Architektura MuratorKonkursyPark koni w Korei Południowej

Park koni w Korei Południowej

Korea Racing Authority ogłasza międzynarodowy konkurs na projekt parku koni w Yeongcheon w Korei Południowej. Termin rejestracji upływa 23 grudnia 2015. Konkurs rekomendowany przez Międzynarodową Unię Architektów (UIA).

Park koni w Korei Południowej

Przedmiotem konkursu jest projekt parku tematycznego o powierzchni 1 474 883 m2, który ma stać się lokalną atrakcją, przyczynić się do poprawy lokalnej gospodarki oraz popularyzacji jeździectwa. Tematem przewodnim parku jest "Unplugged Horse Utopia". Do udziału w konkursie zaproszeni są profesjonaliści z dziedzin: architektura, architektura krajobrazu, turystyka, marketing i innych. Projekty mogą być opracowane w zespołach o do pięciu osób, przy czym jedna z nich musi posiadać uprawnienia do wykonywania zawodu architekta.

Terminy:

9 listopada - 23 grudnia 2015, godz. 17:00 - rejestracja
9 listopada - 4 grudnia 2015, godz. 17:00 - zadawanie pytań
14 grudnia 2015 - odpowiedzi na pytania
15 lutego 2016, godz. 17:00 - składanie prac
29 lutego 2016 - ogłoszenie wyników konkursu

Nagrody:

I nagroda - zlecenie na wykonanie projektu
II nagroda - 40 mln KRW (około 136 800 PLN)
III nagroda - 20 mln KRW (około 68 400 PLN)
5 wyróżnień honorowych - 5 mln KRW każde (około 17 000 PLN)

Opłata rejestracyjna: 100 USD
Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej konkursu

Nagroda POLITYKI – finaliści 2020 Znamy finalistów Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2020. Swoje nominacje do tegorocznej edycji zgłosił także zespół redakcji „Architektura-murator”.
Rewitalizacja centrum Myszkowa – konkurs Gmina Myszków we współpracy z częstochowskim oddziałem SARP zapraszają do udziału w konkursie na koncepcję rewitalizacji centrum 30-tysięcznego Myszkowa w województwie śląskim. Składanie wniosków do 18 lutego.
Prezydent Szczecina unieważnił konkurs na plac Orła Białego! Jak informuje urząd miasta Szczecina, zwycięska koncepcja pracowni Orłowski Szymański Architekci nie będzie realizowana. Interes publiczny wymaga ponownej weryfikacji założeń, doprowadzenia do końca procedury pozyskiwania od wszystkich zainteresowanych ich uwag i propozycji – mówi zastępca prezydenta Daniel Wacinkiewicz.
Dwuetapowy konkurs na przebudowę siedziby Estrady Poznańskiej Estrada Poznańska ogłasza konkurs na przebudowę swojej siedziby w ponad stuletniej kamienicy przy ul. Masztalarskiej. Uczestnicy, których prace przejdą do II etapu otrzymają zwrot kosztów przygotowania koncepcji.
KoKA 2018, czyli konferencja o konkursach architektonicznych: FOTORELACJA W dniach 23-25 września w podkieleckich Chęcinach miała miejsce pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja o konkursach architektonicznych. W spotkaniu wzięło udział ponad 130 osób, nie tylko architekci, ale też przedstawiciele samorządów i biznesu. Wśród gości z zagranicy znaleźli się m.in. Thomas Vonier, przewodniczący UIA, Renato Rizzi, autor Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, Rūta Leitanaitė, przewodnicząca Stowarzyszenia Architektów Litewskich i Hanna Bondar, była architekt miasta Kijowa.
Jak przeprowadzić modelowy konkurs architektoniczny: konferencja w Chęcinach Tylko do 31 sierpnia można rejestrować się do udziału w pierwszej międzynarodowej konferencji dotyczącej organizowania konkursów architektonicznych. W programie między innymi prezentacja dokonań fundacji Architectuur Lokaal, która z powodzeniem stosuje w Holandii korzystną dla architektów, inwestorów i społeczności lokalnych procedurę dwuetapowych konkursów o bardzo ograniczonym zakresie zadania w pierwszym etapie.