Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt Centrum Lokalnego Skwer S. Broniewskiego „Orszy” w Warszawie

Konkurs na projekt Centrum Lokalnego Skwer S. Broniewskiego „Orszy” w Warszawie

Urząd Dzielnicy Mokotów oraz oddział warszawski SARP zapraszają do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Centrum Lokalnego Skwer S. Broniewskiego „Orszy” w Warszawie.

centra-lokalne-logo-sarp (Copy)
Projekt graficzny: Paweł Kłudkiewicz, www.pawelkludkiewicz.com

Przedmiotem konkursu jest opracowanie zagospodarowania przestrzennego terenu wraz z propozycją programu obejmującego  funkcje o stałych i tymczasowych lokalizacjach oraz propozycje ram przestrzennych dla aktywności użytkowników. Propozycje rozwiązań organizacyjnych nie są obowiązkowe i mogą dotyczyć metod współdziałania różnych podmiotów (prywatnych publicznych, NGO) dla wspólnej organizacji przestrzeni lub działań w jej ramach. Konkurs ma charakter realizacyjny.

Terminy:

do dnia 11 października 2016 roku do godz. 15.00 - składanie wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie (w formie pisemnej)
do dnia 18 października 2016 roku - powiadomienie o wynikach kwalifikacji do udziału w konkursie
28 listopada 2016 roku w godzinach od 9.00 do 15.00 - składanie prac konkursowych (osobiście w Sali Konferencyjnej urzędu Dzielnicy Mokotów ul. Rakowiecka 25/27 02-517 Warszawa)
5 grudnia 2016 roku - oficjalne, publiczne ogłoszenie wyników konkursu

Nagrody:

I nagroda - 30 000 zł brutto oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej
II nagroda - 20 000 zł brutto
III nagroda - 10 000 zł brutto

Organizator przewiduje przyznanie dodatkowych nagród pieniężnych w formie wyróżnień. Kwota przeznaczona na te nagrody wynosi nie mniej niż 10 000 zł brutto (5 000 zł brutto każda nagroda).

Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.
Konkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie Władze Redy ogłosiły konkurs na rewitalizację i rozbudowę Miejskiego Parku Rodzinnego. Zadaniem uczestników jest m.in. zaprojektowanie tężni oraz wodnego placu zabaw.
Konkurs na projekt sali sportowej w Miechowie Gmina i Miasto Miechów ogłosiły konkurs na projekt nowej sali sportowej w Miechowie. W jury m.in. Piotr Lewicki, Marcin Brataniec i Piotr Chuchacz. Składanie wniosków do 8 sierpnia.
Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni przed siedzibą Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt zagospodarowania przedpola obecnej siedziby Wydziału Architektury przy ul. Podchorążych. Składanie wniosków do  15 sierpnia.
Polacy zwyciężyli w konkursie inwestorskim na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall na Islandii Polscy architekci Weronika Plata i Wiktor Stankiewicz zajęli pierwsze miejsce w realizacyjnym konkursie na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall w północnej Islandii. „Koncepcja doskonale łączy krajobraz z architekturą” – napisało jury w uzasadnieniu.
Wyniki konkursu na projekt kulturoteki w Starej Miłosnej W konkursie na projekt nowej kulturoteki na osiedlu Stara Miłosna w Warszawie zwyciężyło  xystudio. Architekci zaprojektowali obiekt o prostej, modułowej bryle i drewnianej konstrukcji z zielenią na dachu oraz głównej fasadzie.