Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt z wykorzystaniem płytek Ceramika Paradyż

Konkurs na projekt z wykorzystaniem płytek Ceramika Paradyż

Ceramika Paradyż ogłosiła konkurs dla architektów, projektantów oraz dekoratorów na najciekawsze aranżacje wykorzystujące płytki ceramiczne z oferty firmy. Można zgłaszać zarówno projekty zrealizowane, jak i koncepcyjne.

Konkurs na projekt z wykorzystaniem płytek Ceramika Paradyż

Zasady udziału w konkursie to trzy proste kroki. Pierwszym z nich jest przesłanie gotowego projektu lub wykonanie zupełnie nowej aranżacji z użyciem produktów Ceramiki Paradyż. Można zaprojektować dowolne wnętrze – łazienkę, kuchnię, sypialnię, salon, a nawet taras. Drugim krokiem jest wybranie najciekawszych ujęć, trzecim – wypełnienie prostego formularza on-line, w którym należy podać dane kontaktowe, załączyć wizualizacje projektu i krótko go opisać. W jury zasiadają Ewa Bojczuk z portalu Homebook.pl, który objął konkurs patronatem medialnym, Krzysztof Dąbrowski, architekt i dyrektor kreatywny firmy CAD Projekt K&A oraz przedstawiciele Ceramiki Paradyż. Wizualizacje można zgłaszać do 6 sierpnia. Konkurs składa się z trzech etapów, w każdym z nich można wygrać 3 000 zł oraz designerskie powerbanki. Więcej informacji oraz szczegółowy regulamin tu.

Cegła: materiał przyszłości? Architektura stoi dziś w obliczu wielu przewartościowań. Trzeba ograniczyć koszty rozumiane całościowo jako realizacja i eksploatacja budynków. Trzeba korzystać ze złóż, które się nie wyczerpią. Żaden ze znanych mi materiałów nie nadaje się do tego lepiej niż ceramika. Śląski architekt Marek Wawrzyniak, autor m.in. Rudego Domu, o nowych możliwościach tkwiących w jednym z najstarszych architektonicznych tworzyw.
Tile of Spain 2020 – konkurs na najlepsze realizacje z wykorzystaniem hiszpańskiej ceramiki Hiszpańskie Stowarzyszenie Producentów Płytek Ceramicznych ASCER ogłosiło 19. edycję międzynarodowego konkursu na najlepsze realizacje, w których wykorzystano hiszpańską ceramikę. Pula nagród wynosi 34 000 euro!
Kafle 14 Kafle o nazwie 14 to najnowsze dzieło architekta Adama Ankiewicza. Pierwsze prototypy powstawały w formie kafli cementowych składających się z trzech sprasowanych ze sobą warstw o łącznej grubości 14 mm. Ostatecznie kafle są tworzone ze spieków kwarcowych o grubości 9 mm i charakteryzują się trójwarstwową strukturą.
Hala sportowa Uniwersytetu Francisca de Vitorii w Madrycie Budynek mieści nie tylko akademickie centrum sportowe, ale też przestrzenie do nauki. To zróżnicowanie funkcji znalazło odzwierciedlenie w podziale bryły na dwa bloki oraz wykorzystaniu odmiennych materiałów na elewacjach.
WC for Architects Litewski kolektyw Gyva Grafika stworzył serię nalepek na płytki ceramiczne pod nazwą WC for Architects. Dzięki nim każdy może poczuć się głównym obiektem zainteresowania. Wszystko za sprawą zdjęć wyglądających przez okna mieszkańców jednego z kowieńskich bloków, których autorzy sfotografowali, a następnie przenieśli na samoprzylepne grafiki. Naklejone na łazienkowe płytki, tworzą elewację standardowego budynku z wielkiej płyty. Na Litwie często możemy spotkać zaniedbane przestrzenie publiczne. Prywatne mieszkania są zwykle zadbane, ale klatki schodowe, place i podwórka nie. Postanowiliśmy więc niejako zrównoważyć to codzienne otoczenie Litwinów i wprowadzić wnętrze do środka. Wybraliśmy klasyczne elewacje miejskich bloków z okolicy, podobne do tych, w których sami dorastaliśmy – tłumaczą projektanci. Naklejki dostępne są w wymiarach 146 x 146 mm i 197 x 197 mm. Pojedyncza naklejka kosztuje 3 euro, ale można też kupić serie po 9, 18 i 48 sztuk. Zapłacimy za nie odpowiednio: 26, 36 lub 56 euro. Kolektyw Gyva Grafika tworzą ilustratorzy Tadas Šimkus, Žygimantas Amelynas i Arminas Raugevičius oraz architektka Karolina Šimkienė.
Kiełkowniki Kiełkownik powstał z myślą o stworzeniu małego miejskiego ogródka we własnym mieszkaniu, o każdej porze roku. Kształt niewielkiego naczynia umożliwia ustawianie kilku sztuk w różne wzory. Przemyślana konstrukcja ceramicznego pojemnika ułatwia wymianę wody. Zestaw zawiera: ceramiczny pojemnik, aluminiową siatkę, pokrywkę, 5g nasion oraz opakowanie wraz z instrukcją obsługi. Wymiary: 15cm x 15cm x 18cm, wysokość 4,5cm. www.kielkowniki.pl