Architektura MuratorKonkursyRoca One Day Design Challenge: III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule on-line

Roca One Day Design Challenge: III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule on-line

Już 8 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów i architektów organizowany przez firmę Roca. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter cyfrowy. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej w zaledwie jeden dzień. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.

Roca One Day Design Challenge: III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule on-line

Konkurs „Roca One Day Design Challenge” odbywa się cyklicznie od 9 lat. Został zainicjowany przez markę Roca. W tegorocznej odsłonie wydarzenia wezmą udział studenci wzornictwa i architektury, młodzi projektanci i architekci z całego świata. Jednym z podstawowych warunków uczestnictwa jest wiek – akceptowane są wyłącznie zgłoszenia od osób, które nie ukończyły jeszcze 30 lat.

Wyzwanie konkursowe będzie realizowane 8 października w formule cyfrowej: każdy będzie mógł pracować z własnego domu czy biura. Aby zawalczyć o atrakcyjne nagrody i wykazać się kreatywnością w projektowaniu innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań do przestrzeni łazienkowych, należy zarejestrować swój udział w konkursie do 5 października pod adresem: https://www.onedaydesignchallenge.net/, załączając niezbędne dokumenty.

Zadanie konkursowe będzie dotyczyło wybranego zagadnienia dotyczącego przestrzeni łazienkowej. Realizując je, należy nawiązać do zasad zrównoważonego rozwoju, które są ważną częścią DNA Roca. Szczegółowe założenia zostaną ogłoszone rano w dniu konkursu. Uczestnicy będą działać pod presją czasu – na wykonanie projektu jest zaledwie jeden dzień. Każdy ze startujących będzie mógł projektować sam lub w grupie (max. dwuosobowej).

Pierwsza nagroda w III polskiej edycji konkursu wyniesie 1000 euro, druga – 700 euro, a trzecia – 400 euro. W skład jury konkursowego trzeciej edycji „Roca One Day Design Challenge” w Polsce wejdą profesjonaliści oraz osobistości ze świata architektury i designu: Dorota Koziara – projektantka, artystka, architektka wnętrz, Marta Sękulska-Wrońska – prezes warszawskiego oddziału SARP, prof. Michał Stefanowski – projektant biura  INNO+NPD i kierownik Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Agnieszka Wasilewska – prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Joanna Dec-Galuk – dyrektor marketingu Roca Polska.

Harmonogram Roca One Day Design Challenge 2021

9.30 – ogłoszenie zadania konkursowego na koncie Instagram Roca One Day Design Challenge (@rocachallenge) i stronie internetowej
9.30–16.00 – projektowanie
15.30–17.00 – zgłaszanie projektów za pośrednictwem strony internetowej  www.onedaydesignchallenge.net poprzez zakładkę „Polska 2021”
17.30–20.30 – obrady jury
21.15 – ogłoszenie wyników za pośrednictwem konta Roca One Day Design Challenge na Instagramie (@rocachallenge).

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 22 października o godz. 17.00 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

Konkursy uczą. Rozmowa z Robertem Koniecznym
Konkursy uczą. Rozmowa z Robertem Koniecznym Uczymy się na własnych błędach, na przegranych, dlatego udział w konkursach jest szalenie rozwijający – rozmowa z Robertem Koniecznym, jednym z jurorów tegorocznego konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021”.
Autor: (Red.)
Konkurs na projekt ekologicznego domu z ogrodem Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza studentów i absolwentów architektury i architektury krajobrazu oraz kierunków pokrewnych do udziału w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-krajobrazowym „Hrubieszowski dom i ogród z klimatem”.
Rynek w Opolu jako ogólnomiejska przestrzeń integracji: wyniki konkursu SARP Poznaliśmy wyniki konkursu na nowe zagospodarowanie Rynku w Opolu. Władze miasta przeprowadziły go we współpracy z lokalnym oddziałem SARP.
Polska pracownia zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze W międzynarodowym konkursie na zagospodarowanie i rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze zwyciężyła krakowska pracownia SBS Engineering Group. Propozycję Polaków za najciekawszą uznała też lokalna społeczność akademicka.
Kolejny etap realizacji Dzielnicy Nowych Technologii w Katowicach. Trwa konkurs na projekt nowego budynku Władze Katowic ogłosiły konkurs na projekt nowego budynku w Dzielnicy Nowych Technologii. Obiekt mieszący m.in. studia telewizyjne z z reżyserkami i pokojami do obsługi produkcji powstanie na terenie dawnej kopalni Wieczorek w ramach katowickiego hubu gamingowo-technologicznego.
Nowy dom kultury w Mikołowie na Śląsku. Wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Zwyciężyła młoda architektka Magdalena Jagoda. Drugą nagrodę zdobyło lokalne biuro GIGAarchitekci, a trzecią pracownia PRAZA z Dąbrowy Górniczej.
W Krakowie powstanie nowa siedziba Instytutu Ekspertyz Sądowych. Trwa konkurs architektoniczny Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie we współpracy z lokalnym oddziałem SARP ogłosiły dwuetapowy konkurs na koncepcję nowego budynku placówki. Termin składania wniosków mija 10 marca.