Architektura MuratorKonkursyKonkurs studencki na koncepcję Centrum Projektów Środowiskowych i Edukacji Ekologicznej w Starym Lesie

Konkurs studencki na koncepcję Centrum Projektów Środowiskowych i Edukacji Ekologicznej w Starym Lesie

Koło Naukowe Brygada Urbanistyczno-Architektoniczna oraz Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las” Sp. z o. o. ogłaszają konkurs studencki na koncepcję Centrum Projektów Środowiskowych i Edukacji Ekologicznej. Termin nadsyłania prac 10 października 2014

Przedmiotem Konkursu jest opracowanie koncepcji architektoniczno-krajobrazowej zagospodarowania gospodarstwa rolnego i jego otoczenia na Centrum Projektów Środowiskowych i Edukacji Ekologicznej przy Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las” Sp. z o.o. W konkursie mogą brać udział studenci oraz absolwenci (nie później niż rok od otrzymania dyplomu ukończenia studiów).

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las” Sp. z o. o. w Starym Lesie koło Starogardu Gdańskiego jest jedną z dziewięciu regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych w województwie pomorskim. Przetwarza on odpady komunalne pochodzące od ponad 190 tysięcy mieszkańców z terenu 20 gmin.

Dodatkową działalnością prowadzoną przez ZUOK jest działalność edukacyjna z zakresu edukacji ekologicznej – na terenie Zakładu prowadzone są warsztaty, szkolenia, dni otwarte i festyny ekologiczne dla grup zorganizowanych oraz dla mieszkańców.

Budowie Centrum Projektów Środowiskowych i Edukacji Ekologicznej przy ZUOK "Stary Las” (dalej CPŚ) przyświeca cel stworzenia miejsca o charakterze pokazowo-edukacyjnym. CPŚ ma pełnić funkcję inicjatora i koordynatora realizacji projektów o charakterze środowiskowym, nie tylko do gmin, ale także do jak najszerszego grona odbiorców – mieszkańców czy przedsiębiorców. CPŚ ma być też miejscem koordynacji i prowadzenia działań z zakresu szeroko pojętej edukacji ekologicznej (prowadzenie lekcji, zajęć i warsztatów dla osób z różnych przedziałów wiekowych) nie tylko w sposób teoretyczny, ale także praktyczny – pokazowy, za pośrednictwem pokazywania procesów na okolicznych terenach, w szklarni, czy warsztacie.

Terminy i nagrody w konkursie architektonicznym:

20 czerwca 2014 – ogłoszenie Konkursu
31 lipca 2014 – termin składania zapytań
13 września 2014 – termin udzielania odpowiedzi na pytania
15 października 2014 – termin składania prac konkursowych
16 - 27 października 2014 – posiedzenie sądu konkursowego 1 etapu
27 października 2014 – ogłoszenie listy uczestników dopuszczonych do 2 etapu
07 listopada 2014 – termin składania zapytań
14 listopada 2014 – termin udzielania odpowiedzi na pytania
24 listopada 2014 – termin składania prac konkursowych
24 listopada - 04 grudnia 2014 – posiedzenie sądu konkursowego
05 grudnia 2014 – ogłoszenie wyników, wystawa, prezentacje wyróżnionych i dyskusja pokonkursowa

I nagroda – 5 000 zł
II nagroda – 2 000 zł
III nagroda – 1 000 zł.

Konkurs odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Szczegóły na stronie Koła Naukowego BUA

Dom ekologiczny i ekonomiczny. Studencki konkurs architektoniczny na projekt domu jednorodzinnego Ekologiczny, ekonomiczny, elegancki i komfortowy – taki ma być dom jednorodzinny zaprojektowany przez uczestników studenckiego konkursu architektonicznego Multi Eko Dom/
Nagroda BDA-SARP 2020 – wyniki konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną SARP i niemieckie zrzeszenie architektów BDA wybrały najlepsze projekty studenckie 2020 roku. Międzynarodowe jury przyznało Grand Prix oraz pięć wyróżnień. Prezentujemy laureatów Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP.
OSSA Spatium i pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Trwa kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, tym razem pod nazwą Spatium i w wersji hybrydowej, częściowo odbywającej się on-line. Tradycyjnie towarzyszą jej rozmowy tutorskie, wystawy i praca twórcza, ale po raz pierwszy – ogólnopolski konkurs studencki.
Plac Wiosny Ludów w Poznaniu: wyniki konkursu Władze Poznania zwróciły się do studentów architektury w całym kraju z propozycją zaprojektowania nowej zabudowy i aranżacji placu Wiosny Ludów. Wyniki rozstrzygniętego niedawno konkursu posłużą miastu do dalszych prac planistycznych.
Znamy laureatów konkursu na oświetlenie Obiektu Niemożliwego Z okazji 25-lecia „A-m” redakcja zaprosiła trzech architektów, by zmierzyli się z pojęciem niemożliwości i poprzez symboliczną instalację spróbowali wyrazić istotę swoich zmagań w architekturze. W ten sposób w trzech polskich miastach stanęły Obiekty Niemożliwe autorstwa Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki. Ich budowie towarzyszył specjalny konkurs studencki zorganizowany wspólnie z firmą Zumtobel.
Patchwork Łódź – konkurs na projekt przestrzeni na terenie zakładów Scheiblera Firma Echo Investment ogłasza konkurs studencki na zaprojektowanie przestrzeni publicznych dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi. Do wygrania miesięczne praktyki w renomowanych pracowniach.
Jubileuszowy konkurs studencki „Architektury-murator” Z okazji 25-lecia redakcja „Architektury-murator” wraz z firmą Zumtobel organizuje konkurs studencki na oświetlenie jednego z trzech Obiektów Niemożliwych. Pula nagród wynosi 10 000 zł, w tym Grand Prix 7000 zł. Rejestracja do 28 października!