Architektura MuratorKonkursyZaprojektuj lepszą starość. Zgłoszenia

Zaprojektuj lepszą starość. Zgłoszenia

Już dziś co szósty Polak lub Polka ma 65 lat. W 2050 roku co trzecia osoba w Polsce będzie powyżej 65. roku życia. PCG Polska i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zapraszają do zgłaszania nowatorskich pomysłów na lepszą starość i zdobywania grantów na ich realizację.

Zaprojektuj lepszą starość. Zgłoszenia

Dobra, aktywna, szczęśliwa starość jest możliwa, nawet jeśli teraz wydaje się utopijną ideą. Już dziś możesz zaprojektować lepszą starość dla siebie, swoich bliskich, sąsiadów w swoich społecznościach i instytucjach! Zrób to razem z nami! Szukamy pomysłów, które prowadzą do powstania nowych produktów i usług, ulepszają istniejące rozwiązania i nie były jeszcze realizowane w Polsce - piszą organizatorzy przedsięwzięcia. Zgłaszane rozwiązania powinny: poprawiać jakość życia osób starszych i ich bliskich w domu, pracy i lokalnej społeczności oraz pomagać im lepiej przygotować się do starości, uruchamiać lokalne i sąsiedzkie sieci wsparcia, a także sprawić, że instytucje będą mogły oferować bardziej dostępne usługi współtworzone przez osoby starsze. W konkursie można otrzymać dofinansowanie na testowanie rozwiązań w wysokości do 50 tys. zł, pomoc ekspertów, ale też środki finansowe na promocję. Projekt Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2 realizowany jest przez partnerstwo PCG Polska i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej.

Termin zgłoszeń: 30 października 2020

www.sieciwsparcia.pl

Nowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy W ramach PM Academy firma Project Management zaprasza na pierwszy powakacyjny webinar. Tym razem na temat innowacyjnych rozwiązań i technologii zmieniających nasze miasta. Miesięcznik „Architektura-murator” jest patronem medialnym spotkania.
Ekologia, architektura i literatura. Zgłoszenia Czym jest architektura zrównoważona? Takie pytanie stawiają organizatorzy konkursu na esej, w którym każdy może wyrazić własne zdanie w kwestii będącej obecnie jednym z najistotniejszych tematów architektonicznej debaty.
Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.
eVolo Skyscraper 2021 Amerykański magazyn eVolo ogłosił kolejną edycję międzynarodowego konkursu na innowacyjne wieżowce. Zgłoszenia do 26 stycznia 2021 roku.
Innowacje w epoce koronawirusa: webinar Grupa Interfaces zaprasza na wykład Nelsona Javiera Mejii z niemieckiej agencji WeSpark, pomagającej firmom we wdrażaniu nowych metod pracy i długoterminowych strategii zarządzania. Mejia opowie m.in. o wyzwaniach i korzyściach pracy zdalnej oraz innowacjach, jakie pojawiły się w czasie pandemii.
Mała wielka toaleta. Zgłoszenia Organizatorzy konkursu The Little Big Loo RETHINKING PUBLIC TOILETS 2020 czekają na projekty publicznych toalet, które są innowacyjne, odpowiadają na wyzwania przyszłości i całkowicie zmieniają nasze myślenie o tego typu obiektach, zarówno w mieście, jak i na wsi.