Architektura MuratorKonkursyStudencki konkurs architektoniczny. Elewacje wentylowane w praktyce

Studencki konkurs architektoniczny. Elewacje wentylowane w praktyce

Hurtownia Kamienia Naturalnego Interstone, Centrum Dystrybucji Laminam na Europę Centralną ogłosiła konkurs architektoniczny dla studentów architektury

Uczestnicy studenckiego konkursu architektonicznego mają zastosować spieki kwarcowe laminam w modernizacji budynku. Wskazany przez organizatora konkursu obiekt to niewielka stróżówka magazynu centralnego Interstone.
Zgodnie z założeniami organizatorów, stróżówka miałaby się stać plenerową ekspozycją różnych systemów elewacji wentylowanych z zastosowaniem płyt Laminam. Do pokrycia ścian i dachu obiektu mają być wykorzystane płyty pokryte samoczyszczącą (dzięki działaniu światła) powłoką, co w połączeniu z brakiem porów materiału ułatwiać ma utrzymanie elewacji w czystości.


Terminy konkursu architektonicznego
3 marca 2014 – składanie zapytań konkursowych (katarzynawagner@interstone.pl)
10 marca 2-14 – termin odpowiedzi na ostatnie pytania związane z konkursem
21 marca 2014 , godz. 17.00– termin składania prac konkursowych; data i godzina złożenia pracy w siedzibie organizatora konkursu studenckiego
31 marca 2014 - termin ogłoszenia wyników  konkursu architektonicznego
czerwiec 2014 - planowany termin realizacji nagrodzonej koncepcji
Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość zmiany terminu realizacji.

Nagrody
I nagroda – 1000 zł, zaproszenie na trzydniowy wyjazd do fabryki Laminam we Włoszech, skierowanie projektu do realizacji, próbki i katalogi Laminam i Wido
II nagroda – zaproszenie na trzydniowy wyjazd do fabryki Laminam we Włoszech, próbki i katalogi Laminam i Wido
III nagroda – zaproszenie na trzydniowy wyjazd do fabryki Laminam we Włoszech, próbki i katalogi Laminam i Wido


Więcej informacji: www.laminam.pl/pl/konkursy/konkurs-strozowka/opis-konkursu >>

Współczesna architektura betonowa. Kwiaty na elewacji Muzeum Vorarlberg w Austrii Nowy budynek Muzeum Vorarlberg w Bregenz ukazuje możliwości kształtowania betonu we współczesnej architekturze. Wypukły relief na elewacji przypomina tysiące betonowych kwiatów. Do jego wykonania wykorzystano odlewy kilku wzorów spodów plastikowych butelek PET. Projekt powstał w pracowni architektonicznej Cukrowicz Nachbaur
Szklana elewacja we współczesnej architekturze skandynawskiej. Aula Instytutu Karolinska pracowni Wingårdhs Szklana elewacja oraz jej geometria decydują o ikonicznym charakterze nowej, długo wyczekiwanej auli Instytutu Karolinska, zaprojektowanej przez pracownię architektoniczną Wingårdhs
Architektura Betonowa 2022: kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem betonu Poznaliśmy wyniki 23. edycji konkursu Architektura Betonowa na najlepszą pracę dyplomową, w której wykorzystano beton. Wśród laureatów absolwenci wydziałów architektury Politechniki Śląskiej, Warszawskiej i Krakowskiej.
Architecture Student Contest 2022: międzynarodowe pomysły dla warszawskiej Pragi Prezentujemy wyniki tegorocznej edycji Architecture Student Contest. Po raz pierwszy w historii uczestnicy musieli się zmierzyć z przestrzenią usytuowaną w Polsce, a konkretnie na warszawskiej Pradze. Wśród zwycięzców są reprezentanci Politechniki Śląskiej.
Roca One Day Design Challenge: IV edycja konkursu dla młodych architektów Już 15 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych zdolnych projektantów. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” po raz kolejny odbędzie się w formule on-line. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Wyniki konkursu studenckiego na zagospodarowanie rynku w Kazimierzu Biskupim Politechnika Poznańska we współpracy z gminą Kazimierz Biskupi zorganizowała konkurs dla studentów wydziału architektury na zagospodarowanie rynku i terenów wokół zbiornika w Kozarzewku. Wyniki mają zostać wykorzystane przy pracach związanych z modernizacją tych przestrzeni.
Konkurs Drewno w Architekturze 2022: kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ogłasza czwartą edycję konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna. W konkursie tradycyjnie przewidziano nagrody zarówno dla autorów, jak i promotorów prac.
Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.