Architektura MuratorProjektyAparthotel Smolna 23 projektu S.A.M.I. Architekci

Aparthotel Smolna 23 projektu S.A.M.I. Architekci

Aparthotel Smolna 23 zainicjować ma proces odtwarzania północnej pierzei Alej Jerozolimskich, między Nowym Światem a pawilonem klubu Sogo naprzeciwko Muzeum Narodowego. Siedmiokondygnacyjny budynek zaprojektowała pracownia S.A.M.I. Architekci.

Aparthotel Smolna 23 projektu S.A.M.I. Architekci
Aparthotel Smolna 23, proj. S.A.M.I. Architekci; widok od strony Alej Jerozolimskich, z prawej fragment pawilonu mieszczącego obecnie Sogo Club
Aparthotel Smolna 23Warszawa, ul. Smolna 23
AutorzyS.A.M.I. Architekci
InwestorNDI Smolna
Powierzchnia użytkowa2325.0 m²
Data realizacji (początek)2020
Data realizacji (koniec)2022
Koszt inwestycji40 000 000 PLN

Aparthotel Smolna 23 będzie pierwszym obiektem, który powstanie na skwerze Stanisława Wisłockiego, między Alejami a ul. Smolną, vis-a-vis dawnego Domu Partii. Inwestor, firma NDI, ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Wąski pas zieleni, przed wojną ciasno wypełniony kamienicami, został przeznaczony pod zabudowę w miejscowym planie zagospodarowania rejonu ul. Foksal z 2017 roku.

Aparthotel Smolna 23 zaprojektowała pracownia S.A.M.I. Architekci. Obiekt będzie miał siedem kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Znajdą się w nim w sumie 52 apartamenty, w tym dwa penthouse'y, a także lokal gastronomiczny na parterze. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 2325 m². Boniowane naroża i obramienia okien stanowią współczesną interpretację zabytkowych kamienic w okolicy. Zastosowane rozwiązania architektoniczne uwzględniają historyczną analizę ulicy Smolnej, w tym archiwalnej dokumentacji fotograficznej – czytamy w informacji prasowej.

Ściany boczne, zaprojektowane jako ślepe, pokryją na razie pnącza – w przyszłości dobudowane zostaną do nich kolejne obiekty. Koszt inwestycji wyniesie ok. 40 mln złotych. Realizacja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i potrwać 18 miesięcy. Oddanie aparthotelu Smolna 23 do użytku planowane jest na 2022 rok.

Czytaj też: Przebudowa zabytkowych kamienic przy Foksal w Warszawie [GALERIA] |

Aparthotel Smolna 23 projektu S.A.M.I. Architekci
Aparthotel Smolna 23, proj. S.A.M.I. Architekci; widok od strony Smolnej. Na szczcycie budynku zaplanowano dwupoziomowe penthouse'y
Autor: Piotr Prus
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Rusza realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostaną zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci
Mennica Legacy Tower - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja kompleksu Mennica Legacy Tower według projektu pracowni Goettsch Partners z Chicago. Prezentujemy film i najnowsze zdjęcia z budowy Mennica Legacy Tower.
Biurowiec Nowogrodzka Square w Warszawie W jaki sposób kreuje się przyjazną przestrzeń? Z pewnością jest to wypadkowa wielu czynników, a Nowogrodzka Square szczęśliwie znalazła wśród nich punkt równowagi. O realizacji pracowni HRA Architekci pisze Robert Szumielewicz.