Architektura MuratorProjektyCentrum edukacyjne w Piasecznie

Centrum edukacyjne w Piasecznie

W podwarszawskim Piasecznie powstaje wielofunkcyjny obiekt z przedszkolem i podstawówką. Projekt wykonawczy według koncepcji biura Dedeco opracowało studio Locum z Kalisza.

Centrum edukacyjne w Piasecznie
W ramach inwestycji powstaną też dwa podziemne zbiorniki o łącznej pojemności 250 m³, które będą gromadzić wodę opadową wykorzystywaną później do celów sanitarnych.

Budynek pomieścić ma m.in. szkołę podstawową z nowoczesną salą sportowo- widowiskową, przedszkole oraz centrum multimedialne, do którego przeniesie się główna siedziba biblioteki publicznej. Obiekt stanie w centrum miasta, u zbiegu ul. Jana Pawła II i Dworcowej, a jego powierzchnia wyniesie ponad 11 tys. m2. Aby tak duża bryła nie zdominowała niskiej zabudowy w okolicy, ostatnia kondygnacja została nieznacznie wycofana poza obrys gmachu. Dla wzmocnienia efektu architekci z Dedeco przewidywali pokrycie jej czarnymi płytami z betonu. Ostatecznie zostanie otynkowana, a planowane na pozostałych elewacjach drewno zastąpią okładziny HPL.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2018

Centrum edukacyjne w Piasecznie
Obiekt zostanie wyposażony m.in. w system zarządzania budynkiem BMS.
Tagi:
Stadion Miejski w Szczecinie Władze Szczecina przymierzają się do budowy nowoczesnego stadionu według projektu Biura Architektonicznego Dedeco. Właśnie ogłosiły kolejny przetarg na realizację areny wraz z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży.
Kampus Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Pracownia Dedeco zwyciężyła w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na projekt nowej siedziby Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Regułach.
Pracownia Dedeco zaprojektuje kampus Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Rozstrzygnięto konkurs na projekt siedziby oraz kampusu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w podwarszawskich Regułach. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia Dedeco.
Hala widowiskowo-sportowa w Toruniu Realizacja wielkokubaturowego obiektu sportowego w mieście słynącym ze zwartej, średniowiecznej zabudowy stanowiła duże wyzwanie. Hala nie nawiązuje do tradycji Torunia, raczej pokazuje jego potencjał i kierunek zmian.
Budynek mieszkalny przy szczecińskiej starówce Obszar, na którym zaplanowano obiekt objęty jest ochroną konserwatorską. Inwestor zorganizował więc konkurs na najlepszą koncepcję. Ostatecznie do realizacji wybrał projekt biura DEDECO.
Basen olimpijski w Łodzi Rusza budowa Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej według konkursowej koncepcji Dedeco oraz Orłowski i Azymański Architekci z 2009 roku.