Architektura MuratorKonkursyPorta by me 2015. Konkurs dla młodych projektantów

Porta by me 2015. Konkurs dla młodych projektantów

Zadaniem w konkursie PORTA BY ME 2015 jest przygotowanie projektu niestandardowych drzwi. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane w ramach wystawy PORTA BY ME podczas arena DESIGN 2015. Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych.

Porta by me

Konkurs skierowany jest do studentów uczelni wyższych o profilu technicznym i artystycznym, wydziałów wzornictwa przemysłowego i architektury. Aby wziąć udział w konkursie, należy do 12 stycznia 2015 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.portabyme.pl i załączyć 2 zdjęcia stworzonego przez siebie projektu. Spośród przesłanych prac jury wyłoni laureatów konkursu.

Na zdobywcę I miejsca czeka nagroda pieniężna w wysokości 10 000 złotych, ufundowana przez współorganizatora konkursu, firmę Porta KMI Poland. Ponadto organizator konkursu, Międzynarodowe Targi Poznańskie, zaprezentuje najlepsze prace w dniach 17-20 lutego 2015 r. na arena DESIGN 2015 - przestrzeni prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.

Przy ocenie prac pod uwagę brany będzie niestandardowy design i oryginalne wzornictwo. Zgłoszone projekty oceniać będzie jury, w skład którego wejdą reprezentanci instytucji wzornictwa przemysłowego, stowarzyszeń projektantów oraz architektów.

Więcej informacji o konkursie PORTA BY ME oraz regulamin dostępne są na stronie www.portabyme.pl

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.
Linoleum od nowa: wyniki konkursu Poznaliśmy laureatów konkursu na najlepsze projekty i realizacje z wykorzystaniem ekologicznego linoleum meblowego. Główne nagrody zdobyli Katarzyna Dobiecka oraz biuro Algorytm Design!
Polka nagrodzona w konkursie proHolz Student Trophy 2020 Modulus, projekt nadbudowy na budynku mieszkaniowym z lat 60. XX wieku zlokalizowanym w Wiedniu, autorstwa Moniki Kalinowskiej i Denysa Karandiuka został nagrodzony w konkursie proHolz Student Trophy 2020.
Muzeum Czartoryskich wśród najlepszych placówek w Europie! Poznaliśmy nominacje do European Museum of the Year Award. Wśród 27 instytucji z całego kontynentu znalazły się aż dwie z Polski: odnowione Muzeum Książąt Czartoryskich oraz Thesaurus Cracoviensis, czyli Centrum Interpretacji Artefaktów Muzeum Krakowa.
Dom Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2020: wyniki międzynarodowego konkursu Poznaliśmy laureatów międzynarodowego konkursu „Dom Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2020. Projektowanie Domu Przyszłości z dachem solarnym SunRoof przy użyciu BIMobject”. Zwyciężył architekt Adam Piaseczyński, wyróżnienie dla Igi Soczawy z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.
Konkurs Young Design 2020! Zdobądź stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej Young Design to pierwszy w Polsce program, którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia. Główną nagrodą jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 tys. złotych.