Architektura MuratorKonkursyWyniki konkursu PORTA BY ME dla młodych architektów i studentów architektury

Wyniki konkursu PORTA BY ME dla młodych architektów i studentów architektury

Tym razem zadaniem konkursowym nie był innowacyjny projekt drzwi, lecz przedmiot, który miał uzupełnić ich funkcję. Prace oceniane były pod względem innowacyjności, funkcjonalności, estetyki, wzornictwa, doboru materiałów, sposobu umiejętnego zaprezentowania produktu oraz możliwości realizacji projektu – podsumowanie Beaty Tylec-Skórki, jednej z jurorek konkursu.

Wyniki konkursu PORTA BY ME dla młodych architektów i studentów architektury

Konkurs PORTA BY ME dla młodych architektów i studentów architektury to wydarzenie zorganizowane przez producenta drzwi – firmę PORTA. W marcu br. została rozstrzygnięta czwarta edycja konkursu odbywająca się pod hsałem 4DOORS. Tym razem zadaniem konkursowym nie był innowacyjny projekt drzwi lecz przedmiot, gadżet wokół nich, który miałby uzupełnić ich funkcję.

Wyniki konkursu PORTA BY ME dla młodych architektów i studentów architektury
I NAGRODA EX AEQUO PROJEKT: ARC AUTOR: KRZYSZTOF MARCINIAK

Prace oceniane były pod względem innowacyjności, funkcjonalności, estetyki, wzornictwa, doboru materiałów, sposobu umiejętnego zaprezentowania produktu oraz możliwości realizacji projektu. Spośród prawie 100 zgłoszonych do konkursu projektów jury w składzie: Marek Owsian (profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, przewodniczący), Hugon Kowalski (architekt i wykładowca UAP), Paweł Grobelny (projektant, kurator wystaw i wykładowca School of Form), Beata Tylec-Skórka (architekt, redaktor „Architektury-murator”) oraz Agata Kulik-Pomorska (projektantka w Malafor) przyznało: I nagrodę ex aequo i 5000 zł Dorocie Balewicz za projekt Mode:home i Krzysztofowi Marciniakowi za projekt ARC, drugą nagrodę i 3500 złotych Martynie Mieszko za projekt Lumo, trzecią nagrodę i 1500 złotych Wiolettcie Mikołajczak za projekt Wieszak. Ponadto, jury postanowiło przyznać sześć równorzędnych wyróżnień: Karolinie Włoszek i Sonii Sudyce za projekt Moduu, Katarzynie Nowickiej i Paulinie Zawrockiej za projekt VEON, Aleksandrze Kucie za projekt SMART PORTA SEEYOU, Justynie Rogaczewskiej za projekt STELA, Annie Kokorniak za projekt HeatHanger, Martynie Mieszko za projekt OVAL.

Wyniki konkursu PORTA BY ME dla młodych architektów i studentów architektury
Wyniki konkursu PORTA BY ME dla młodych architektów i studentów architektury
I NAGRODA EX AEQUO PROJEKT: MODE:HOME AUTORKA: DOROTA BALEWICZ
Wyniki konkursu PORTA BY ME dla młodych architektów i studentów architektury
II NAGRODA PROJEKT: LUMO AUTORKA: MARTYNA MIESZKO
Wyniki konkursu PORTA BY ME dla młodych architektów i studentów architektury
III NAGRODA PROJEKT: WIESZAK AUTORKA: WIOLETTA MIKOŁAJCZAK
Tagi:
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.