Architektura MuratorKonkursyMiędzynarodowy konkurs Fundacji Jacques'a Rougerie

Międzynarodowy konkurs Fundacji Jacques'a Rougerie

Fundacja Jacques'a Rougerie organizuje kolejną edycję międzynarodowego konkursu na innowacyjne rozwiązania architektoniczne dla oceanów i przestrzeni. Termin rejestracji upływa 2 czerwca.

Konkurs Fundacji Jacques'a Rougerie

Konkurs Fundacji Jacques'a Rougerie skierowany jest do architektów, projektantów oraz inżynierów. Zadaniem uczestników jest nadesłanie innowacyjnych projektów architektonicznych, podnoszących kluczowe kwestie związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. W konkursie mogą brać udział osoby w każdym wieku, indywidualnie lub w zespołach.

Fundacja Jacques'a Rougerie nosi nazwisko francuskiego architekta, który zajmuje się poszukiwaniem rozwiązań umożliwiających zamieszkanie oceanów przez człowieka. Wspólnie z NASA zaprojektował m.in. stację przeznaczoną do prowadzenia badań oceanograficznych (Sea Orbiter). Jest autorem zwycięskiej koncepcji podwodnego muzeum archeologicznego w Egipcie. Inspirując się formami podwodnego życia, projektuje laboratoria i kapsuły do zamieszkania pod powierzchnią wody.

Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach:
- innowacja i architektura dla oceanów - 10 000 €
- innowacja i architektura dla przestrzeni - 10 000 €
- architektura i podnoszenie poziomu mórz - 10 000 €

Terminy:
2 czerwca 2015 - zakończenie rejestracji
29 września 2015 - ostateczny termin składania prac
15 grudnia 2015 - obrady jury i ogłoszenie wyników konkursu

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Fundacji Jacques'a Rougerie.

Dwie realizacje z Polski na tzw. krótkiej liście EU Mies Award 2022 Fundacja Miesa van der Rohe wyłoniła 40 realizacji, które zawalczą o EU Mies Award 2022. Polskę reprezentują Park Pamięci w Oświęcimiu projektu NArchitekTURA i Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku MWArchitekci.
Dom Dzieci w Baghere: konkurs realizacyjny dla studentów i młodych architektów Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie Domu Dzieci w gminie Baghere w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 30 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Warszawie: wyniki konkursu Tuż przed świętami poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Środowiskowego Domu Samopomocy na warszawskim Żoliborzu. Główną nagrodę zdobyła młoda pracownia EMA Studio.
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej zwyciężyła w konkursie na instalację w Ogrodach Polsko-Niemieckich Pod koniec ubiegłego roku poznaliśmy wyniki konkursu na projekt instalacji artystycznej w Ogrodach Polsko-Niemieckich w Warszawie. Zwyciężyła Ksenia Makała, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej z propozycją rzeźbiarskiej kompozycji wykonanej z materiałów pochodzących z recyklingu.
Nowy Dom Poselski 2.0 – będzie konkurs architektoniczny Nowy Dom Poselski zrealizowany według projektu Małgorzaty Handzelewicz-Wacławek i Andrzeja Kaliszewskiego czeka rozbiórka. Kancelaria Sejmu chce w jego miejscu postawić nowy i zapowiada konkurs architektoniczny.
Szkice Architektoniczne 2022: kolejna edycja konkursu Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Szkice Architektoniczne dla studentów i uczniów szkół średnich. Prace można nadsyłać do 3 stycznia 2022 roku.