Architektura MuratorKonkursyKonkurs Hansgrohe "Citterio i Ty"

Konkurs Hansgrohe "Citterio i Ty"

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać projekt łazienki z użyciem jednej z trzech linii armatury autorstwa Antonio Citterio dla marki Axor. Główna nagroda to kurs projektowania na jednej z europejskich uczelni. Termin zgłaszania prac upływa 10 grudnia 2015.

Konkurs Hansgrohe Citterio i Ty

Konkurs inauguruje działalność Akademii Hansgrohe, której celem jest poszerzanie kompetencji projektantów i studentów. Program obejmuje warsztaty, konkursy i stypendia dla najlepszych.

Konkurs "Citterio i Ty" skierowany jest zarówno do projektantów jak i do studentów. Aby wziąć w nim udział należy przesłać projekt łazienki z użyciem jednej z trzech linii armatury autorstwa Antonio Citterio dla marki Axor. Może to być projekt przygotowany specjalnie na konkurs lub projekt już zrealizowanej łazienki z portfolio projektanta.

Główna nagroda to kurs z zakresu projektowania na jednej z europejskich uczelni: w Mediolanie, Londynie, Eindhoven, lub Lozannie. Kurs będzie wybierany razem ze zwycięzcą, aby spełniał oczekiwania konkretnej osoby. Dodatkowo do wygrania są dwie nagrody specjalne - 5000 zł za projekt zrealizowanej łazienki oraz 5000 zł dla projektu studenckiego.

Termin zgłaszania prac upływa 10 grudnia 2015. Konkurs jest dwuetapowy. Uczestnicy wybrani w pierwszym etapie będą mieli możliwość zaprezentowania swych projektów bezpośrednio przed jury 15 marca 2016 roku w siedzibie firmy Hansgrohe.

Jury Konkursu:

- Bogumiła Jung, wykładowca na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych SPFP, projektantka
- Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna magazynu Elle Decoration, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK, projektantka wnętrz, stylistka
- Maria Tyniec, architekt wnętrz, publicystka
- Ola Munzar, blogujący architekt wnętrz
- Paweł Balcerzak, wykładowca ASP Wydział Wzornictwa w Warszawie, Członek Zarządu SPFP, designer INNO+NPD
- Wojciech Trzcionka, Dyrektor wydawniczy „Design Alive”, publicysta i fotograf, Przewodniczący Jury
- Robert Kamiński, Prezes Zarządu Hansgrohe Sp. z o.o.

Więcej informacji na:
www.akademiahansgrohe.pl
www.facebook.com/akademiahansgrohe

Konkurs na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry Nowoczesna hala sportowa i stadion lekkoatletyczny powstaną w ramach II etapu modernizacji Ośrodka Wawelska, czyli dawnej Skry. Władze Warszawy ogłaszają konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obu obiektów.
Zielone Tarasy Kultury: wyniki konkursu na zagospodarowanie parku 18 Marca i skweru Pionierów w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu we współpracy z koszalińskim oddziałem SARP rozstrzygnęły konkurs na nowe zagospodarowanie dwóch przestrzeni publicznych w centrum miasta: parku 18 Marca i skweru Pionierów. Zwyciężyła warszawska pracownia JAZ+Architekci.
Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach Spółka Universe Properties Group, właściciel kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort powstającego między Giżyckiem a Węgorzewem, ogłosiła konkurs na projekt strzelnicy golfowej wraz z budynkiem klubowym i zapleczem gastronomicznym.
Konkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie planuje budowę nowej siedziby Wydziału Informatyki. Właśnie ogłosił konkurs na jej projekt. W jury m.in. architekci Maciej Miłobędzki, Karol Barcz, Piotr Śmierzewski, Karol Nieradka i Grzegorz Wojtkun.
Konkurs na projekt zagospodarowania dwuhektarowego terenu w centrum Jeleniej Góry W ścisłym centrum Jeleniej Góry powstać ma nowoczesne targowisko z zielenią i atrakcyjnym terenem rekreacyjnym. Władze miasta właśnie ogłosiły konkurs na projekt nowego zagospodarowania blisko dwuhektarowego obszaru w śródmieściu.
Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Bitwy Warszawskiej Muzeum Wojska Polskiego ogłosiło rekomendowany przez SARP konkurs na projekt ekspozycji stałej nowo powstającego Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Składanie wniosków do 28 listopada.