Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt parku przy ul. Warszawskiej w Ostrołęce

Konkurs na projekt parku przy ul. Warszawskiej w Ostrołęce

Urząd miasta Ostrołęki ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji krajobrazowo-architektonicznej zagospodarowania terenu przy ul. Warszawskiej w zachodniej części miasta. To tak zwany Lasek nad Narwią, którego uporządkowanie ma się stać jednym z etapów urządzania nabrzeża rzeki w centrum.

Konkurs na projekt parku przy ul. Warszawskiej w Ostrołęce
il. GettyImages

Przedmiotem ogłoszonego właśnie konkursu architektonicznego jest zaproponowanie koncepcji nowego zagospodarowania tzw. Lasku nad Narwią, ponad 30-hektarowego, częściowo zalesionego terenu pomiędzy ulicami Warszawską, Obozową, który znajduje się w granicach obszaru specjalnej ochrony ptaków Natura 2000. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie m.in. nowych ścieżek spacerowych o mineralnej nawierzchni, strefy sportowo-rekreacyjnej z boiskiem do siatkówki plażowej i plenerową siłownią, trasy przyrodniczej, na przykład wokół istniejącego oczka wodnego, oraz elementów małej architektury, w tym ławek, siedzisk i koszy na śmieci. W jury pod przewodnictwem Anny Gocłowskiej, wiceprezydent Ostrołęki, zasiadają Marta Głosek, Monika Jaworowska i Magdalena Malanowska. Pula nagród wynosi 45 tys. zł (20 tys. zł za zajęcie I miejsca, 15 tys. zł za II miejsce i 10 tys. zł za miejsce III). Składanie prac do 30 kwietnia, ogłoszenie wyników planowane jest na 14 maja 2021 roku. Więcej informacjo oraz regulamin na stronie https://bip.um.ostroleka.pl.

Rewitalizacja lasu / Iława Zastosowane mikrointerwencje projektowe nie niszczą charakteru naturalnej, spontanicznej wegetacji, ale uczestniczą w tworzeniu narracji - pisze Beata Gawryszewska.
Współczesne folly – o nowym pawilonie w Rogowie Urszula Forczek-Brataniec Przebiegająca przez park wstęga nowego ogrodu ewoluuje, by na koniec przerodzić się w hybrydę pergoli, trejażu i pawilonu. To swego rodzaju zabawa przestrzenna, a wieńcząca ją struktura przywodzi na myśl folly, obiekty znane w sztuce ogrodowej od XVIII wieku, przybierające formę cytatów z innych kultur, miejsc i tradycji – pisze Urszula Forczek-Brataniec.
Konkurs KOŁO 2021: rusza 22. edycja konkursu KOŁO na projekt łazienki Od ponad dwudziestu lat pod marką KOŁO organizowany jest konkurs na projekt toalety publicznej skierowany do studentów architektury i młodych projektantów. Dzięki inicjatywie dotychczas udało się zbudować cztery obiekty – w Kazimierzu, Warszawie, Krakowie i Płocku.
Teatr Zagłębia w Sosnowcu: konkurs na rozbudowę zabytkowej siedziby Teatru Zagłębia Teatr Zagłębia i katowicki oddział SARP ogłaszają konkurs na rozbudowę i modernizację zabytkowej siedziby placówki w samym centrum Sosnowca.
Nowy Ratusz w Łodzi: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt nowej siedziby Urzędu Miasta Łodzi. Zwyciężyło konsorcjum biur Draft, Lumioo, Projekt Officyna i AMP. Jak zapowiada Hanna Zdanowska, nowy ratusz będzie realizowany w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Prezentujemy wszytskie prace nagrodzone i nadesłane na konkurs.
Gmach prokuratury w Katowicach: wyniki konkursu Katowicki SARP rozstrzygnął konkurs na nową siedzibę prokuratury. Gmach, mieszczący siedem różnych instytucji, zaplanowano w Załężu, między Drogową Trasą Średnicową a zborem zielonoświątkowców.
Polskie tamaga studio w finale konkursu LAGI 2020 Fly Ranch Mateusz Góra i Agata Gryszkiewicz z tamaga studio znaleźli się wśród 10 finalistów konkursu LAGI 2020 Fly Ranch na projekt pawilonu służącego uczestnikom słynnego festiwalu Burning Man w Nevadzie!
Polacy wśród najlepszych młodych architektów w Europie: Europe 40 Under 40 edycja 2020 Na liście Europe 40 Under 40 wśród czterdziestu najlepiej zapowiadających się młodych architektów przed czterdziestką znaleźli się w tym roku Mateusz Górnik i Andrzej Truszczyński.