Architektura MuratorKonkursyWyraź swoje wnętrze

Wyraź swoje wnętrze

SITAG Formy Siedzenia, uznany w Europie producent wysokiej klasy krzeseł i foteli biurowych, którego produkty wyróżniono m.in. Red Dot Design Award, przygotował ogólnopolski konkurs na projekt graficzny obicia fotela

fotka z /zdjecia/SITAG_Poloness_01.jpg

Warunkiem udziału w konkursie jest stworzenie projektu graficznego obicia dla foteli SITAG PREMIUM w formie grafiki, fotografii czy wizualizacji 3D i przesłanie go w okresie od 1 marca do 30 kwietnia 2011 przy pomocy aplikacji dostępnej na stronie www.sitag.pl/konkurs. Gotowe prace zostaną umieszone w wirtualnej galerii i od tego momentu będą poddane ocenie internautów. Na wybrane pomysły można głosować do dnia 30 kwietnia br.
Główna nagroda to 5 tys. zł oraz wyjazd do Mediolanu na jedną z najważniejszych imprez z dziedziny designu - targi Salone Internazionale del Mobile.

Poza internautami projekty oceniać będzie także profesjonalne jury, składające się z przedstawicieli środowisk architektonicznych i artystycznych, reprezentujących różne dziedziny sztuki i zajmujących się na co dzień wzornictwem użytkowym. Jurorzy wybiorą 10 najciekawszych i najbardziej inspirujących pomysłów. Ich autorzy oraz zwycięzca plebiscytu internautów otrzymają w nagrodę fotel obity w tkaninę z wydrukowanym cyfrowo i zaprojektowanym przez siebie wzorem, jak również możliwość podpisania umowy licencyjnej, na mocy której wyróżnione projekty znajdą się w ofercie handlowej firmy SITAG. Nazwiska wszystkich nagrodzonych zostaną opublikowane na stronie organizatora konkursu dnia 5 maja 2011, zaś 27 maja 2011 w nowej siedzibie spółki w Swarzędzu-Łowęcinie k. Poznania odbędzie się wernisaż najciekawszych prac.

JURY:

Marcin Kościuch, Tomasz Osięgłowski / Architekci
Architekci, założyciele poznańskiej pracowni Ultra_Architects, laureaci nagrody Europe 40 under 40 przyznawanej przez Chicago Athenaeum oraz European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies, członkowie SARP.

Katarzyna Lasowska / Projektant
Doktor habilitowany Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (dawniej ASP). Kierownik Pracowni Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem. Działa w obszarach nieustannie się przenikających - architektura wnętrz, projektowanie mebli, wystawiennictwo, fotografia i dydaktyka. Od 2001 roku prowadzi program edukacyjno- projektowy PE-P, umożliwiający współpracę studentów z przemysłem.

Klaudia Grygorowicz-Kosakowska / Rzeźbiarka
Rzeźbiarka, doktor Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Prowadzi zajęcia w Katedrze Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Sztuk Wizualnych Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz plenerowe warsztaty dla miłośników sztuki „Art Mundi”. Inicjatorka i organizatorka wielu wystaw.

Max Skorwider / Grafik
Ceniony artysta młodego pokolenia. Wykładowca Uniwersytetu Artystycznego (dawniej ASP) w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Grafiki). Dyplom w zakresie grafiki warsztatowej (pracownia Litografii). Od roku 2005 laborant w Pracowni Serigrafii, a od roku 2006 asystent w Pracowni Litografii. Zajmuje się grafiką warsztatową, plakatem, ilustracją prasową oraz innymi formami sztuki współczesnej. Uczestnik wystaw i konkursów, wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą.

Szymon Brodziak / Fotograf
Autor kontrowersyjnych zdjęć do limitowanych edycji kalendarzy: Porsche 2007, InstalProjekt 2008, MediaMarkt 2009. Wielokrotnie wyróżniany w prestiżowym konkursie Pilsner Urquell International Photography Awards w latach 2007 i 2008, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie. Laureat Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.

Tom Szurkowski / Projektant
Absolwent wydziału Grafiki Użytkowej i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis w Poznaniu. Założyciel studia brandingowego Chigo Design. Projektant wizerunku, który marki tworzy świadomie. Laureat wielu nagród kreatywnych, w tym nagrody Kreatura. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU).

Anna Vonhausen / SITAG Formy Siedzenia
Doktor Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Autorka wielu publikacji z pogranicza architektury i designu. Poszukując punktów styku pomiędzy różnymi dyscyplinami sztuki, dąży do doskonalenia przestrzeni, w jakich żyjemy. Członek Zarządu firmy SITAG Formy Siedzenia. Pomysłodawca serii foteli SITAG PREMIUM.

fotka z /zdjecia/SITAG_Poloness_art.jpg
Konkurs na założenie architektoniczno-rzeźbiarskie na placu Narutowicza Władze m.st. Warszawy przymierzają się do nowego zagospodarowania placu Narutowicza według konkursowego projektu pracowni Dawos. Właśnie ogłosiły konkurs na oprawę architektoniczno-rzeźbiarską pomnika Narutowicza, który stanie w centralnej części tej przestrzeni.
Konkurs SARP na projekt centrum kultury w Siemianicach na Pomorzu Słupski oddział SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt gminnego centrum kultury oraz centrum usług społecznych w Siemianicach. Składania wniosków do 2 lutego 2022 roku.
Dwie realizacje z Polski na tzw. krótkiej liście EU Mies Award 2022 Fundacja Miesa van der Rohe wyłoniła 40 realizacji, które zawalczą o EU Mies Award 2022. Polskę reprezentują Park Pamięci w Oświęcimiu projektu NArchitekTURA i Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku MWArchitekci.
Dom Dzieci w Baghere: konkurs realizacyjny dla studentów i młodych architektów Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie Domu Dzieci w gminie Baghere w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 30 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Warszawie: wyniki konkursu Tuż przed świętami poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Środowiskowego Domu Samopomocy na warszawskim Żoliborzu. Główną nagrodę zdobyła młoda pracownia EMA Studio.
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej zwyciężyła w konkursie na instalację w Ogrodach Polsko-Niemieckich Pod koniec ubiegłego roku poznaliśmy wyniki konkursu na projekt instalacji artystycznej w Ogrodach Polsko-Niemieckich w Warszawie. Zwyciężyła Ksenia Makała, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej z propozycją rzeźbiarskiej kompozycji wykonanej z materiałów pochodzących z recyklingu.