Architektura MuratorMłodzi do Łodzi 2018AktualnościBIM nie gryzie. Zapisy na seminarium

BIM nie gryzie. Zapisy na seminarium

Intrygują cię praktyczne zastosowania BIM? Chcesz wykorzystać tę platformę w pracy projektowej? Zapraszamy na seminarium z Robertem Szczepaniakiem, w sobotę rano podczas drugiego dnia Młodych do Łodzi.

BIM

Intryguje cię BIM, ale nie miałeś szansy go wykorzystać w konkretnym projekcie? Chcesz wiedzieć, w jaki sposób wykorzystać tę platformę nie tylko do projektowania, ale także sporządzania kosztorysów i kontroli kosztów życia obiektu? Podczas seminarium z Robertem Szczepaniakiem, jednym z najbardziej doświadczonych polskich ekspertów BIM, poszerzycie swoją wiedzę na temat tej wszechstronnej platformy.

W programie między innymi tworzenie centralnych baz informacji, architektura parametryczna w BIM, kontrola nad kosztami budowy i kosztami życia obiektu. Przewidziany będzie też czas na zadawanie pytań.

Seminarium przeprowadzone zostanie na oprogramowaniu Vectorworks. Pobierz 30-dniową wersję próbną TUTAJ.

Szczegółowy program dostępny tu: POBIERZ

Seminarium odbędzie się 19 maja (sobota) o 9:00 w trakcie drugiego dnia Młodych do Łodzi, w sali konferencyjnej Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie jest konieczne przynoszenie laptopa. Zapisy na maila: architektura_foto@grupazpr.pl

Czytaj też: Programy dla architektów. Przegląd najnowszych programów i aplikacji architektonicznych 2020 |

O prowadzącym - Robert Szczepaniak

- Studia na Politechnice Warszawskiej, wydział Architektury – tytuł magistra, oraz na Technische Universitaet Wien (Austria), wydział Architektury – nostryfikacja dyplomu

- Pełne uprawnienia architekta w Austrii (1995) i w Polsce (2010)

- Architekt z własną działalnością w Austrii od 1995, w Polsce od 2010, z użyciem software MicroStation, ArchiCAD oraz Vectorworks, projekty w 'little BIM' od 2010, obecne projekty wyłącznie w metodzie BIM wielobranżowej ('full BIM')

- Współzałożyciel Stowarzyszenia 'BIM dla polskiego budownictwa' (2014), odpowiedzialny w nim za grupę roboczą 'Standardy', od 2017 prezes zarządu

- Od 2014 konsultant firmy Design Express Poland, wyłącznego dystrybutora na Polskę software dla architektów, projektantów wnętrz i krajobrazu o nazwie Vectorworks

- Od października 2017 do kwietnia 2018 prezes zarządu BIM klastra

- Członek grupy ekspertów przy fundacji 'eccBIM' (European Certificate Center BIM), szkolącej urzędników państwowych przygotowujących zlecenia publiczne w budownictwie

- Uczestnik konferencji i dyskusji panelowych nt BIM I IPD (Zintegrowany Proces Inwestycyjny)

- Ekspert metodyki BIM w zleceniach publicznych i autor kilkunastu publikacji w fachowych pismach w Polsce na temat BIM i IPD ('Builder', 'Świat Szkła', 'Architektura Murator', Zawód:Architekt', 'Facility Manager', Materiały Budowlane')

Tagi:
BIM
Jak zaprojektować system wentylacyjny w środowisku Autodesk Revit? Bezpłatne szkolenie BIM dla architektów Jakie błędy najczęściej popełniają projektanci wentylacji? Jak stworzyć wysokiej jakości system wentylacyjny i wygenerować szczegółowe zestawienia z modelu? I na czym tak naprawdę polega modelowanie parametryczne? Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line.
Bezpłatne szkolenie BIM dla architektów Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line poświęcone wykorzystywaniu rozwiązań technologii BIM w praktyce architektonicznej. Podczas warsztatów nauczysz się m.in. praktycznego modelowania parametrycznego i dowiesz, jak unikać błędów dzięki koordynacji geometrii 3D. Liczba miejsc ograniczona!
Osiedle Mieszkanie Plus Ratuszowa w technologii BIM Projekt osiedla Mieszkanie Plus Ratuszowa według projekt BE DDJM Architekci powstanie w technologii BIM. Ten nowy zespół na warszawskiej Pradze ma zostać oddany do użytku na przełomie 2021 i 2022 roku.
Metodyka BIM: krok po kroku Na polskim rynku BIM dzieje się coraz więcej. William Gibson – autor znanej powieści „Neuromancer”– napisał: Przyszłość już nadeszła, jedynie nie jest jeszcze równomiernie porozkładana. Na razie nie przypomina to jeszcze gorączki złota (czy raczej gold rush, bo działania odnoszą się głównie do standardów angloamerykańskich), tym bardziej jednak należy zadbać o zachowanie pewnych reguł, z którymi technologia BIM jest nierozłącznie związana.
Vectorworks 2020 – najnowsza odsłona oprogramowania BIM i CAD. Jakie ma zalety Vectorworks 2020? 10 września swoją premierę miała najnowsza wersja oprogramowania BIM: Vectorworks 2020. Tłumaczymy, o jakie funkcje została wzbogacona i czym różni się od poprzedniej. Zalety Vectorworks 2020.
Nowe oblicze BIM 2019 – prelekcje i warsztaty! Lex Ransijn, Agron Derella, Dariusz Kasznia i Roberto Minnucci to tylko niektórzy eksperci technologii BIM, którzy wystąpią podczas listopadowej konferencji Nowe oblicze BIM 2019! „Architektura-murator” jest partnerem medialnym wydarzenia.