Architektura MuratorProjektyApartamentowiec Chlebova w Gdańsku z pozwoleniem na budowę

Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku z pozwoleniem na budowę

W miejscu dawnej piekarni na granicy Starego i Młodego Miasta w Gdańsku powstanie nowoczesny apartamentowiec według projektu sopockiej pracowni Roark Studio. Przy realizacji zostaną wykorzystane elementy pochodzące z rozbiórki historycznego budynku.

Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku z pozwoleniem na budowę

Nowy apartamentowiec powstanie w Gdańsku przy ul. Wiosny Ludów 4 – w miejscu dawnej piekarni, która działała na początku XX wieku. Jest to obszar pierwszej linii zabudowy nad Motławą, na granicy Starego i Młodego Miasta. To wzdłuż niej w przyszłości będzie biegł trakt spacerowy, łączący dawny Gdańsk z nową zabudową na terenach stoczniowych. Ul. Wiosny Ludów leży także w części miasta, która przygotowywana jest do rewitalizacji w ramach jednego z największych tego typu projektów w Europie.

Inwestycja NDI, której deweloper nadał nazwę Chlebova, zaprojektowana została przez sopocką pracownię Roark Studio, specjalizującą się w nowoczesnej zabudowie apartamentowej na terenie Trójmiasta. Do zbudowania nowych form zostaną użyte materiały spotykane w tej części Gdańska w połączeniu z historycznymi elementami, pochodzącymi z rozbiórki starego budynku. Chlebova obejmie siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Łącznie w obiekcie zaplanowano 160 apartamentów o powierzchni od 36 do 110 m². W części parterowej znajdą się lokale usługowe z antresolami, sięgającymi pierwszej kondygnacji. Mają one pełnić funkcję gastronomiczną. Na szczytowej kondygnacji przewidziano z kolei taras wypoczynkowy z widokiem na Główne Miasto. W obiekcie planowana jest również strefa fitness, business lounge oraz bawialnia dla dzieci. Apartamenty zostaną oddane do użytku w połowie 2020 roku.

Apartamenty Chlebova w Gdańsku
Apartamenty Chlebova w Gdańsku; proj. Roark Studio
Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku z pozwoleniem na budowę
Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku z pozwoleniem na budowę
Dwie wieże w Międzyzdrojach: realizacja zgodna z MPZP? Przy plaży w Międzyzdrojach mają stanąć dwie ponad 100-metrowe wieże. Inwestor dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę.
Rezydencja Łazienki Park w Warszawie Rozpoczęła się realizacja kolejnego apartamentowca w pobliżu Łazienek Królewskich. Budynek zwieńczony efektowną, zieloną pergolą zaprojektowała pracownia HRA Architekci.
Apartamentowiec przy ul. Za Bramką w Poznaniu Na poznańskim Starym Mieście rozpoczęła się realizacja apartamentowca według projektu biura Litoborski+Marciniak.
Apartamentowiec The Silo w Kopenhadze Rewitalizacja terenów Portu Północnego w Kopenhadze jest obecnie największym projektem urbanistycznym w Skandynawii. Do roku 2025 planuje się tu realizację mieszkań dla 100 tys. osób. W ramach przedsięwzięcia na cele mieszkaniowe przebudowano m.in. silos zbożowy z lat 60. XX wieku. Dziś to dwunastokondygnacyjny apartamentowiec mieszczący na 17 poziomach 38 indywidualnych jednostek mieszkalnych o powierzchni od 106 do 401 m2 i wysokości dochodzącej do 7 m – pisze Maciej Lewandowski.
Apartamentowiec w Rzeszowie Biuro MWM Architekci zaprezentowało projekt budynku, który mógłby stanąć obok Pałacu Lubomirskich, jednego z najważniejszych zabytków Rzeszowa.
Nowy obiekt w kompleksie Dune Resort w Mielnie Wkrótce rozpocznie się realizacja kolejnego apartamentowca Dune Resort w Mielnie. Projekt budynku powstał w Studiu Architektonicznym Sietnicki.