Architektura MuratorKrytykaSztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike

Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike

W książce znajdziemy odpowiedzi na liczne pytania odnoszące się do tworzenia marki, m.in.: jak wzbudzić zainteresowanie towarem, którego jeszcze nie ma i wyróżnić się wśród konkurencji?; w jakich okolicznościach powstał jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie znaków handlowych, charakterystyczny swoosh?. Phil Knight mówi o tym, jak marka obuwnicza i produkt stały się symbolem nie tylko handlowym, ale przede wszystkim wyznacznikiem określonego stylu życia – recenzja Rafała Przybyła.

Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike
Phil Knight, Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike, Dom Wydawniczy REBIS 2016

Sztuka zwycięstwa – wciągająca biografia twórcy firmy Nike – obrazuje wiele aspektów związanych z budowaniem marki i tego, co dzisiaj nazywamy kulturą korporacyjną.

W książce znajdziemy odpowiedzi na liczne pytania odnoszące się do tworzenia marki, m.in.: jak wzbudzić zainteresowanie towarem, którego jeszcze nie ma i wyróżnić się wśród konkurencji?; w jakich okolicznościach powstał jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie znaków handlowych, charakterystyczny swoosh?; co zadecydowało o ostatecznym wyborze nazwy Nike?; który z elementów obuwia firmy został wymyślony przez Billa Bowermana – trenera i propagatora sportu, biznesowego partnera Phila Knighta – dzięki eksperymentom w gofrownicy jego żony? Phil Knight mówi o tym, jak marka obuwnicza i produkt stały się symbolem nie tylko handlowym, ale przede wszystkim wyznacznikiem określonego stylu życia: Gdy w 1976 roku obserwowałem, jak z popularnego akcesorium sportowego nasze buty zmieniają się w artefakt nowej kultury, naszła mnie pewna myśl: młodzi ludzie mogliby zacząć chodzić w nich do szkoły. A starsi do biura. I do sklepu. I w ogóle, na co dzień.

Kultowe publikacje Muzeum Architektury do pobrania za darmo! Muzeum Architektury we Wrocławiu udostępnia on-line najważniejsze i najbardziej poszukiwane wydawnictwa. Na razie bezpłatnie pobrać można cztery publikacje.
Cztery ściany i dach Reiniera de Graafa. Premiera książki Krakowski Instytut Architektury oraz Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zapraszają na premierę książki Cztery ściany i dach. Złożona natura prostej profesji oraz na spotkanie z jej autorem Reinierem de Graafem, który jest jednym z partnerów w słynnym holenderskim biurze OMA.
BAZARCH* 2019 Warszawa – nowości, wystawcy, wydarzenia towarzyszące W przedostatni listopadowy weekend odbędzie się w Warszawie kolejna edycja BAZARCHU, czyli najpopularniejszych targów książek o architekturze i mieście. Tradycyjnie towarzyszyć mu będą spotkania z autorami, premiery książek oraz dyskusje i wykłady.
Laka Perspectives 2: projektowanie dla świata przyszłości Głos udzielany jest architektom, urbanistom, inżynierom takich specjalności, jak biodizajn, informatyka albo robotyka, ale taż badaczom środowiska współczesnej mobilności czy sztucznej inteligencji. O drugim tomie Laka Perspectives wydanym przez Fundację Laka pisze Grzegorz Stiasny.
Fragments of Metropolis 3: ekspresjonizm górą Książka ma charakter atlasu, ułożonego według niezbyt zrozumiałego porządku – nie jest on chronologiczny, nie rządzi nim też geografia czy typologia budowli. Na kolejnych stronach zaprezentowano budynki użyteczności publicznej i mieszkalne, czasem obiekty małej architektury. Piszą Pitor Lewicki i Kazimierz Łatak.
Bauhaus – rewolucja sto lat później My – architekci, wykształceni po drugiej wojnie światowej – wywodzimy się wszyscy z Bauhausu. W krótkim, skondensowanym okresie działalności uczelnia wydała ogromny plon w postaci grona architektów i projektantów, projektów i realizacji, przykładów rewolucyjnego wzornictwa, grafiki użytkowej, postaw twórczych i światopoglądów – recenzja Piotra Lewickiego i Kazimierza Łataka.