Architektura MuratorProjektyFabryczna Offices - kolejna realizacja MVRDV w Polsce

Fabryczna Offices - kolejna realizacja MVRDV w Polsce

Nowy kompleks biurowców powstanie w pobliżu stacji Łódź Fabryczna. Czterokondygnacyjny budynek stworzy otwarte podwórze, na którym stanie 13-piętrowy wieżowiec.

Fabryczna Offices - kolejna realizacja MVRDV w Polsce
Na wewnętrzne patio otworzą się przejścia prowadzące w stronę Łódzkiego Domu Kultury oraz ulicy Kilińskiego, tak, aby połączyć je z przestrzenią miejską.
Fot.: MVRDV

Nowa realizacja powstanie przy ul. Kilińskiego. Warunki planu zagospodarowania przestrzennego zadecydowały o jej kształcie - czteropiętrowy, niższy budynek, zawierający w sobie przestrzeń handlową i biurową, skupiony jest wokół nasłonecznionego podwórza, które ma otworzyć nowe przejście przez działkę. W jego środku znajduje się 13-piętrowy wieżowiec. Obłe kształty budynku tworzą serię mniejszych brył, które w zamierzeniach czynią powstałą przestrzeń bardziej przyjazną.

Czytaj też: Concordia Design we Wrocławiu: dlaczego realizacja MVRDV budzi kontrowersje |

Holenderska pracownia będzie współpracować z Piotr Bilinski Architect przy części technicznej realizacji oraz LOLA Landscape Architect przy aranżacji przestrzeni publicznej oraz prywatnego ogrodu, który znajdzie się na dachu niższego budynku.

Budowa ma zacząć się latem 2018 i zakończyć w 2020 roku.

Tagi:
Biuro firmy Clariant w łódzkim Monopolis: projekt The Design Group W łódzkim Monopolis, w historycznych murach dawnego Monopolu Wódczanego, powstało biuro szwajcarskiego koncernu chemicznego Clariant. Za projekt aranżacji odpowiada warszawska pracownia The Design Group.
Przedszkole Kobro: w Łodzi powstanie przedszkole projektu Katarzyny Kobro Łódzka ASP dysponuje już działką, na której powstanie funkcjonalistyczne przedszkole Kobro. Projekt na podstawie archiwalnych zdjęć makiety opracował zespół z Biura Architekta Miasta Łodzi.
Pierwsza synagoga w powojennej historii Łodzi Nowa synagoga w Łodzi projektu Design Lab Group będzie pierwszym obiektem tego typu zrealizowanym w mieście po II wojnie światowej. Kamień węgielny pod budowę bożnicy wmurowano pod koniec sierpnia.
Patchwork Łódź – konkurs na projekt przestrzeni na terenie zakładów Scheiblera Firma Echo Investment ogłasza konkurs studencki na zaprojektowanie przestrzeni publicznych dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi. Do wygrania miesięczne praktyki w renomowanych pracowniach.
Polska dojrzałość: jak w ciągu ostatnich 25 lat zmieniła się Łódź Bezprecedensowe projekty rewitalizacyjne, pierwszy w Polsce woonerf i budowane prawie od podstaw Nowe Centrum. W ramach jubileuszu 25-lecia prezentujemy cykl filmów przedstawiających transformacje, jakie zaszły w architekturze polskich miast na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Zobaczcie, jak w tym czasie zmieniła się Łódź.
Architektoniczny przewodnik po Łodzi: co warto zobaczyć w Łodzi Historyczna część Łodzi to prawie 1400 hektarów wypełnionych kamienicami, pałacami, willami, parkami i zespołami fabrycznymi z XIX i początku XX stulecia. Ale w mieście wciąż jest też miejsce na współczesne realizacje, ukazujące jego potencjał i ambicje.