Architektura MuratorProjektyBiurowiec Retro Office House we Wrocławiu

Biurowiec Retro Office House we Wrocławiu

Biurowiec projektu pracowni Kuryłowicz & Associates wypełni pustą przez lata działkę tuż obok teatru Capitol w samym centrum Wrocławia.

Biurowiec Retro Office House we Wrocławiu
Wysoki podcień nowego budynku będzie łączyć się z podcieniem teatru muzycznego capitol; widok od strony skrzyżowania ulic komandorskiej i piłsudskiego; il. serwis prasowy

Budynek, będący inwestycją firmy LC Corp, powstaje na reprezentacyjnej działce o powierzchni 5500 m2 u zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie zmodernizowanego niedawno Teatru Muzycznego Capitol (proj. KKM Kozień Architekci, „A-m” 02/2014). Nawiązuje do niego nie tylko wysokością, ale też poprzez wysoki podcień, który stanowi kontynuację podcienia teatru. Na elewacjach zaproponowano szkło, aluminium i betonowe prefabrykaty. Przewidziano też dwa wejścia, jedno od strony ulicy Piłsudskiego, drugie – od ulicy Komandorskiej, a także niewielkie patio z recepcją.

Biurowiec Retro Office House we Wrocławiu
Wizualizacja wnętrz; il. serwis prasowy

Powierzchnia biurowa obiektu wyniesie ok. 18,2 tys. m2, a usługowo-handlowa – 2,6 tys. m2. Maksymalna powierzchnia piętra biurowego to 4150 m2. Pod całym budynkiem zaplanowano parking na 155 miejsc. Inwestor ubiega się dla obiektu o certyfikat BREEM na poziomie Very Good. To kolejna realizacja przywracająca prestiżowy charakter tej części wrocławskiego śródmieścia, po oddanej do użytku w 2014 roku Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego (proj. Maćków Pracownia Projektowa, „A-m” 07/2015) czy ukończonym w tym roku biurowcu Wrocław 101 (proj. PM Group Polska i RKD Architects).

Zakończenie realizacji: 2018

Antarktyczna latarnia morska od Kuryłowicz & Associates W ramach realizacji Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego w archipelagu Szetlandów Południowych powstanie nowa latarnia morska. Prezentujemy pierwsze wizualizacje projektu.
Trzydziestolecie pracowni Kuryłowicz & Associates Dorobek pracowni Kuryłowicz & Associates wykracza daleko poza zrealizowane obiekty. Jej twórcy wywarli silny wpływ nie tylko na krajobraz polskich miast, ale także życie społeczności architektonicznej, wychowując kilka pokoleń studentów i inicjując liczne projekty popularyzujące architekturę. Z okazji jubileuszu biuro zaprasza na wirtualne spotkanie, transmitowane prosto ze swojej siedziby na Saskiej Kępie.
Polska Stacja Antarktyczna: rusza budowa Arctowskiego! Rozpoczęła się realizacja nowej stacji antarktycznej w archipelagu Szetlandów Południowych. Obecnie koncepcję budynku głównego autorstwa pracowni Kuryłowicz & Associates przekłada na projekt architektoniczno-budowlany i wykonawczy konsorcjum biur DEMIURG i Home of Houses. Wysyłka pierwszych elementów konstrukcyjnych bazy Arctowski planowana jest jeszcze w tym roku.
Mieszkania zamiast biur na Służewcu Chcemy, aby ten projekt był elementem inicjującym naturalne przekształcenia dzielnicy, forma architektury budziła ciekawość, a jak się uda, może nawet chęć przeprowadzki do miejsca, o którym myślało się od dawna, ale nie można go było znaleźć na mapie miasta – piszą autorzy koncepcji osiedla, które zainicjować ma proces zmian w biurowym zagłębiu na Służewcu.
Projekt siedziby Komisji Europejskiej według Kuryłowicz & Associates [GALERIA] Prezentujemy założenia projektu nowej siedziby Komisji Europejskiej wraz z zabudową kwartału przy Rue de la Loi w Brukseli warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates.
Nowa siedziba Komisji Europejskiej – Polacy w finale konkursu Komisja Europejska ogłosiła wyniki dwuetapowego konkursu na projekt swojej nowej siedziby. W finale znalazła się pracownia Kuryłowicz & Associates, pokonując takie biura jak Ateliers Jean Nouvel, MVRDV, Zaha Hadid Architects czy O.M.A.