Architektura MuratorKonkursyKonkurs SARP Izabelin: zaprojektuj nowe centrum Izabelina

Konkurs SARP Izabelin: zaprojektuj nowe centrum Izabelina

Gmina Izabelin oraz warszawski oddział SARP ogłosiły konkurs realizacyjny na zagospodarowanie centrum miejscowości. Zadaniem uczestników jest m.in. zaprojektowanie przebudowy istniejącego Urzędu Gminy oraz dwóch nowych obiektów użyteczności publicznej.

Konkurs SARP Izabelin: zaprojektuj nowe centrum Izabelina
Fragment terenu objętego konkursem na opracowanie koncepcji rewitalizacji przestrzeni publicznych centrum Izabelina; fot. materiały konkursowe

Gmina Izabelin przystąpiła do zorganizowania konkursu architektonicznego w celu uporządkowania i estetyzacji przestrzeni znajdujących się w centralnej części Izabelina jako przykład prawidłowego kształtowania ładu przestrzennego. Obecnie tereny te stanowią obszar zagospodarowany i funkcjonujący, aczkolwiek wymagający rewitalizacji i dostosowania do obecnych trendów i standardów rozwiązań proekologicznych i wspierających bioróżnorodność bazującą na rodzimych gatunkach – czytamy w ogłoszeniu.

Konkurs SARP Izabelin: jury, pula nagród, harmonogram

Przedmiotem konkursu jest m.in. modernizacja elewacji i przebudowa istniejącej siedziby Urzędu Gminy Izabelin, realizacja nowego budynku użyteczności publicznej o funkcji kawiarni, punktu informacyjnego, kiosku oraz banku, a także zagospodarowanie otoczenia w obrębie ulic 3 Maja, Tetmajera i  Matejki.  

W jury znaleźli się architekci reprezentujący SARP: Ewa Kuryłowicz (przewodnicząca), Gaweł Tyrała i Michał Pawlak oraz inwestora: Krzysztof Stańczyk z Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego i Dominika Glonek z Wydziału Rozwoju i Bieżącego Utrzymania, a także Dorota Zmarzlak, wójt Gminy Izabelin i architektka krajobrazu Joanna Skotnicka-Pergał. Funkcję sekretarza konkursu pełni Rafał Mroczkowski.

Pula nagród wynosi 70 tys. złotych. Za zajęcie I miejsca przewidziano 30 tys. zł i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, za miejsce II – 20 tys. zł, a za trzecie – 10 tys. zł, a ponadto dwa wyróżnienia po 5 upływa 24 maja, składania prac 31 sierpnia. Ogłoszenie wyników planowane jest na 17 września 2021 roku. Więcej informacji oraz regulamin na stronie https://konkurs-izabelin.sarp.warszawa.pl/.

Nagroda Nowego Europejskiego Bauhausu 2021
Nagroda Nowego Europejskiego Bauhausu 2021 Komisja Europejska ogłosiła pierwszą edycję konkursu o nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu. Uczestnicy mogą zgłaszać realizacje w 10 kategoriach. Przewidziano też nagrody dla młodych twórców do 30 roku życia!

Autor: (Red.)
Wyniki konkursu na projekt świetlicy sportowej w Żabieńcu Gmina Piaseczno oraz oddział warszawski SARP rozstrzygnęły konkurs na projekt budynku świetlicy sportowej we wsi Żabieniec. Zwyciężyła pracownia M.O.C. Architekci z Katowic.
Plac Wolności w Poznaniu: wyniki konkursu Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję tymczasowego zagospodarowania placu Wolności w Poznaniu. Za najbardziej elastyczną propozycję uznano projekt biura UGO Architecture. Prezentujemy wszystkie prace nadesłane na konkurs.
Konkurs KOŁO 2021: rusza 22. edycja konkursu KOŁO na projekt łazienki Od ponad dwudziestu lat pod marką KOŁO organizowany jest konkurs na projekt toalety publicznej skierowany do studentów architektury i młodych projektantów. Dzięki inicjatywie dotychczas udało się zbudować cztery obiekty – w Kazimierzu, Warszawie, Krakowie i Płocku.
Teatr Zagłębia w Sosnowcu: konkurs na rozbudowę zabytkowej siedziby Teatru Zagłębia Teatr Zagłębia i katowicki oddział SARP ogłaszają konkurs na rozbudowę i modernizację zabytkowej siedziby placówki w samym centrum Sosnowca.
Nowy Ratusz w Łodzi: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt nowej siedziby Urzędu Miasta Łodzi. Zwyciężyło konsorcjum biur Draft, Lumioo, Projekt Officyna i AMP. Jak zapowiada Hanna Zdanowska, nowy ratusz będzie realizowany w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Prezentujemy wszytskie prace nagrodzone i nadesłane na konkurs.
Gmach prokuratury w Katowicach: wyniki konkursu Katowicki SARP rozstrzygnął konkurs na nową siedzibę prokuratury. Gmach, mieszczący siedem różnych instytucji, zaplanowano w Załężu, między Drogową Trasą Średnicową a zborem zielonoświątkowców.