Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt Centrum Lokalnego Skwer S. Broniewskiego „Orszy” w Warszawie

Konkurs na projekt Centrum Lokalnego Skwer S. Broniewskiego „Orszy” w Warszawie

Urząd Dzielnicy Mokotów oraz oddział warszawski SARP zapraszają do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Centrum Lokalnego Skwer S. Broniewskiego „Orszy” w Warszawie.

centra-lokalne-logo-sarp (Copy)
Projekt graficzny: Paweł Kłudkiewicz, www.pawelkludkiewicz.com

Przedmiotem konkursu jest opracowanie zagospodarowania przestrzennego terenu wraz z propozycją programu obejmującego  funkcje o stałych i tymczasowych lokalizacjach oraz propozycje ram przestrzennych dla aktywności użytkowników. Propozycje rozwiązań organizacyjnych nie są obowiązkowe i mogą dotyczyć metod współdziałania różnych podmiotów (prywatnych publicznych, NGO) dla wspólnej organizacji przestrzeni lub działań w jej ramach. Konkurs ma charakter realizacyjny.

Terminy:

do dnia 11 października 2016 roku do godz. 15.00 - składanie wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie (w formie pisemnej)
do dnia 18 października 2016 roku - powiadomienie o wynikach kwalifikacji do udziału w konkursie
28 listopada 2016 roku w godzinach od 9.00 do 15.00 - składanie prac konkursowych (osobiście w Sali Konferencyjnej urzędu Dzielnicy Mokotów ul. Rakowiecka 25/27 02-517 Warszawa)
5 grudnia 2016 roku - oficjalne, publiczne ogłoszenie wyników konkursu

Nagrody:

I nagroda - 30 000 zł brutto oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej
II nagroda - 20 000 zł brutto
III nagroda - 10 000 zł brutto

Organizator przewiduje przyznanie dodatkowych nagród pieniężnych w formie wyróżnień. Kwota przeznaczona na te nagrody wynosi nie mniej niż 10 000 zł brutto (5 000 zł brutto każda nagroda).

Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.
Jedno z pierwszych osiedli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstanie w Tczewie. Wyniki konkursu Pracownia BudCud wygrała konkurs na projekt budynku wielorodzinnego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Będzie to jedna z pierwszych realizacji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, które mają zastąpić funkcjonujące dotychczas Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.