Architektura MuratorKonkursyLafargeHolcim Awards 2020 – zgłoszenia do 25 lutego!

LafargeHolcim Awards 2020 – zgłoszenia do 25 lutego!

Trwa 6. edycja prestiżowego konkurs LafargeHolcim Award na najlepsze projekty w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Pula nagród wynosi 2 mln USD.

polacy z nagrodami LafargeHolcim Next Generation Europe!
Projekt Nowoczesny azyl - przekształcenie klasztoru na ośrodek leczenia uzależnień behawioralnych autorstwa Jakuba Grabowskiego, zdobywcy II nagrody w 5. edycji LafargeHolcim Awards

LafargeHolcim Award to organizowany od 2008 roku międzynarodowy konkurs na najlepsze projekty zrównoważonego budownictwa w dziedzinie architektury, architektury krajobrazu urbanistyki, inżynierii materiałowej, technologii budowlanej i innych, pokrewnych. Pod uwagę brane są takie aspekty jak oddziaływanie na środowisko, zapobieganie wykluczeniu społecznemu, opłacalność czy dopasowanie do kontekstu, ale też innowacyjność i estetyka.

Kategoria główna skierowana jest do architektów, inżynierów, planistów i właścicieli firm budowlanych, kategoria Next Generation – do studentów i absolwentów kierunków projektowych, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Jedyny warunek: prace powinny być na zaawansowanym etapie projektowania, z dużym prawdopodobieństwem realizacji, i nie mogły się rozpocząć przed 1 stycznia 2019 roku.

LafargeHolcim Awards 2020 - edycja europejska

Konkurs obejmuje pięć regionów świata. W każdym powoływane jest osobne jury, które ocenia prace z uwzględnieniem lokalnej specyfiki i uwarunkowań, a następnie przyznaje własne nagrody. Laureaci regionalnych edycji biorą następnie udział w międzynarodowej odsłonie konkursu Global LafargeHolcim Awards.

11 września poznaliśmy skład jury europejskiej edycji LafargeHolcim Awards 2020. W komisji oceniającej, pod przewodnictwem Jeannette Kuo, współzałożycielki szwajcarskiego biura Karamuk Kuo Architekten, znaleźli się Kristiaan Borret, główny architekt Regionu Stołecznego Brukseli, Nuno Brandão Costa, prowadzący porugalskie studio Brandão Costa Arquitectos, Eva Pfannes z holenderskiego biura Ooze Architects, Sergei Tchoban, szef biura architektonicznego Speech i partner w Tchoban Voss Architekten oraz Alexandre Theriot z pracowni Bruther.

W skład jury wchodzą również członkowie Komitetu Akademickiego Fundacji LafargeHolcim: profesor Marilyne Andersen ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii w Lozannie, profesor Dirk Hebel z Instytutu Technologii w Karlsruhe oraz Christophe Levy, dyrektor ds. Badań i Rozwoju Budownictwa z Centrum Innowacji LafargeHolcim.

Prace do 6. edycji LafargeHolcim Awards można zgłaszać do 25 lutego 2020 roku. Więcej informacji na stronie www.lafargeholcim-foundation.org.

LafargeHolcim Awards 2020 – znamy skład jury bieżącej edycji konkursu