Architektura MuratorKonkursyPawilon Polski na EXPO 2020

Pawilon Polski na EXPO 2020

Polska Agencja Inwestycji i Handlu Spółka Akcyjna ogłosiła konkurs na koncepcję Pawilonu Polski na Wystawę Światową EXPO 2020 w Dubaju.

Pawilon Polski na EXPO 2020
Pawilon Polski na EXPO 2015 w Mediolanie, autorzy: 2pm architekci, Piotr Musiałowski, Michał Adamczyk, Michał Lenczewski, Stanisław Ignaciuk: fot. Marcin Czechowicz

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji architektonicznej i zagospodarowania terenu przyległego oraz koncepcji tematycznej i scenariusza ekspozycji wewnętrznej. Projekt powinien w jak najkorzystniejszy sposób realizować założenia udziału Polski w wystawie EXPO, ze szczególnym uwzględnieniem wybranych podtematów zaproponowanych przez jej organizatorów: Zrównoważony rozwój i Mobilność. Maksymalny planowany łączny koszt inwestycji nie może przekroczyć kwoty 40 mln zł brutto.
Konkurs jest otwarty, jednoetapowy i realizacyjny, a jego współorganizatorem jest SARP. Prace będzie oceniać jury w składzie: Włodzimierz Mucha (przewodniczący), Tomasz Pisula, Henryk Łaguna, Aleksandra Frelek, Monika Dyląg-Sajór, Ewa P. Porębska i Grzegorz Stiasny. Autor zwycięskiego projektu otrzyma zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Zostaną również przyznane nagrody pieniężne: I - 50 000 zł brutto, II - 30 000 zł brutto, III – 20 000 zł brutto. Sąd konkursowy ma prawo dokonać innego podziału kwoty przeznaczonej na nagrody.
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie: 10 sierpnia 2018
Termin składania prac: 20 września 2018
www.paih.gov.pl/index/?id=80e49ec0903f1e8fa1a81df33841d6b1

Tagi:
Pawilon niemiecki na EXPO 2020 w Dubaju Biuro GRAFT opracowało koncepcję pawilonu narodowego Niemiec na Wystawę Światową EXPO 2020 w Dubaju. To stalowa konstrukcja, która łączyć ma sześć różnych platform poświęconych obecnym i przyszłym tzw. megatrendom.
EXPO jednak w Łodzi! Łódź nie zorganizuje tzw. małego EXPO w 2022 roku. Będzie za to gospodarzem równie prestiżowej wystawy Horticultural Expo 2024.
Polski pawilon w Hanowerze do wyburzenia Jak podaje dziennik Hannoversche Allgemeine, polski pawilon wzniesiony na Expo 2000 w Hanowerze zostanie zburzony do końca sierpnia.
Expo 2015. Konkurs architektoniczny na projekt pawilonu Polski na wystawie światowej w Mediolanie Ogłoszono konkurs architektoniczny na projekt pawilonu Polski wraz z koncepcją wewnętrznej przestrzeni wystawienniczej oraz przyległego terenu podczas wystawy światowej w Mediolanie. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawuje SARP
W budynku - pętli wystawa "wellfairytales" będzie pretekstem, by doświadczyć niektórych z atrakcji turystycznych Danii Będzie można jeździć na rowerze, popływać w porcie i zobaczyć autentyczną Małą Syrenkę. Tankowiec przewiezie 1 mln litrów wody z portu w Kopenhadze do portu w Szanghaju. Architekci z BIG zaproponowali także alternatywne rozwiązanie dla ruchu samochodowego - 1500 rowerów miejskich do ogólnego użytku dla zwiedzających podczas EXPO 2010.