Architektura MuratorKonkursyZadaszenie amfiteatru w Łazienkach Królewskich – konkurs studialny

Zadaszenie amfiteatru w Łazienkach Królewskich – konkurs studialny

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt zadaszenia historycznego amfiteatru na terenie parku.

Zadaszenia amfiteatru w Łazienkach Królewskich – konkurs studialny

Przedmiotem konkursu jest opracowanie studialnego projektu zadaszenia widowni i sceny amfiteatru w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie dwóch niezależnych przekryć: sceny i widowni, mogącej pomieścić do 500 osób. Zadaszenie powinno być sezonowe lub czasowe, zaprojektowane w konstrukcji lekkiej i rozbieralnej.

Przedstawione koncepcje powinny przewidywać rozwiązania przyszłościowe oraz realne do wykonania zarówno pod kątem efektywności ekonomicznej procesu budowlanego, niskich kosztów eksploatacyjnych w okresie użytkowania, jak również pozytywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Koncepcje winny także w sposób optymalny wpisywać nowy obiekt w kontekst historyczny – czytamy w ogłoszeniu.

W jury pod przewodnictwem prezesa ZG SARP Mariusza Ścisło zasiądą m.in. architekci Janusz Janik, Krzysztof Ozimek i Barbara Jezierska. Pula nagród wynosi 105 tys. zł. Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do 10 września, składanie opracowań do 25 września. Więcej informacji na stronie www.sarp.org.pl.

A o wynikach konkursu czytaj tu.

Zadaszenia amfiteatru w Łazienkach Królewskich – konkurs studialny
fot. Cz. Olszewski, IS PAN; materiały konkursowe
Teatr Letni / Szczecin Ze względu na mocno zdegradowaną konstrukcję nie wszystkie historyczne elementy budynku udało się zachować. Pozostawiono m.in. żelbetowy łuk, betonowe kaskady i rzeźby, natomiast zadaszenia i proscenium zaprojektowano od nowa – o wyzwaniach związanych z realizacją piszą Przemysław Kołodziej i Andrzej Kowal.
Amfiteatr przy biurowcu Adgar BIT Monofukcyjność i brak atrakcyjnych przestrzeni publicznych to największe problemy biurowego zagłębia na Służewcu, nazywanego też często warszawskim Mordorem. Z inicjatywy firmy Adgar już wkrótce powstanie tam amfiteatr, w którym organizowane będą różnorodne wydarzenia dla mieszkańców. Projekt obiektu przygotowała poznańska pracownia mode:lina.
Amfiteatr Państwowej Filharmonii Bałtyckiej AMFITEATR PAŃSTWOWEJ FILHARMONII BAŁTYCKIEJNOMINACJA - GDAŃSKŻYCIE W ARCHITEKTURZE III EDYCJA 1989-1999