Architektura MuratorKonkursyWspółczesny Salon Gdyński

Współczesny Salon Gdyński

Konkurs jest jednym z elementów programu VI Weekendu Architektury w Gdyni. Termin przesyłania prac upływa 18 sierpnia 2016 roku.

Zadaniem uczestników jest opracowanie projektu „Współczesnego Salonu Gdyńskiego”, wielofunkcyjnej przestrzeni, którą będzie można w łatwy sposób przekształcić np. w sypialnię, jadalnię, czy salę kinową lub reprezentacyjny salon. Każdy projekt powinien uwzględniać potrzeby oraz opowiadać historię jego właściciela – np. kolekcjonera marynistyki, fotografa - podróżnika, wykładowcy Akademii Morskiej czy krytyka filmowego, pasjonata polskich filmów fabularnych. Szczególnie docenione zostaną projekty nawiązujące do gdyńskiego modernizmu. Wielkość projektowanego salonu to 30-40 m², plan dowolny. Organizatorzy nie narzucają ograniczeń finansowych. Konkurs skierowany jest do architektów i projektantów wnętrz. Nadesłane projekty zostaną zaprezentowane w ramach wystawy będącej częścią VI Weekendu Architektury w Gdyni.

Termin nadsyłania prac upływa 18 sierpnia 2016 roku.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Weekendu Architektury w Gdyni.

 

Konkurs realizacyjny na projekt modelowej szkoły dla południowego Senegalu Trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie modelowej szkoły podstawowej dla wsi w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 30 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
W Gdańsku powstanie Muzeum Westerplatte. Właśnie ogłoszono konkurs na projekt gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Obiekt stanąć ma na terenie historycznej bitwy na Westerplatte.
We Włochach powstanie nowe osiedle z mieszkaniami komunalnymi. Warszawa właśnie ogłosiła konkurs Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego wraz ze Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta organizują konkurs na zespół budynków z mieszkaniami komunalnymi i lokalami usługowymi. Nowe osiedle powstanie przy ul. 1 Sierpnia we Włochach.
Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Budynek stanie na terenie Łazienek „Potrzebujemy dobrego pomysłu na ten budynek” – mówił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podczas konferencji prasowej zapowiadającej konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Gmach ma stanąć na terenie Łazienek, a w jury zasiadają m.in. Magdalena Kozień-Woźniak, Jacek Lenart i Piotr Lewicki.
Pałac Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze jako laboratorium pozytywistycznych idei Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt wystawy stałej w Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze. Według zwycięskiej koncepcji zespołu Marcina Kwietowicza nowo powołana placówka stanie się laboratorium pozytywistycznych idei, inspirując do pracy na rzecz rozwiązywania współczesnych problemów.
Modelowy plac zabaw: wyniki konkursu na wzorcową przestrzeń integracyjną Milena Trzcińska, Łukasz Stępnik i Łukasz Kowalski zwyciężyli w konkursie na projekt uniwersalnego placu zabaw dla użytkowników w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności ruchowej. Założenie powstanie na terenie realizowanego właśnie w Katowicach osiedla społecznego autorstwa Kuryłowicz & Associates.