Architektura MuratorKonkursyKonkurs SARP Izabelin: zaprojektuj nowe centrum Izabelina

Konkurs SARP Izabelin: zaprojektuj nowe centrum Izabelina

Gmina Izabelin oraz warszawski oddział SARP ogłosiły konkurs realizacyjny na zagospodarowanie centrum miejscowości. Zadaniem uczestników jest m.in. zaprojektowanie przebudowy istniejącego Urzędu Gminy oraz dwóch nowych obiektów użyteczności publicznej.

Konkurs SARP Izabelin: zaprojektuj nowe centrum Izabelina
Fragment terenu objętego konkursem na opracowanie koncepcji rewitalizacji przestrzeni publicznych centrum Izabelina; fot. materiały konkursowe

Gmina Izabelin przystąpiła do zorganizowania konkursu architektonicznego w celu uporządkowania i estetyzacji przestrzeni znajdujących się w centralnej części Izabelina jako przykład prawidłowego kształtowania ładu przestrzennego. Obecnie tereny te stanowią obszar zagospodarowany i funkcjonujący, aczkolwiek wymagający rewitalizacji i dostosowania do obecnych trendów i standardów rozwiązań proekologicznych i wspierających bioróżnorodność bazującą na rodzimych gatunkach – czytamy w ogłoszeniu.

Konkurs SARP Izabelin: jury, pula nagród, harmonogram

Przedmiotem konkursu jest m.in. modernizacja elewacji i przebudowa istniejącej siedziby Urzędu Gminy Izabelin, realizacja nowego budynku użyteczności publicznej o funkcji kawiarni, punktu informacyjnego, kiosku oraz banku, a także zagospodarowanie otoczenia w obrębie ulic 3 Maja, Tetmajera i  Matejki.  

W jury znaleźli się architekci reprezentujący SARP: Ewa Kuryłowicz (przewodnicząca), Gaweł Tyrała i Michał Pawlak oraz inwestora: Krzysztof Stańczyk z Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego i Dominika Glonek z Wydziału Rozwoju i Bieżącego Utrzymania, a także Dorota Zmarzlak, wójt Gminy Izabelin i architektka krajobrazu Joanna Skotnicka-Pergał. Funkcję sekretarza konkursu pełni Rafał Mroczkowski.

Pula nagród wynosi 70 tys. złotych. Za zajęcie I miejsca przewidziano 30 tys. zł i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, za miejsce II – 20 tys. zł, a za trzecie – 10 tys. zł, a ponadto dwa wyróżnienia po 5 upływa 24 maja, składania prac 31 sierpnia. Ogłoszenie wyników planowane jest na 17 września 2021 roku. Więcej informacji oraz regulamin na stronie https://konkurs-izabelin.sarp.warszawa.pl/.

Nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu 2021: znamy finalistów!
Nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu 2021: znamy finalistów! Poznaliśmy finalistów konursu o nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu. Wśród 60 najlepszych projektów znalazły się dwa z Polski!

Autor: (Red.)
Konkurs na projekt osiedla TBS w Katowicach SARP Katowice zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zrównoważonego osiedla TBS w Giszowcu. Składanie wniosków do 9 sierpnia.
Polacy ponownie wśród laureatów prestiżowego konkursu Kaira Looro 2021 Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybrało laureatów tegorocznej edycji konkursu Kaira Looro na projekt Domu Kobiet w gminie Baghere w południowym Senegalu. Honorowe wyróżnienie przypadło Weronice Paczkowskiej, Aleksandrze Kubiak, Marcie Mojsik i Piotrowi Gajdakowi. Aż cztery zespoły z Polski znalazły się też w ścisłym finale konkursu!
Międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie nabrzeży w Mariupolu na Ukrainie Władze Mariupolu ogłosiły właśnie dwuetapowy międzynarodowy konkurs na projekt zagospodarowania nabrzeży w centrum miasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca!
Biblioteka dla uchodźców: edukacja dla lepszej przyszłości Yaroslav Panasevych, Alexanrda Polets i Anastasiya Skvarniuk z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej wśród laureatów konkursu Tiny Library 2021.
Międzynarodowy konkurs na projekt bulwarów nad Morzem Czarnym Strelka KB zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt promenady nadmorskiej w nowo powstającym osiedlu koło Soczi. Pula nagród wynosi ponad milion złotych!
DtEA 2021 – wyniki konkursu Design that Educates Awards Rozstrzygnięto trzecią edycję międzynarodowego konkursu Design that Educates Awards. Obok realizacji z całego świata znalazły się też dwa projekty z Polski!