugą szansę od losu, a których już nie ma lub wkrótce znikną? W jaki sposób odnawiać obiekty pofabryczne, co ratować, a co zastępować nowymi rozwiązaniami? Na te i wiele innych pytań odpowiadają autorzy Poradnika dobrych praktyk architektonicznych. Fabryki prawego brzegu.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Zabytek - nie zapomnij! Zgłoszenia Zabytek - nie zapomnij! Denkmal - denk mal dran! to polsko-niemiecki konkurs ochrony zabytków, podkreślający znaczenie Dolnego Śląska jako europejskiego miejsca spotkań i wspólnej przestrzeni kulturowej.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Po Woli do woli Spędź wakacje na Woli! – zachęca Stowarzyszenie Masław i zaprasza na bezpłatne spacery po warszawskiej dzielnicy, która od 25 lat przechodzi burzliwe architektoniczne przemiany.