Architektura MuratorKonkursyWyraź swoje wnętrze

Wyraź swoje wnętrze

SITAG Formy Siedzenia, uznany w Europie producent wysokiej klasy krzeseł i foteli biurowych, którego produkty wyróżniono m.in. Red Dot Design Award, przygotował ogólnopolski konkurs na projekt graficzny obicia fotela

fotka z /zdjecia/SITAG_Poloness_01.jpg

Warunkiem udziału w konkursie jest stworzenie projektu graficznego obicia dla foteli SITAG PREMIUM w formie grafiki, fotografii czy wizualizacji 3D i przesłanie go w okresie od 1 marca do 30 kwietnia 2011 przy pomocy aplikacji dostępnej na stronie www.sitag.pl/konkurs. Gotowe prace zostaną umieszone w wirtualnej galerii i od tego momentu będą poddane ocenie internautów. Na wybrane pomysły można głosować do dnia 30 kwietnia br.
Główna nagroda to 5 tys. zł oraz wyjazd do Mediolanu na jedną z najważniejszych imprez z dziedziny designu - targi Salone Internazionale del Mobile.

Poza internautami projekty oceniać będzie także profesjonalne jury, składające się z przedstawicieli środowisk architektonicznych i artystycznych, reprezentujących różne dziedziny sztuki i zajmujących się na co dzień wzornictwem użytkowym. Jurorzy wybiorą 10 najciekawszych i najbardziej inspirujących pomysłów. Ich autorzy oraz zwycięzca plebiscytu internautów otrzymają w nagrodę fotel obity w tkaninę z wydrukowanym cyfrowo i zaprojektowanym przez siebie wzorem, jak również możliwość podpisania umowy licencyjnej, na mocy której wyróżnione projekty znajdą się w ofercie handlowej firmy SITAG. Nazwiska wszystkich nagrodzonych zostaną opublikowane na stronie organizatora konkursu dnia 5 maja 2011, zaś 27 maja 2011 w nowej siedzibie spółki w Swarzędzu-Łowęcinie k. Poznania odbędzie się wernisaż najciekawszych prac.

JURY:

Marcin Kościuch, Tomasz Osięgłowski / Architekci
Architekci, założyciele poznańskiej pracowni Ultra_Architects, laureaci nagrody Europe 40 under 40 przyznawanej przez Chicago Athenaeum oraz European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies, członkowie SARP.

Katarzyna Lasowska / Projektant
Doktor habilitowany Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (dawniej ASP). Kierownik Pracowni Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem. Działa w obszarach nieustannie się przenikających - architektura wnętrz, projektowanie mebli, wystawiennictwo, fotografia i dydaktyka. Od 2001 roku prowadzi program edukacyjno- projektowy PE-P, umożliwiający współpracę studentów z przemysłem.

Klaudia Grygorowicz-Kosakowska / Rzeźbiarka
Rzeźbiarka, doktor Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Prowadzi zajęcia w Katedrze Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Sztuk Wizualnych Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz plenerowe warsztaty dla miłośników sztuki „Art Mundi”. Inicjatorka i organizatorka wielu wystaw.

Max Skorwider / Grafik
Ceniony artysta młodego pokolenia. Wykładowca Uniwersytetu Artystycznego (dawniej ASP) w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Grafiki). Dyplom w zakresie grafiki warsztatowej (pracownia Litografii). Od roku 2005 laborant w Pracowni Serigrafii, a od roku 2006 asystent w Pracowni Litografii. Zajmuje się grafiką warsztatową, plakatem, ilustracją prasową oraz innymi formami sztuki współczesnej. Uczestnik wystaw i konkursów, wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą.

Szymon Brodziak / Fotograf
Autor kontrowersyjnych zdjęć do limitowanych edycji kalendarzy: Porsche 2007, InstalProjekt 2008, MediaMarkt 2009. Wielokrotnie wyróżniany w prestiżowym konkursie Pilsner Urquell International Photography Awards w latach 2007 i 2008, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie. Laureat Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.

Tom Szurkowski / Projektant
Absolwent wydziału Grafiki Użytkowej i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis w Poznaniu. Założyciel studia brandingowego Chigo Design. Projektant wizerunku, który marki tworzy świadomie. Laureat wielu nagród kreatywnych, w tym nagrody Kreatura. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU).

Anna Vonhausen / SITAG Formy Siedzenia
Doktor Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Autorka wielu publikacji z pogranicza architektury i designu. Poszukując punktów styku pomiędzy różnymi dyscyplinami sztuki, dąży do doskonalenia przestrzeni, w jakich żyjemy. Członek Zarządu firmy SITAG Formy Siedzenia. Pomysłodawca serii foteli SITAG PREMIUM.

fotka z /zdjecia/SITAG_Poloness_art.jpg
Konkurs na projekt kładki i wieży widokowej w Augustowie Trwa konkurs na projekt kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Nettą w Augustowie. Zadaniem uczestników jest też zaproponowanie wieży widokowej z tężnią i parkiem ekologicznym.
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2021 Poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2021! W 23. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia Insomia za projekt kolejnego etapu osiedla Nowy Strzeszyn.
Konkurs na aranżację wystawy stałej Muzeum KL Plaszow Trwa konkurs na wykonanie koncepcji aranżacji plastycznej wystawy stałej w nowo utworzonym Muzeum – Miejscu Pamięci KL Plaszow. Ekspozycja zostanie zrealizowana w dwóch lokalizacjach: nowo projektowanym budynku Memoriału oraz zabytkowym obiekcie, tzw. Szarym Domu.
Twój dom – dialog z tradycją. Konkurs na wzorcowy dom dla Podlasia i nabór na warsztaty z projektowania architektury regionalnej Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do udziału w konkursie na projekt domu jednorodzinnego dla terenów wiejskich i podmiejskich województwa podlaskiego. Konkursowi towarzyszą warsztaty z projektowania regionalnego.
Konkurs na projekt promenady nadmorskiej w Ustce Słupski oddział SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt nowego zagospodarowania promenady nadmorskiej w Ustce. Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Maćkowa czeka na projekty do 23 listopada.
Konkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021 Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Partnerami konkursu są miasto Rovaniemi oraz pracownie WXCA i Snøhetta!