KONKURS

Najlepsze Domowe Spa – Łazienka z FJORDD

2024-02-09 13:35 Materiał sponsorowany

Projekt łazienki zainspirowany koncepcją domowego spa? Firma FJORDD nagrodziła najbardziej fascynujące pod względem estetyki łazienki, wyrażające ideę tworzenia domowego spa. Intrygujące gotowe realizacje oraz innowacyjne pod względem designu projekty zgłoszone do pierwszej edycji konkursu "Najlepsze Domowe Spa – Łazienka z FJORDD".

Za nami pierwsza edycja konkursu! Projektanci i architekci mogli wziąć udział w dwóch kategoriach — wizualizacji i realizacji. Podstawowym warunkiem konkursu było wykorzystanie minimum dwóch produktów z wyjątkowej kolekcji FJORDD, aby przedstawić, na czym polega idea domowego spa! Do wygrania było 5000 złotych i vouchery na dowolny produkt!

Uczestnicy mieli czerpać inspirację z koncepcji stworzenia domowego spa, gdzie relaks i odpoczynek stają się możliwe dzięki wykorzystaniu produktów z kolekcji FJORDD. Kreatywne podejście oraz zastosowanie kolorów z palety Colours by FJORDD miało na celu umożliwienie stworzenia idealnego wnętrza. Stworzenie komfortowych warunków dla użytkowników tej wyjątkowej serii było najistotniejszym elementem.

Jury wraz z przewodniczącą komisji niezależnych ekspertów Iwoną Ławecką-Marczewską, redaktor naczelną portalu designdoc.pl oceniało nadesłane projekty pod kątem funkcjonalności, estetyki oraz idei stworzenia domowego spa.

Pierwsze miejsce w konkursie w kategorii "Wizualizacja" zostało przyznane projektantce Agacie Gale za projekt łazienki o powierzchni 18m², zaprojektowany z myślą o stworzeniu przestrzeni relaksacyjnej, która zapewnia poczucie spokoju i odprężenia. Główną kolorystyką projektu jest połączenie spokojnych, stonowanych barw z elementami inspirowanymi naturą. Na przyznanie przez jury pracy pierwszego miejsca wpłynęły: nowatorski pomysł na zgrupowanie stref kąpielowej i umywalkowej w formie łazienkowej wyspy; śmiała koncepcja zastosowania w jednej łazience dwóch różnych rodzajów umywalek FJORDD; kompleksowe spojrzenie na potrzeby użytkowników, którego wyrazem jest m.in. wydzielenie miejsca do robienia makijażu lub wykonywania innych zabiegów kosmetycznych; kreatywne wprowadzenie zieleni do wnętrza, które dzięki niej jeszcze bardziej sprzyja wypoczynkowi.

W projekcie zastosowano wolnostojącą wannę z kolekcji Fjord, wolnostojącą umywalkę z kolekcji Lyse, a także umywalkę z kolekcji Sogne 400. Wszystkie produkty są w kolorze Kjerag mat.

Drugie miejsce w kategorii wizualizacji otrzymał projekt łazienki, gdzie architektura pomieszczenia i oświetlenie budują nieco przygaszone tło w koncepcie łazienki, co szczególnie uwypukla doskonale wyeksponowaną i centralnie umieszczoną wannę. Projekt domowego SPA autorstwa Macieja Kozłowskiego z użyciem gry światła i cienia stwarza atmosferę spokoju, wyciszenia i relaksu. Jury konkursu doceniło w tej pracy esencjonalne użycie środków wyrazu, kierujące się maksymą Mesa van der Rohe „mniej znaczy więcej”, jak również umiejętne podkreślenie kształtów i estetyki produktów marki FJORDD. Łazienka została zaprojektowana z myślą stworzenia przestrzeni dającej wyciszenie i spokój domownikom.

W projekcie zastosowano produkty z kolekcji Salma w odcieniu białym i wykończeniu mat.

W kategorii realizacja pierwsze miejsce przyznane zostało biuru projektowemu DWAconcept za wyjątkowy projekt łazienki w Kościelisku. Realizacja odnajdując równowagę między nowoczesnością a charakterem miejsca, gdzie mieści się inwestycja, zasłużyła na uznanie jury. Wysoko oceniono spójny charakter całego projektu oraz harmonię między architekturą pokoju kąpielowego a sąsiadującymi z nim pomieszczeniami - sypialnią oraz garderobą. Jury doceniło także podkreślenie estetycznych walorów produktów FJORDD oraz ich praktyczną funkcjonalność, jak również umiejętne dopasowanie wyposażenia do ogólnej koncepcji wnętrza.

Do stworzenia łazienki wykorzystano produkty z kolekcji Salma w klasycznym, białym wykończeniu.

Drugie miejsce zdobyła Monika Grugielewicz za łazienkę, w której odważne użycie kolorów przyciągnęło uwagę jury. Projekt został nagrodzony za stworzenie komfortowej przestrzeni relaksu w łazience o ograniczonej powierzchni, optymalne wkomponowanie produktów FJORDD w architekturę wnętrza oraz śmiałe podjęcie decyzji co do kolorystyki, która nadawała charakter całej aranżacji.

W realizacji zastosowano produkty z kolekcji Fjord, w wykończeniu biały połysk.

Zanurz się w świat domowego relaksu

Organizatorzy Konkursu gorąco zachęcają do zapoznania się z pozostałymi projektami, które odznaczają się równie dużą kreatywnością, profesjonalizmem oraz "mądrym" podejściem do projektowania wnętrz. Wszystkie zgłoszone prace oraz zaprojektowane wnętrza można obejrzeć na oficjalnych mediach społecznościowych marki Fjordd – sprawdź inspiracje i udostępnij swoje ulubione projekty! Dołącz do społeczności Fjordd na Instagramie pod adresem fjordd.bathrooms i podziel się swoją pasją do pięknych łazienek.

Partnerzy