Architektura MuratorKonkursyWrocławscy architekci z główną nagrodą World Architecture & Design Awards 2019

Wrocławscy architekci z główną nagrodą World Architecture & Design Awards 2019

Projekt wrocławskiego biura architektonicznego AP Szczepaniak zwyciężył w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu World Architecture & Design Awards 2019. Inwestycja Atal Towers zdobyła tytuł najlepszego budynku w kategorii Mixed Use.

Wrocławscy architekci z główną nagrodą World Architecture & Design Awards 2019 w kategorii Mixed Use

O konkursie World Architecture & Design Awards 2019 pisaliśmy tu. Jego organizatorem jest portal APR, specjalizujący się w popularyzacji architektury i prowadzeniu międzynarodowych konkursów dla architektów, projektantów wnętrz, artystów i studentów. Wśród laureatów tegorocznej edycji są tylko dwie realizacje z Polski. Biodomek projektu pracowni eKodama Architektura zajął drugie miejsce w kategorii projektowanie domów, natomiast zespół mieszkalno-usługowy Atal Towers we Wrocławiu autorstwa AP Szczepaniak zwyciężył w kategorii obiekt wielofunkcyjny.

Wrocławska inwestycja realizowana była w dwóch etapach. Pierwszą część oddano do użytku w 2017 roku, kolejną – w roku 2018. W najwyższym punkcie budynek ma 55 metrów wysokości i 19 kondygnacji. Na dachu zlokalizowany jest taras dla mieszkańców, na dole punkty usługowo-handlowe.

AP Szczepaniak to wrocławskie biuro architektoniczne założone w 1999 roku przez braci Artura i Pawła Szczepaniaków. Obecnie zespół liczy około 50 architektów. AP Szczepaniak specjalizuje się w przygotowaniu projektów architektonicznych i wielobranżowych w sektorach: budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej, handlu oraz usług komercyjnych.

Kompleks mieszkaniowy Atal Towers we Wrocławiu Między ulicą Sikorskiego a wybrzeżem Odry, w sąsiedztwie wrocławskiego rynku, powstaje kompleks mieszkaniowy według projektu AP Szczepaniak.
Apartamentowiec nad Odrą we Wrocławiu W malowniczej okolicy dorzecza Starej Odry na wrocławskiej Różance powstaje budynek mieszkalny według projektu pracowni AP Szczepaniak