Architektura MuratorKonkursyMała wielka toaleta. Zgłoszenia

Mała wielka toaleta. Zgłoszenia

Organizatorzy konkursu The Little Big Loo RETHINKING PUBLIC TOILETS 2020 czekają na projekty publicznych toalet, które są innowacyjne, odpowiadają na wyzwania przyszłości i całkowicie zmieniają nasze myślenie o tego typu obiektach, zarówno w mieście, jak i na wsi.

Mała wielka toaleta. Zgłoszenia

Urządzenia sanitarne są ważniejsze od niepodległości - te słowa Mahatmy Gandhiego stanowią motto konkursu, który organizuje magazyn "Volume Zero". Organizatorzy podkreślają znaczenie publicznych toalet w czasach pandemii, ale również w momencie gwałtownego wzrostu liczby ludności świata, zwłaszcza krajów rozwijających się. Projekty mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani - architekci, dizajnerzy, inżynierowie, studenci, a nawet różnego typu organizacje i firmy. Szczególnie zachęcani do udziału są jednak młodzi projektanci. Wybór miejsca, gdzie miałby powstać obiekt, należy do uczestnika lub zespołu biorącego udział w konkursie. Zapomnijcie, jak wygląda tradycyjna toaleta publiczna i zaprojektujcie coś nowego - innowacyjnego, funkcjonalnego i atrakcyjnego wizualnie, mogącego stać się ikoną współgrającą z otoczeniem - zapraszają organizatorzy.

Planowany obiekt, oprócz głównej funkcji sanitarnej, powinien pełnić również rolę miejsca społecznej interakcji dla miejscowych - przestrzeni edukacyjnej, socjalnej czy rekreacyjnej. Jego powierzchnia nie może przekraczać 100 m2, musi być też dostępny dla wszystkich, bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Może stanowić rozwiązanie modułowe do powielenia w różnych miejscach o kontekście zbliżonym do pierwotnej lokalizacji wybranej przez uczestnika konkursu. Pula nagród wynosi 4000 USD.

Wszesna rejestracja: do 18 czerwca 2020 (opłata rejestracyjna: 82, 6 USD)

Standardowa rejestracja: do 24 lipca 2020 (opłata rejestracyjna: 100,3 USD)

Termin nadsyłania prac: 31 lipca 2020

Ogłoszenie wyników: 1 października 2020

https://vzcompetitions.volzero.com/

Dla klimatu: bielszy odcień bieli The Coolest White to pomysł UNStudio na walkę ze zmianą klimatu. Przygotowana przez holenderskie biuro instalacja pokryta została specjalną farbą, która może pomóc zredukować efekt wyspy ciepła w miastach.
Plac zabaw - laboratorium innowacji? Plac zabaw jako laboratorium projektowania? Miejsce, gdzie testowane są nowe miejskie i społeczne koncepcje? Rodzaj sejsmografu, który rejestruje zmieniające się pomysły na edukację i wychowanie młodych ludzi, ale też przestrzeń publiczną? Tak widzą ten rodzaj architektury twórcy wystawy The Playground Project. Architecture for Children.
eVolo Skyscraper 2020 Amerykański magazyn eVolo ogłosił kolejną edycję międzynarodowego konkursu na innowacyjne wieżowce.
Carlo Ratti – Miasto innowacji W Carlo Ratti Associati oraz w Senseable City Lab wierzymy, że dzielenie się, akt, który od samego początku wyznacza miasto, może spowodować niespodzianki, nieoczekiwane spotkania kluczowe dla innowacji. Zasta-nawiamy się też, w jaki sposób wykorzystać technologie cyfrowe, by wpływać na interakcje międzyludzkie, w tym wspierać nowe modele współdzielenia. Carlo Ratti, dyrektor działającego w ramach Massachusetts Insti-tute of Technology miejskiego laboratorium, o trendach, które w najbliższej przyszłości zmienią styl życia w miastach.
Najinteligentniejsza dzielnica świata Amsterdamskie UNStudio zaprezentowało swoją wizję miejskiego życia przyszłości. Koncepcja Najinteligentniejszej dzielnicy świata - Brainport Smart District (BSD) - powstała pod auspicjami holenderskich uczelni.
Reagująca architektura. Konkurs Laka 2018 Śląska fundacja Laka zaprasza do nadsyłania swoich koncepcji architektury, która reaguje. Głównym tematem tegorocznego konkursu są rozwiązania mogące rozwijać się poprzez proces zmian i korekt w dynamicznej interakcji z otoczeniem.