Architektura Murator

Młodzi do Łodzi 2018

Młodzi do Łodzi

- profil uczestnika

Kim są uczestnicy spotkania Młodzi do Łodzi 2018? Przedstawiamy ich sylwetki, informacje o ich edukacji, realizacjach, dotychczasowej działalności. W kolejnym etapie przy prezentacji każdego uczestnika spotkania Młodzi do Łodzi pojawi się także przygotowana przez niego plansza odpowiadająca na pytanie „Kim jestem?”.

Małgorzata Dembowska

Małgorzata Dembowska

Warszawa
ur. 1.06.1988, architektka i urbanistka, absolwentka WAPW; jej praca magisterska otrzymała nagrodę TUP oraz nagrodę OW SARP; finalistka konkursu “Dyplomy dla Warszawy” i stypendium “Praktyka” Fundacji im. Stefana Kuryłowicza. Wspólnie z lokalnymi aktywistami przeprowadziła szereg działań mających na celu promocję idei budowy kładki przez Wisłę w Warszawie. W związku z działalnością społeczną otrzymała w 2016 roku nagrodę im. Jerzego Regulskiego, przyznawaną za wybitny wkład w kreowanie ładu przestrzennego. Od 2011 roku związana z pracownią architektoniczną WXCA; współautorka zwycięskich projektów w konkursach: na Bałtycki Park Sztuki w Estonii, zagospodarowanie Bulwarów Wiślanych, przebudowę Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, zagospodarowanie ulic Nowej Pragi w Warszawie, przebudowę Teatru Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach oraz wystawę stałą w Muzeum J. Piłsudskiego w Sulejówku.
Edukacja
  • Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, 2014, magister inżynier architekt
Obecna praktyka zawodowa:
  • WXCA, architekt
Wybrane realizacje:
  • brak danych
Wcześniejsze doświadczenie zawodowe:
  • Kopperroth Architekturbüro (Berlin), 2013-2013
Nagrody i wyróżnienia
  • nagroda im. Jerzego Regulskiego, przyznawana za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego – nagroda główna w kategorii “idea” za projekt Traktu Praskiego, 2016
  • I nagroda w międzynarodowym konkursie na Bałtycki Park Sztuki w Pärnu (Estonia) współpraca: WXCA, 2013
  • I nagroda w konkursie na zagospodarowanie Bulwarów Wiślanych w Warszawie współpraca: WXCA, 2017
Wybrane publikacje/ inna aktywność zawodowa
  • strona internetowa promująca ideę budowy pieszo - rowerowego mostu w Warszawie, 2015
  • "Dwa brzegi - jedno miasto" - publikacja w kwartalniku "RZUT", 2015
  • rozmowa w Gazecie Stołecznej na temat przestrzeni Warszawy - http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22473915,jak-zmieniac-miasto-zeby-sluzylo-wszystkim-rozmowa.html, 2017
Praca konkursowa
“Architektura – mój cel”

Mieszkam i pracuję w Warszawie, szczególnie bliskie są mi tematy związane z miastem i przestrzenią publiczną. W WXCA zajmuję się głównie projektami konkursowymi, bardzo często o tematyce warszawskiej.

ORGANIZATOR