Architektura MuratorProjektyBudynek biurowy w Poznaniu

Budynek biurowy w Poznaniu

Okolice poznańskiej ulicy Wilczak w ostatnich latach uległy znacznym przeobrażeniom. Dominujące niegdyś funkcje przemysłowe, w ostatnich latach zastąpiły mieszkalne. Pracownia Easst.com opracowała nawiązujący do przeszłości miejsca projekt przebudowy i nadbudowy biurowca z przełomu lat 60-tych i 70-tych.

Budynek biurowy w Poznaniu
Il. Easst.com
Poznań, ul. Wilczak
AutorzyEasst.com
Zespół projektowyMarcin Sucharski, Łukasz Sterzyński, Magdalena Majewska
Powierzchnia zabudowy1672.29 m²
Powierzchnia użytkowa4220.74 m²
Powierzchnia całkowita5084.28 m²
Kubatura26202.0 m³

Założenia autorskie:

Projekt zakłada nadbudowę istniejącego obiektu biurowego wybudowanego na przełomie lat 60-tych i 70-tych na terenie ówcześnie przeznaczonym dla funkcji przemysłowych. Przed budynkiem znajduje się wysoka hala montażowa z działającą suwnicą.

Zastana bryła będzie powiększona o 4 kondygnacje przeznaczone pod biura do wynajęcia. Dodatkowo powstaną doświetlone pionowymi pasami przeszkleń nowe klatki schodowe z wygodnymi biegami schodów oraz windami. Bryła trzech kondygnacji zostanie wysunięta poza lico parteru, dzięki czemu powiększy się powierzchnia pięter. Elewacja zostanie urozmaicona kompozycją okien, a górne piętro będzie posiadało duże przeszklenie z tarasem. Przewidziano też możliwość zagospodarowania dachu. Praktycznie ze wszystkich pięter będzie rozciągał się widok na panoramę Poznania.

W nawiązaniu do historycznie przemysłowego charakteru okolic nowa "skóra" budynku zostanie wykonana z Cortenu. Ten surowy materiał, początkowo wykorzystywany do obudowy wagonów w Stanach Zjednoczonych, podkreśli pierwotne przeznaczenie działki. W połączeniu z czarną cegłą hali stworzy mocny i wyraźny akcent materiałowy. Wejście do budynku będzie przeszklone i wyposażone w recepcję dla wszystkich pięter.

Rzut poszczególnych pięter pozwala na dowolne kształtowanie powierzchni zarówno pod przestrzenie otwarte jak i mniejsze jednostki biurowe. Na każdym piętrze zlokalizowano pomieszczenia socjalne wraz z aneksami kuchennymi. Budynek będzie posiadał nowoczesne technologie związane z alternatywnymi sposobami pozyskiwania energii.

Budynek mieszkalny Piątkowska 133 w Poznaniu W miejscu dzikiego parkingu na poznańskich Winiarach powstał apartamentowiec Piątkowska 133. Budynek, stanowiący w założeniu trawestację historycznej kamienicy, zaprojektowała lokalna pracownia Easst Architects.
Budynek mieszkalno-usługowy w Poznaniu Założeniem architektów było wypełnienie tkanki miejskiej w prestiżowym miejscu Poznania, w niedalekiej odległości od takich obiektów jak Poznań Financial Center, Andersia Tower oraz Stary Browar. Za projekt odpowiada pracownia Easst.com.
Dom jednorodzinny w Gdyni projektu Easst.com Wąski dojazd do posesji, życzenie inwestora, by umieścić dużą halę garażową pod powierzchnią całej działki przy konieczności zachowania zabytkowego drzewa, to największe trudności, jakie architekci napotkali podczas projektowania tego domu. Uproszczoną formalnie bryłę pokryto mozaiką z grafitowych płyt włókno-cementowych.
Biurowiec Quartz Office w Poznaniu Na poznańskim Górczynie, przy głównym wjeździe do miasta od strony Wrocławia, powstaje budynek o charakterystycznej trójkątnej bryle. Za jego projekt odpowiada pracownia Easst.com.
Quartz office projektu Easst.com Zaprojektowany przez pracownię Easst.com biurowiec Quartz office stanie na poznańskim górczynie. Najbardziej charakterystycznym elementem budynku będzie jego dynamiczna forma ze spiczastym narożnikiem.
Dom jednorodzinny w Poznaniu projektu Easst.com Największym wyzwaniem było wpasowanie obszernego programu funkcjonalnego zaproponowanego przez inwestora na bardzo małej działce o powierzchni zaledwie 290 m2 i o szerokości frontu poniżej 16 metrów. Projekt stał się skomplikowaną łamigłówką, jednak im więcej ograniczeń tym ciekawszy jest proces projektowy. O domu jednorodzinnym w Poznaniu piszą autorzy - Łukasz Sterzyński i Marcin Sucharski z pracowni Easst.com.