Architektura MuratorProjektyBliska Wola Tower – nowy zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Woli

Bliska Wola Tower – nowy zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Woli

Bliska Wola Tower powstaje u zbiegu ul. Kasprzaka i  Prymasa Tysiąclecia, w miejscu dawnych zakładów Świerczewskiego. Wielofukcyjny zespół zaprojektowało studio B.A.U.

Bliska Wola Tower – nowy zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Woli
Niewielkie biura projektowane w zespole Bliska Wola Tower będzie można w elastyczny sposób łączyć lub dzielić
Bliska Wola Tower ul. Kasprzaka 29/31
AutorzyStudio B.A.U.
InwestorJ.W. Construction Holding
Data realizacji (koniec)2021

Bliska Wola Tower zajmie miejsce po wyburzonym biurowcu Fabryki Wyrobów Precyzyjnych im. gen. Świerczewskiego. Dziś jedyną pamiątką po dawnych zakładach metalowych są usytuowane przy ul. Kasprzaka przestrzenne instalacje tzw. warszawskiej galerii samochodowej. Bliska Wola Tower będzie jednym z wyższych obiektów w tej części miasta. Zespół składać się ma z trzech wież, mierzących od 21 do 27 kondygnacji, połączonych na poziomie 11 piętra. W kompleksie Bliska Wola Tower znajdzie się prawie 10 tys. m2 powierzchni biurowej i ponad 44 tys. m2 powierzchni mieszkalnej. Inwestor, firma J.W. Construction, oferuje tu 407 niewielkich biur od 18 do 40 m2, apartamenty inwestycyjne od 18 do 38 m2 oraz 473 mieszkania o metrażach od 23 do 146 m2. Pod ziemią przewidziano 4-kondygnacyjny parking, a w parterze pasaż handlowy i dwupoziomową część gastronomiczną.

Czytaj też: Muzeum Woli – nowe otwarcie |

Bliska Wola Tower z Schöck Isokorb®

Balkony tworzące ciągłe galerie na frontowych elewacjach zespołu Bliska Wola Tower zostały zamontowane na łącznikach termoizolacyjnych Schöck Isokorb®T typu K – do połączeń wspornikowych. Pozwoliło to na zminimalizowanie strat ciepła przez mostek liniowy, jaki tworzą płyty balkonowe, a jednocześnie na rezygnację z tradycyjnych warstw wykończeniowych. W sumie wykonano ponad 4830 mb połączeń żelbetowych płyt balkonowych ze stropem. Balkony o zmiennej wysokości 23 do 20 cm betonowano na budowie razem ze stropem. Klasa odporności ogniowej łączników wynosi REI120. Ekwiwalentny współczynnik przenikania ciepła dla przeważającej ilości łączników w połączeniu nie przekracza λeq=0,11 W/(m∙K). W celu uniknięcia zjawiska „klawiszowania” na połączeniu poszczególnych płyt zamontowano łącznie 621 sztuk trzpieni dylatacyjnych ze stali nierdzewnej Schöck Dorn typu LD. Zakończenie realizacji planowane jset na 2021 rok.

Warszawa z drona: nowy fotoplan stolicy Jak wygląda Warszawa z lotu ptaka? W stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Dobiegła końca realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostały zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci.