Konkurs na projekt instalacji poruszanej siłą wiatru
Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie Wieje jak w…? Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie instalacji artystycznej poruszanej siłą wiatru, która mogłaby stanąć w przestrzeni publicznej. Nadsyłanie prac do 8 września!
Celem konkursu jest znalezienie innowacyjnych projektów, które w ciekawy sposób zmieniają się pod wpływem wiatru i wpisują się w kielecki krajobraz. Instalacja ma być zaprojektowana z możliwie neutralnych dla środowiska materiałów. Dodatkowym walorem będzie jej wartość użytkowa. Organizatorzy, Instytut Dizajnu oraz Urząd Miasta Kielce, do udziału zapraszają wszystkie osoby zajmujące się projektowaniem, zarówno profesjonalnie, jaki amatorsko, a także studentów kierunków artystycznych i projektowych.
W jury min. Natalia Wielebska z Traffic Design oraz architektki Kamila Szatanowska i Paulina Rogalska z biura FALA architektura. Pula nagród wynosi 8,5 tys. zł, w tym nagroda główna: 7 tys. zł. Zgłoszenia można przesyłać do 8 września. Więcej informacji oraz regulamin na https://idkielce.pl.
Newsletter „Architektury-murator” co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!
Najlepszy projekt roku 2020 według londyńskiego Design Museum to huśtawka na granicy między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. Chodzi o ideę łączenia się, dostępu i prawdziwego wiązania ze sobą, nawet jeśli między nami jest przestrzeń lub nawet ściana - uzasadnia jury.
Plastique Fantastique to duet artystyczny z Berlina, w którego skład wchodzą Marco Canevacci (Dr. Trouble) i Yena Young (Ms. Bubble). Od ponad 20 lat ich wielkoformatowe, pneumatyczne instalacje goszczą w miastach całej Europy. Ostatnio berlińskich artystów nurtuje temat pandemii i niezwykłych warunków życia, których za jej sprawą doświadczamy.
W 2015 roku 70-tysięczne Muncie w stanie Indiana obchodzi 150 rocznicę nadania praw miejskich. Lokalne władze postanowiły jednak nie upamiętniać jubileuszu kolejnym pomnikiem, ale zrealizować tymczasową instalację, która zachęcałaby mieszkańców do zabawy i interakcji.
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Składnia wniosków do 14 lipca.
PFR Nieruchomości i Fundacja Integracja zapraszają do udziału w konkursie na projekt uniwersalnego placu zabaw dla użytkowników w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności ruchowej. Założenie powstanie na terenie realizowanego właśnie w Katowicach osiedla społecznego autorstwa Kuryłowicz & Associates.
Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej przy ul. Flisa w Warszawie. Składanie wniosków do 15 czerwca.
Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła tegorocznych laureatów konkursów TEORIA i PRAKTYKA. Za najlepszą pracę teoretyczną doceniono Annę Jarugę-Rozdolską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej, natomiast stypendystą fundacji został Cezary Adamowicz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Główną nagrodę zdobyła warszawska pracownia Projekt Praga.
Poznaliśmy laureatów 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Grand Prix dla Browarów Warszawskich projektu Jemsów, ale wśród najlepszych stołecznych realizacji także kameralna plaża w Wawrze, targowisko Bakalarska czy Dom Ronalda McDonalda. Jury przyznało też dwie nagrody specjalne: za rozwiązania proekologiczne i zapewniające dostępność.