Architektura MuratorProjektyKawiarnia na podzamczu w Warszawie

Kawiarnia na podzamczu w Warszawie

W Multimedialnym Parku Fontann na podzamczu w Warszawie stanie niewielki pawilon gastronomiczny projektu JEMS architekci.

Kawiarnia na podzamczu w Warszawie
Na dachu zaprojektowano charakterystyczne świetliki o trójkątnych, aaltowskich kształtach; il. dzięki uprzejmości JEMS Architekci

Projekt powstał na zlecenie Stołecznej Estrady, która zarządza uruchomionym w 2011 roku Multimedialnym Parkiem Fontann. Obiekt stanie u podnóża skarpy, między Prochownią i murem ogrodów klasztornych. W przestrzeni między istniejącym kamiennym ogrodzeniem i ścianą pawilonu ukryto wszystkie funkcje dodatkowe: kuchnie, magazyny i toalety, a od strony fontann – pomieszczenie ochrony.

Budynek o powierzchni ponad 200 m² przekryty będzie płaskim dachem z jasnego betonu, wspartym na wystawionych poza linię ściany filarach. Elewacje, w nawiązaniu do historycznych zabudowań w sąsiedztwie, mają być oblicowane cegłą rozbiórkową lub nową, ale w kolorze zbliżonym do murów klasztornych, zaś wnętrze wykończone malowanymi na biało deskami.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2015

Gmach Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie: modernizacja według JEMS Architekci Budynek Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie powstał w latach 30. według projektu Rudolfa Świerczyńskiego. Z okazji 100-lecia powołania placówki przejdzie gruntowną modernizację. Nad jej koncepcją pracuje biuro JEMS Architekci.
Półwysep Drewnica: ruszają konsultacje zagospodarowania nabrzeża według JEMS Architekci Spółka Stocznia Centrum Gdańsk, do której należy część terenów postoczniowych na półwyspie Drewnica, zaprasza do dyskusji na temat zagospodarowania tego miejsca. Konsultacje dotyczyć będą projektu opracowanego przez biuro JEMS Architekci, a przeprowadzi je niezależne stowarzyszenie Inicjatywa Miasto.
LPP Fashion Lab / Gdańsk Charakter architektury nawiązuje do przemysłowej przeszłości tej części gdańskiego Dolnego Miasta i wywodzi się z zabudowy typu halowego – o nowej realizacji JEMS Architekci pisze Piotr Śmierzewski.
Nowy Rynek w Poznaniu z dominantą projektu Jemsów Trwa realizacja kolejnego budynku wielofunkcyjnego kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu. Nowy obiekt według projektu biura JEMS Architekci będzie głównym elementem identyfikującym cały zespół w przestrzeni miasta.
Perfumiarnia w Poznaniu: zespół mieszkaniowy projektu Jemsów W miejscu dawnej fabryki perfum na poznańskim Łazarzu powstaje nowe wielofunkcyjne założenie. Kompleks pod nazwą Perfumiarnia pomieści nie tylko mieszkania i biura, ale także aparthotel i przestrzeń wystawienniczo-konferencyjną. Za projekt zabudowy wielorodzinnej odpowiada pracownia JEMS Architekci.
Siedziba Transportowego Dozoru Techniczneg w Warszawie Budynek biurowo-hotelowy dzięki zdyscyplinowanej i lapidarnej formie oraz lokalizacji jest ważnym znakiem w przestrzeni warszawskiego Mokotowa. O realizacji JEMS Architekci pisze Jerzy S. Majewski.