Architektura MuratorProjektyBudynek mieszkalny SOHO 18 w Warszawie

Budynek mieszkalny SOHO 18 w Warszawie

Rozpoczyna się kolejny etap realizacji SOHO Factory na warszawskim Kamionku. Już wkrótce powstanie tam nowy budynek projektu biura HRA Architekci.

Budynek mieszkalny SOHO 18 w Warszawie
Do wykończenia budynku projektanci zaproponowali głównie beton i korten.

Na terenie SOHO Factory, w obrębie ul. Chodakowskiej, Żupniczej i Mińskiej na warszawskiej Pradze, powstało już kilka nowych obiektów mieszkalnych. Większość przy zachodnim i wschodnim krańcu 8-hektarowego założenia. W 2017 roku firma Yareal kupiła środkową część kwartału, planując realizację kompleksu apartamentów i mieszkań o podwyższonym standardzie wzdłuż jego centralnej alei. Pierwszym z nich będzie 9-kondygnacyjny, kaskadowy budynek SOHO 18 u zbiegu ulic Żupniczej i Chodakowskiej. Obiekt, na planie litery C, zaoferuje w sumie 131 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, od 30-metrowych kawalerek do ponad 100-metrowych apartamentów, a także lokale usługowe w podcieniach.

Zakończenie realizacji: 2021

Tagi:
Plany na przyszłość: 25. edycja wystawy 115 projektów dla Warszawy, w tym 29 koncepcji studenckich. Do 18 października w pawilonie ZODIAK można oglądać 25. edycję wystawy „Plany na przyszłość”. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronem medialnym ekspozycji.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Dzielnicowy patriotyzm po warszawsku Dzielnicowy patriotyzm - taki tytuł nosi nowy cykl spotkań on-line Muzeum Powstania Warszawskiego. Po stołecznych osiedlach mieszkaniowych oprowadza architekt i varsavianista Grzegorz Mika.
Historia kontrowersyjnego Pałacu Kultury i Nauki Panoramę Warszawy zdominowała sylwetka Pałacu Kultury i Nauki. Budynek od lat wzbudza kontrowersje. W świadomości wielu mieszkańców stolicy jest to symbol dramatycznej epoki w historii Polski. Inni uważają go po prostu za najwyższy, choć nie najbardziej imponujący, budynek w kraju.
Warszawa niezaistniała. II wydanie Premiera drugiego wydania książki Jarosława Trybusia o niezrealizowanych projektach urbanistycznych Warszawy okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Gdynia i Tel Awiw w Warszawie. Debata Bogna Świątkowska, Justyna Glusman, Jakub Bielecki i Paweł Kowalski porozmawiają w Muzeum POLIN o tym, czego Warszawa może nauczyć się od Gdyni i Tel Awiwu.