Architektura MuratorKonkursyOpracowanie spójnego systemu zieleni miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim

Opracowanie spójnego systemu zieleni miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim

Przedmiotem konkursu jest wykreowanie wizji spójnego systemu zieleni miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 14 lipca.

Opracowanie spójnego systemu zieleni miejskiej Gorzowa Wielkopolskiego
Panorama miasta. Fot. Katarzyna Gucałło

Zadanie uczestników polega na wskazaniu kierunków przekształceń i rozwoju zieleni miejskiej dla uzyskania spójnego systemu terenów zielonych w Gorzowie Wielkopolskim. Celem konkursu jest uzyskanie koncepcji najlepszego rozwiązania urbanistyczno-architektonicznego dla całego miasta oraz rozwiązań szczegółowych dla jego wybranych fragmentów.

Terminy:

do 14 lipca 2016, do godz. 15.15 - składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
do 31 października 2016, do godz. 15.00 składanie prac konkursowych

Nagrody:

I nagroda - 70 000 złotych brutto
II nagroda - 40 000 złotych brutto
III nagroda - 25 000 złotych brutto
trzy wyróżnienia po 10 000 złotych brutto

Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępne na stronie internetowej konkursu.

Urząd Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim: konkurs SARP. Wyniki konkursu na projekt nowej siedziby Urzędu Skarbowego w Gorzowie Poznanliśmy wyniki konkursu SARP na projekt nowej siedziby Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim. Zwyciężyło biuro ARE Stiasny & Wacławek. Inspiracji dla wyrazu architektonicznego obiektu autorzy poszukiwali wśród podobnych realizacji publicznych w regionie, ale odnieśli się też do przemysłowych tradycji Zawarcia.
Bauhaus w Gorzowie: wykład Aleksandry Kędziorek Z okazji 100-lecia założenia słynnej szkoły z Dessau Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim we współpracy z lokalnym oddziałem SARP rozpoczyna nowy cykl spotkań pt. Bauhaus w Gorzowie. Na początek – wykład Aleksandry Kędziorek, historyczka sztuki, stypendystki programu Bauhaus Lab.
Arsenał Kultury w Gorzowie Wielkopolskim – wyniki konkursu Pracownia Atrium Mateusza Urbańskiego zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na projekt nowej siedziby miejskiego ośrodka sztuki i centrum kultury w Gorzowie Wielkopolskim.
Ratusz w Gorzowie Wielkopolskim Konkurs na projekt rozbudowy urzędu miasta w Gorzowie Wielkopolskim wygrała Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego ARPA.
IV Kongres Ruchów Miejskich w Gorzowie Owocem I Kongresu było spisanie 9 Tez Miejskich, czyli według aktywistów zagadnień najbardziej istotnych dla rozwoju miast przyjaznych mieszkańcom. Gorzowski IV Kongres zadecydował o rozszerzeniu listy do 15 punktów.
BOTTOM-UP w Gorzowie Wielkopolskim Relacja z konferencji stanowiącej podsumowanie polsko-duńskiego projektu popularyzującego idee projektowania na bazie partycypacji społecznej.