Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt parku przy ul. Warszawskiej w Ostrołęce

Konkurs na projekt parku przy ul. Warszawskiej w Ostrołęce

Urząd miasta Ostrołęki ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji krajobrazowo-architektonicznej zagospodarowania terenu przy ul. Warszawskiej w zachodniej części miasta. To tak zwany Lasek nad Narwią, którego uporządkowanie ma się stać jednym z etapów urządzania nabrzeża rzeki w centrum.

Konkurs na projekt parku przy ul. Warszawskiej w Ostrołęce
il. GettyImages

Przedmiotem ogłoszonego właśnie konkursu architektonicznego jest zaproponowanie koncepcji nowego zagospodarowania tzw. Lasku nad Narwią, ponad 30-hektarowego, częściowo zalesionego terenu pomiędzy ulicami Warszawską, Obozową, który znajduje się w granicach obszaru specjalnej ochrony ptaków Natura 2000. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie m.in. nowych ścieżek spacerowych o mineralnej nawierzchni, strefy sportowo-rekreacyjnej z boiskiem do siatkówki plażowej i plenerową siłownią, trasy przyrodniczej, na przykład wokół istniejącego oczka wodnego, oraz elementów małej architektury, w tym ławek, siedzisk i koszy na śmieci. W jury pod przewodnictwem Anny Gocłowskiej, wiceprezydent Ostrołęki, zasiadają Marta Głosek, Monika Jaworowska i Magdalena Malanowska. Pula nagród wynosi 45 tys. zł (20 tys. zł za zajęcie I miejsca, 15 tys. zł za II miejsce i 10 tys. zł za miejsce III). Składanie prac do 30 kwietnia, ogłoszenie wyników planowane jest na 14 maja 2021 roku. Więcej informacjo oraz regulamin na stronie https://bip.um.ostroleka.pl.

Rewitalizacja lasu / Iława Zastosowane mikrointerwencje projektowe nie niszczą charakteru naturalnej, spontanicznej wegetacji, ale uczestniczą w tworzeniu narracji - pisze Beata Gawryszewska.
Współczesne folly – o nowym pawilonie w Rogowie Urszula Forczek-Brataniec Przebiegająca przez park wstęga nowego ogrodu ewoluuje, by na koniec przerodzić się w hybrydę pergoli, trejażu i pawilonu. To swego rodzaju zabawa przestrzenna, a wieńcząca ją struktura przywodzi na myśl folly, obiekty znane w sztuce ogrodowej od XVIII wieku, przybierające formę cytatów z innych kultur, miejsc i tradycji – pisze Urszula Forczek-Brataniec.
Konkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021 Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Partnerami konkursu są miasto Rovaniemi oraz pracownie WXCA i Snøhetta!
Konkurs na projekt domu o powierzchni do 70 metrów kwadratowych Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m². Przewidziano między innymi 100 nagród pieniężnych w wysokości 5 tys. zł każda.
Roca One Day Design Challenge: III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule on-line Już 8 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów i architektów organizowany przez firmę Roca. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter cyfrowy. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej w zaledwie jeden dzień. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Konkurs na instalację upamiętniającą manifestację gorzowian przeciwko stanowi wojennemu Trwa konkurs na opracowanie koncepcji instalacji artystycznej upamiętniającej tzw. wydarzenia gorzowskie z 31 sierpnia 1982 roku.
Konkursy uczą. Rozmowa z Robertem Koniecznym Uczymy się na własnych błędach, na przegranych, dlatego udział w konkursach jest szalenie rozwijający – rozmowa z Robertem Koniecznym, jednym z jurorów tegorocznego konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021”.
Konkurs na projekt obiektu wystawienniczego na terenie dawnego obozu w Treblince Muzeum Treblinka i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w jednoetapowym konkursie na projekt nowego obiektu wystawienniczo-edukacyjnego. Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do 7 września.