Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt szkoły w Warszawie

Konkurs na projekt szkoły w Warszawie

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy ogłosiło konkurs na projekt kompleksu oświatowego na Ursynowie. Składanie wniosków o dopuszczenie do uczestnictwa tylko do 1 sierpnia.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie koncepcji architektonicznej zespołu budynków, które pomieściłyby 8-oddziałowe przedszkole dla 200 dzieci oraz szkołę podstawową dla 420 uczniów wraz z towarzyszącymi obiektami terenowymi. Zespół planowany jest na niezabudowanej działce o powierzchni 0,67 ha, zlokalizowanej przy ul. Zaruby na warszawskim Ursynowie. Przewiduje się realizację zespołu połączonych ze sobą budynków o wysokości trzech kondygnacji nadziemnych. Intencją zamawiającego jest zminimalizowanie powierzchni zabudowy na rzecz terenu przyległego przeznaczonego na rekreację dzieci – czytamy w regulaminie. W jury znaleźli się architekci Jerzy Grochulski (przewodniczący), Maciej Lewandowski, Jan Sukiennik i Mateusz Świętorzecki, a także burmistrz Ursynowa Robert Kempa, Joanna Sienicka, koordynator Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, Mirosław Sielatycki, zastępca dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Alicja Pacewicz z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pierwsza nagroda wynieść ma 40 000 zł, druga – 20 000 zł, a trzecia 10 000 zł. Przewidziano też pulę za ewentualne wyróżnienia, o łącznej wartości 10 000 zł. Wnioski o dopuszczenie do uczestnictwa w konkursie należy składać do 1 sierpnia 2017 roku, natomiast termin składania prac upływa 6 października 2017 roku. Więcej informacji tu.

Nagroda POLITYKI – finaliści 2020 Znamy finalistów Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2020. Swoje nominacje do tegorocznej edycji zgłosił także zespół redakcji „Architektura-murator”.
Rewitalizacja centrum Myszkowa – konkurs Gmina Myszków we współpracy z częstochowskim oddziałem SARP zapraszają do udziału w konkursie na koncepcję rewitalizacji centrum 30-tysięcznego Myszkowa w województwie śląskim. Składanie wniosków do 18 lutego.
Prezydent Szczecina unieważnił konkurs na plac Orła Białego! Jak informuje urząd miasta Szczecina, zwycięska koncepcja pracowni Orłowski Szymański Architekci nie będzie realizowana. Interes publiczny wymaga ponownej weryfikacji założeń, doprowadzenia do końca procedury pozyskiwania od wszystkich zainteresowanych ich uwag i propozycji – mówi zastępca prezydenta Daniel Wacinkiewicz.
Dwuetapowy konkurs na przebudowę siedziby Estrady Poznańskiej Estrada Poznańska ogłasza konkurs na przebudowę swojej siedziby w ponad stuletniej kamienicy przy ul. Masztalarskiej. Uczestnicy, których prace przejdą do II etapu otrzymają zwrot kosztów przygotowania koncepcji.
KoKA 2018, czyli konferencja o konkursach architektonicznych: FOTORELACJA W dniach 23-25 września w podkieleckich Chęcinach miała miejsce pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja o konkursach architektonicznych. W spotkaniu wzięło udział ponad 130 osób, nie tylko architekci, ale też przedstawiciele samorządów i biznesu. Wśród gości z zagranicy znaleźli się m.in. Thomas Vonier, przewodniczący UIA, Renato Rizzi, autor Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, Rūta Leitanaitė, przewodnicząca Stowarzyszenia Architektów Litewskich i Hanna Bondar, była architekt miasta Kijowa.
Jak przeprowadzić modelowy konkurs architektoniczny: konferencja w Chęcinach Tylko do 31 sierpnia można rejestrować się do udziału w pierwszej międzynarodowej konferencji dotyczącej organizowania konkursów architektonicznych. W programie między innymi prezentacja dokonań fundacji Architectuur Lokaal, która z powodzeniem stosuje w Holandii korzystną dla architektów, inwestorów i społeczności lokalnych procedurę dwuetapowych konkursów o bardzo ograniczonym zakresie zadania w pierwszym etapie.