Architektura MuratorKonkursyMała wielka toaleta. Zgłoszenia

Mała wielka toaleta. Zgłoszenia

Organizatorzy konkursu The Little Big Loo RETHINKING PUBLIC TOILETS 2020 czekają na projekty publicznych toalet, które są innowacyjne, odpowiadają na wyzwania przyszłości i całkowicie zmieniają nasze myślenie o tego typu obiektach, zarówno w mieście, jak i na wsi.

Mała wielka toaleta. Zgłoszenia

Urządzenia sanitarne są ważniejsze od niepodległości - te słowa Mahatmy Gandhiego stanowią motto konkursu, który organizuje magazyn "Volume Zero". Organizatorzy podkreślają znaczenie publicznych toalet w czasach pandemii, ale również w momencie gwałtownego wzrostu liczby ludności świata, zwłaszcza krajów rozwijających się. Projekty mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani - architekci, dizajnerzy, inżynierowie, studenci, a nawet różnego typu organizacje i firmy. Szczególnie zachęcani do udziału są jednak młodzi projektanci. Wybór miejsca, gdzie miałby powstać obiekt, należy do uczestnika lub zespołu biorącego udział w konkursie. Zapomnijcie, jak wygląda tradycyjna toaleta publiczna i zaprojektujcie coś nowego - innowacyjnego, funkcjonalnego i atrakcyjnego wizualnie, mogącego stać się ikoną współgrającą z otoczeniem - zapraszają organizatorzy.

Planowany obiekt, oprócz głównej funkcji sanitarnej, powinien pełnić również rolę miejsca społecznej interakcji dla miejscowych - przestrzeni edukacyjnej, socjalnej czy rekreacyjnej. Jego powierzchnia nie może przekraczać 100 m2, musi być też dostępny dla wszystkich, bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Może stanowić rozwiązanie modułowe do powielenia w różnych miejscach o kontekście zbliżonym do pierwotnej lokalizacji wybranej przez uczestnika konkursu. Pula nagród wynosi 4000 USD.

Wszesna rejestracja: do 18 czerwca 2020 (opłata rejestracyjna: 82, 6 USD)

Standardowa rejestracja: do 24 lipca 2020 (opłata rejestracyjna: 100,3 USD)

Termin nadsyłania prac: 31 lipca 2020

Ogłoszenie wyników: 1 października 2020

https://vzcompetitions.volzero.com/

Zjednoczeni przez zabawę. Beazley Design of the Year 2020 Najlepszy projekt roku 2020 według londyńskiego Design Museum to huśtawka na granicy między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. Chodzi o ideę łączenia się, dostępu i prawdziwego wiązania ze sobą, nawet jeśli między nami jest przestrzeń lub nawet ściana - uzasadnia jury.
Zielony Göteborg. Wirtualna podróż studyjna W odpowiedzi na ograniczenia związane z pandemią Göteborg zaprasza w wirtualną podróż studyjną po swoich innowacyjnych ekologicznych budynkach.
Zaprojektuj lepszą starość. Zgłoszenia Już dziś co szósty Polak lub Polka ma 65 lat. W 2050 roku co trzecia osoba w Polsce będzie powyżej 65. roku życia. PCG Polska i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zapraszają do zgłaszania nowatorskich pomysłów na lepszą starość i zdobywania grantów na ich realizację.
Nowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy W ramach PM Academy firma Project Management zaprasza na pierwszy powakacyjny webinar. Tym razem na temat innowacyjnych rozwiązań i technologii zmieniających nasze miasta. Miesięcznik „Architektura-murator” jest patronem medialnym spotkania.
Ekologia, architektura i literatura. Zgłoszenia Czym jest architektura zrównoważona? Takie pytanie stawiają organizatorzy konkursu na esej, w którym każdy może wyrazić własne zdanie w kwestii będącej obecnie jednym z najistotniejszych tematów architektonicznej debaty.
Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.