Architektura MuratorProjektyFabryczna Offices - kolejna realizacja MVRDV w Polsce

Fabryczna Offices - kolejna realizacja MVRDV w Polsce

Nowy kompleks biurowców powstanie w pobliżu stacji Łódź Fabryczna. Czterokondygnacyjny budynek stworzy otwarte podwórze, na którym stanie 13-piętrowy wieżowiec.

Fabryczna Offices - kolejna realizacja MVRDV w Polsce
Na wewnętrzne patio otworzą się przejścia prowadzące w stronę Łódzkiego Domu Kultury oraz ulicy Kilińskiego, tak, aby połączyć je z przestrzenią miejską.
Fot.: MVRDV

Nowa realizacja powstanie przy ul. Kilińskiego. Warunki planu zagospodarowania przestrzennego zadecydowały o jej kształcie - czteropiętrowy, niższy budynek, zawierający w sobie przestrzeń handlową i biurową, skupiony jest wokół nasłonecznionego podwórza, które ma otworzyć nowe przejście przez działkę. W jego środku znajduje się 13-piętrowy wieżowiec. Obłe kształty budynku tworzą serię mniejszych brył, które w zamierzeniach czynią powstałą przestrzeń bardziej przyjazną.

Czytaj też: Concordia Design we Wrocławiu: dlaczego realizacja MVRDV budzi kontrowersje |

Holenderska pracownia będzie współpracować z Piotr Bilinski Architect przy części technicznej realizacji oraz LOLA Landscape Architect przy aranżacji przestrzeni publicznej oraz prywatnego ogrodu, który znajdzie się na dachu niższego budynku.

Budowa ma zacząć się latem 2018 i zakończyć w 2020 roku.

Tagi:
Showroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA] Dawnej była tu przędzalnia bawełny, dziś powstają kosmetyki do stylizacji paznokci. Prezentujemy nową aranżację siedziby Indigo Nails w Łodzi autorstwa lokalnej pracowni Reform Architekt.
Hotel PURO Łódź: dziedzictwo przeszłości w nowoczesnym wydaniu Sieć PURO od lat stawia  na wyraziste rozwiązania architektoniczne oraz współpracę z uznanymi projektantami i artystami. Za projekt hotelu PURO Łódź odpowiada pracownia ASW Architekci z Poznania.
Brama Miasta Łódź: projekt medusa group w Nowym Centrum Łodzi Brama Miasta została oddana do użytku. Za projekt dwóch budynków na głównej osi Nowego Centrum Łodzi odpowiada śląska pracownia medusa group
Biuro firmy Clariant w łódzkim Monopolis: projekt The Design Group W łódzkim Monopolis, w historycznych murach dawnego Monopolu Wódczanego, powstało biuro szwajcarskiego koncernu chemicznego Clariant. Za projekt aranżacji odpowiada warszawska pracownia The Design Group.
Przedszkole Kobro: w Łodzi powstanie przedszkole projektu Katarzyny Kobro Łódzka ASP dysponuje już działką, na której powstanie funkcjonalistyczne przedszkole Kobro. Projekt na podstawie archiwalnych zdjęć makiety opracował zespół z Biura Architekta Miasta Łodzi.
Pierwsza synagoga w powojennej historii Łodzi Nowa synagoga w Łodzi projektu Design Lab Group będzie pierwszym obiektem tego typu zrealizowanym w mieście po II wojnie światowej. Kamień węgielny pod budowę bożnicy wmurowano pod koniec sierpnia.