Architektura MuratorProjektyAparthotel Smolna 23 projektu S.A.M.I. Architekci

Aparthotel Smolna 23 projektu S.A.M.I. Architekci

Aparthotel Smolna 23 zainicjować ma proces odtwarzania północnej pierzei Alej Jerozolimskich, między Nowym Światem a pawilonem klubu Sogo naprzeciwko Muzeum Narodowego. Siedmiokondygnacyjny budynek zaprojektowała pracownia S.A.M.I. Architekci.

Aparthotel Smolna 23 projektu S.A.M.I. Architekci
Aparthotel Smolna 23, proj. S.A.M.I. Architekci; widok od strony Alej Jerozolimskich, z prawej fragment pawilonu mieszczącego obecnie Sogo Club
Aparthotel Smolna 23Warszawa, ul. Smolna 23
AutorzyS.A.M.I. Architekci
InwestorNDI Smolna
Powierzchnia użytkowa2325.0 m²
Data realizacji (początek)2020
Data realizacji (koniec)2022
Koszt inwestycji40 000 000 PLN

Aparthotel Smolna 23 będzie pierwszym obiektem, który powstanie na skwerze Stanisława Wisłockiego, między Alejami a ul. Smolną, vis-a-vis dawnego Domu Partii. Inwestor, firma NDI, ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Wąski pas zieleni, przed wojną ciasno wypełniony kamienicami, został przeznaczony pod zabudowę w miejscowym planie zagospodarowania rejonu ul. Foksal z 2017 roku.

Aparthotel Smolna 23 zaprojektowała pracownia S.A.M.I. Architekci. Obiekt będzie miał siedem kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Znajdą się w nim w sumie 52 apartamenty, w tym dwa penthouse'y, a także lokal gastronomiczny na parterze. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 2325 m². Boniowane naroża i obramienia okien stanowią współczesną interpretację zabytkowych kamienic w okolicy. Zastosowane rozwiązania architektoniczne uwzględniają historyczną analizę ulicy Smolnej, w tym archiwalnej dokumentacji fotograficznej – czytamy w informacji prasowej.

Ściany boczne, zaprojektowane jako ślepe, pokryją na razie pnącza – w przyszłości dobudowane zostaną do nich kolejne obiekty. Koszt inwestycji wyniesie ok. 40 mln złotych. Realizacja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i potrwać 18 miesięcy. Oddanie aparthotelu Smolna 23 do użytku planowane jest na 2022 rok.

Czytaj też: Przebudowa zabytkowych kamienic przy Foksal w Warszawie [GALERIA] |

Aparthotel Smolna 23 projektu S.A.M.I. Architekci
Aparthotel Smolna 23, proj. S.A.M.I. Architekci; widok od strony Smolnej. Na szczcycie budynku zaplanowano dwupoziomowe penthouse'y
Autor: Piotr Prus
Warszawa z drona: nowy fotoplan stolicy Jak wygląda Warszawa z lotu ptaka? W stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Dobiegła końca realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostały zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci.