Architektura MuratorKonkursyProjekt Łazienki 2012. Miasto Kraków i Sanitec Koło ogłaszają konkurs na projekt koncepcyjny toalety publicznej

Projekt Łazienki 2012. Miasto Kraków i Sanitec Koło ogłaszają konkurs na projekt koncepcyjny toalety publicznej

Uczestnicy XIV edycji konkursu przygotowywać będą projekt  toalety zlokalizowanej przy Rondzie Mogilskim w Krakowie

Łazienka KOŁO - konkurs

Miejsce
Zakończona w roku 2008 przebudowa Ronda Mogilskiego doprowadziła do wydzielenia dwóch poziomów ruchu: pieszego, rowerowego i tramwajowego oraz przeznaczonego dla samochodów. Ważny węzeł przesiadkowy pozbawiony jest toalety publicznej. Nagrodzona Grand Prix konkursu Projekt Łazienki 2012 praca ma szansę na realizację. XIV edycja konkursu stanowi kontynuację współpracy władz miasta i Sanitec Koło Sp. z o.o., w ramach której  w  projekcie Toalety dla Krakowa przeprowadzono generalne remonty czterech sanitariatów publicznych na Starym Mieście.

Wymagania
Konkurs ma charakter otwarty, kierowany jest do architektów, projektantów i studentów kierunków architektonicznych.
Projekt powinien być dostosowany do otoczenia uwzględniając charakter i styl architektoniczny sąsiadującej zabudowy. Toaleta będzie przystosowana również dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin
z małymi dziećmi. Obok toalety projektanci powinni zaplanować pomieszczenie usługowe.
Toaletę należy zaprojektować, jako obiekt wolnostojący, jednokondygnacyjny niepodpiwniczony. Powierzchnia zabudowy wraz z powierzchnią dotyczącą usług komplementarnych powinna wynosić od 62 do 75 m2. W układzie funkcjonalnym toalety należy przewidzieć toalety: damską, męską, dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie dla osoby, która będzie m.in. pobierała opłatę za korzystanie z sanitariatu. Obiekt powinien być łatwy w utrzymaniu czystości i eksploatacji.

Jury
Prace konkursowe oceni ośmioosobowe jury w składzie:
Krzysztof Ingarden (Ingarden & Ewý – Architekci)
Magdalena Kozub (Wydział Architektury i Urbanistyki UM Krakowa)
Anna Krzyżanowska (Z-ca Dyr. ZIKiT)
Ewa Kuryłowicz (Wydz. Arch. PW, APA Kuryłowicz & Associates)
Romuald Loegler (Atelier Loegler)
Jacek Maria Stokłosa (Główny Plastyk Miasta Krakowa),
Jerzy Zbiegień (Miejski Konserwator Zabytków)
Przemysław Powalacz (Prezes Zarządu Sanitec Koło).

Nagrody
Łączna pula nagród wynosi 40 000 zł
- Grand Prix „Łazienka KOŁO 2012” - 20 000 zł
- 1 wyróżnienie I stopnia - 8 000 zł
- 1 wyróżnienie II stopnia - 4 000 zł
- 3 wyróżnienia III stopnia po - 2 000 zł
W konkursie internetowym zostanie przyznane jedno wyróżnienie w wysokości 2000 zł.

Terminy
15.05.2012 – ostatni dzień nadsyłania zgłoszeń
18.06.2012 – ogłoszenie wyników konkursu  
1-10.06.2012 –  głosowanie internautów

Szczegółowe informacje: www.konkurskolo.com.pl

Konkurs Łazienka 2012
Akcja reanimacja – modelowa łazienka szkolna na warszawskiej Woli Dwunastu wolontariuszy ze Szwajcarii, Niemiec i Austrii wraz z architektem i kierownikiem technicznym wzięło udział w pracach remontowych w jednej z warszawskich szkół. Przeprowadzono gruntowny remont wszystkich pomieszczeń sanitarnych, przebudowano szkolne szatnie oraz doposażono modelarnię.
Nowa kawiarnia nad Słupią. Wyniki konkursu Łazienka KOŁO 2018 Rozstrzygnięto 20. edycję konkursu KOŁO na projekt budynku z funkcją toalety publicznej – obiekt zaplanowano nad rzeką Słupią w centrum Słupska, w ramach zakrojonego na szeroką skalę programu rewitalizacji śródmieścia.
Prezentacja zwycięskiej pracy – Koło 2017 Tematem tegorocznej edycji konkursu Koło był zaprojektowanie toalety publicznej w północnej części starego koryta Warty w Poznaniu. Za najlepszą uznano pracę Anny i Ewy Grządki, studentek Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej, ale jury przyznało również pięć wyróżnień.
Tak może wyglądać nowa toaleta publiczna w Poznaniu. Wyniki konkursu KOŁO na projekt łazienki Rozstrzygnięto 19. edycję konkursu KOŁO na projekt łazienki z funkcją toalety publicznej. Grand Prix otrzymał projekt surowej bryły z kinetyczną elewacją, nawiązującą do rozedrganej tafli wody. Jego autorkami są Anna i Ewa Grządka, studentki Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej.
Prawie 300 projektów toalety publicznej dla Poznania. Wybierz najlepszy! Trwa konkurs na projekt budynku z funkcją toalety publicznej w Starym Korycie Warty w Poznaniu. Jeszcze do 15 czerwca na stronie konkurskolo.pl można oddać głos na wybraną koncepcję. Pracy, która uzyska największą liczbę głosów, zostanie przyznane wyróżnienie Internautów oraz nagroda pieniężna.
Toaleta publiczna dla Płocka. Wyniki konkursu KOŁO Rozstrzygnięto osiemnastą edycję konkursu KOŁO na projekt toalety publicznej w Płocku. Grand Prix otrzymała praca Stanisława Łakińskiego i Łukasza Spychaja z Poznania. Zwycięski projekt zakłada budowę obiektu w postaci sztucznego pagórka, harmonijnie wpisanego w parkowe otoczenie.