Architektura MuratorProjektyHotel w Centrum Praskim Koneser

Hotel w Centrum Praskim Koneser

W zrewitalizowanej destylarni na terenie Centrum Praskiego Koneser w Warszawie powstanie hotel znanej sieci. Koncepcję architektoniczną opracowała pracownia Juvenes-Projekt. Otwarcie zaplanowano na 2017 rok.

Hotel Moxy w Centrum Praskim Koneser
Źródło: materiały prasowe

W 2017 roku w Centrum Praskim Koneser w Warszawie zostanie otwarty hotel Moxy. Obiekt zaoferuje niemal 150 pokoi zajmie 5447 m2 powierzchni użytkowej w zrewitalizowanym, 5-cio kondygnacyjnym budynku dawnej destylarni.

To pierwszy obiekt sieci, która swoją ofertę kieruje przede wszystkim do ludzi młodych oraz osób podróżujących w celach biznesowych. Oprócz szybkiego WiFi, goście będą mogli skorzystać z hotelowego lobby z samoobsługowym serwisem cateringowym, dostępnym całą dobę, oraz licznych udogodnień ułatwiających korzystanie ze sprzętu elektronicznego. Do dyspozycji gości oddany zostanie także podziemny parking.

Hotel będzie stanowił część większej inwestycji, obejmującej 100 000 m2 powierzchni, którą zajmą obiekty handlowe, biura (w tym Campus Warsaw - centrum wsparcia dla start-upów sygnowane przez Google) oraz obiekty mieszkalne. W Koneserze powstanie także centrum konferencyjno-eventowe, publiczne place do organizacji wydarzeń społecznych i kulturalnych, a także Muzeum Polskiej Wódki. Za projekt architektoniczny Centrum Praskiego Koneser, w tym rewitalizowanego budynku destylarni, jest pracownia Juvenes-Projekt. Centrum zostanie otwarte pod koniec 2017 roku. Inwestorami są Grupa Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A.

Hotel Moxy w Centrum Praskim Koneser
Źródło: materiały prasowe
Tagi:
Warszawa z nowymi zasadami współpracy z deweloperami Od teraz deweloperzy budujący osiedla, biurowce czy sklepy w Warszawie będą partycypować finansowo w przebudowie układu drogowego wokół swojej inwestycji adekwatnie to tego, jaki wpływ będzie ona miała na funkcjonowanie miasta. Nowe reguły przestaną też promować dojazdy do centrum samochodem.
ARCHIwum Warszawy lat 90. Wirtualna mapa warszawskiej architektury lat 90. Dostępna jest już mapa warszawskiej architektury lat 90. Po najntisowych realizacjach stolicy oprowadzają badaczki architektury Aleksandra Stępień-Dąbrowska i Alicja Gzowska oraz fotograf Maciej Leszczełowski, którzy razem z wolontariuszami zinwentaryzowali ponad 300 obiektów powstałych w dekadzie transformacji.
Airbubble: pierwszy w Polsce biotechnologiczny plac zabaw Jeszcze do 31 października można korzystać z biotechnologicznego placu zabaw przy Centrum Nauki Kopernik. Airbubble to pierwsze taka przestrzeń w Polsce wykorzystująca oczyszczające właściwości alg. Za projektem tego miejskiego eksperymentu stoi ecoLogicStudio.
Plac Piłsudskiego: miejsce niezgody Pojawiające się od blisko 100 lat plany zagospodarowania warszawskiego placu Piłsudskiego (kiedyś zwanego też Saskim i Zwycięstwa) oraz nadania mu właściwej oprawy architektonicznej rozpalają emocje kolejnych pokoleń Polaków. W związku z ogłoszonym w lipcu rządowym planem odbudowy pałacu Saskiego przypominamy prawie stuletnią historię planowania tego ważnego miejsca, w tym artykuł z „Architektury” nr 4/5/1966, który przeczytać można w wydaniu cyfrowym.
MSN / Warszawa Decyzja o wykorzystaniu białego betonu architektonicznego na elewacjach spowodowała, że wszystkie poszczególne etapy związane z technologią i realizacją obiektu wymagały innego podejścia niż na typowej budowie. O realizacji siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie według projektu biura Thomas Phifer and Partners piszą Mikołaj Mundzik i Krzysztof Kuniczuk.
Spójna różnorodność: o Browarach Warszawskich Piotr Lewicki Kazimierz Łatak W miejscu dawnych browarów projektantom z pracowni JEMS Architekci udało się stworzyć kawałek autentycznego miasta. Jest ono przyjazne dla pieszych, a także wielkomiejskie. Współczesne, ale niepozbawione historii – o nowej realizacji Jemsów piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.