Architektura MuratorProjektyCube Haus. Dom katalogowy od gwiazd projektowania

Cube Haus. Dom katalogowy od gwiazd projektowania

Jak umożliwić większej ilości osób korzystanie z usług architekta? Londyński deweloper chce to zrobić poprzez zaangażowanie znanych pracowni do zaprojektowania modułowych domów.

Cube Haus. Dom katalogowy od gwiazd projektowania
Adjaye Associates
Polskie akademiki modułowe w Wielkiej Brytanii Firma DMDmodular, specjalizująca się w budownictwie modułowym, wchodzi na rynek domów studenckich. Spółka będzie oferowała swoje rozwiązania m.in. w Wielkiej Brytanii.  
Frida Escobedo zaprojektuje pawilon galerii Serpentine w Londynie Co roku londyńska Serpentine Gallery zleca innemu wybitnemu architektowi zaprojektowanie tymczasowego pawilonu w Hyde Parku. Tym razem wybór padł na meksykańską architektkę, która będzie najmłodszą w historii projektantką podejmującą się tego zadania.
Dom-przyczepa Prototypowy dom brytyjskiej pracowni Invisible Studio to wykonana z drewna odpadowego struktura - zbudowana tak, aby można ją było łatwo przewozić z miejsca na miejsce.
Maggie's Centre w Oldham: pionierskie zastosowania drewna Zaprojektowany przez brytyjską pracownię dRMM ośrodek jest pierwszym na świecie wykorzystaniem klejonego warstwowo drewna liściastego do celów konstrukcyjnych.
Wertykalny pirs – w Brighton powstała najwyższa wieża widokowa na świecie Zlokalizowana w Brighton & Hove na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii wieża widokowa z ruchomą kapsułą jest najwyższym tego typu obiektem na świecie.
Brytyjski sposób na partycypację Istotą naszej pracy jest eliminacja barier psychologicznych, które tworzą się w momencie, gdy do konsultacji społecznych składany jest już dość zaawansowany projekt przygotowany przez architektów lub urbanistów oraz gdy konsultacje te przybierają standardową formę publicznych dyskusji – z Margaret Wilkinson, kierowniczką brytyjskiej organizacji Planning for Real zajmującej się projektowaniem partycypacyjnym, rozmawia wrocławski architekt Roman Rutkowski.