Architektura MuratorProjektyApartamentowiec we Wrocławiu

Apartamentowiec we Wrocławiu

Na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu powstaje budynek mieszkalny autorstwa Maćków Pracownia Projektowa oraz FORUM Architekci.

Apartamentowiec we Wrocławiu
Il. materiały prasowe

Inwestycja o nazwie Księcia Witolda 43 powstaje w południowej części otoczonej wodami Odry Kępy Mieszczańskiej. W sześciopiętrowym budynku znajdzie się 70 mieszkań o powierzchni Inwestycja o nazwie Księcia Witolda 43 powstaje w południowej części otoczonej wodami Odry Kępy Mieszczańskiej. W sześciopiętrowym budynku znajdzie się 70 mieszkań o powierzchni od 32 do 100 m2. Każde, trzymetrowej wysokości, wyposażone będzie w balkon, loggię lub taras. Przy lokalach na ostatniej kondygnacji od strony ulicy Księcia Witolda architekci zaplanowali prywatne tarasy na dachu, a od strony ulicy Zyndrama z Maszkowic wspólny dla wszystkich mieszkańców taras z widokiem na rzekę lub panoramę miasta. W ramach inwestycji trójkątny plac u zbiegu obu ulic ma zostać zagospodarowany – pojawią się na nim nowe drzewa, alejki i mała architektura. W parterze przewidziano lokale usługowe, a pod ziemią parking na 60 miejsc. Inwestorem obiektu jest firma Nacarat Polska, która odpowiada też za kompleks mieszkalno-biurowy przy ulicy Kurkowej i Dubois w pobliżu (proj. Maćków Pracownia Projektowa, „A-m” 03/16). Realizacja rozpoczęła się w 2015 roku i potrwa dwa lata. W wykopie na placu budowy znaleziono kafle holenderskie, co zainspirowało inwestora do wprowadzenia specjalnie projektowanej ceramiki w przestrzeniach wspólnych. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ponad 7000 m2.

Zakończenie realizacji: 2017

Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa Dom handlowy Renoma we Wrocławiu wkrótce po raz kolejny zostanie przebudowany. Po modernizacji, przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa, zwiększy się strefa gastronomiczna, odtąd otwarta na obie sąsiadujące z budynkiem przestrzenie publiczne: plac Czysty i plac Kościuszki.
Wyniki konkursu na zespół szkolno-przedszkolny na Lipie Piotrowskiej we Wrocławiu Maćków Pracownia Projektowa zwyciężyła w konkursie na koncepcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej we Wrocławiu. Prezentujemy prace nagrodzone i wyróżnione.
Zbigniew Maćków z Honorową Nagrodą SARP 2020 Tegorocznym laureatem Honorowej Nagrody SARP został wrocławski architekt Zbigniew Maćków. Kapituła doceniła projektanta za talent, maestrię i umiar.
Apartamenty Atmo we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa Wkrótce rozpocznie się budowa zespołu apartamentowego Atmo we Wrocławiu. To kolejna realizacja Maćków Pracownia Projektowa na Kępie Mieszczańskiej.
Ogrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa Zabytkowa willa przy ul. Gdańskiej we Wrocławiu odzyskała dawną świetność. Obiekt został zmodernizowany w ramach realizacji nowego zespołu mieszkalnego, za którego koncepcję odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu Na wrocławskim Borku rozpoczęła się budowa nowego osiedla, w którym zaplanowano łącznie 41 mieszkań. Najmniejsze będą mieć 30 m2, największe, trzypoziomowe, nawet 197 m2. Za projekt zespołu odpowiada Maćków Pracowania Projektowa.