Architektura MuratorProjektyKompleks biurowy Wave w Gdańsku

Kompleks biurowy Wave w Gdańsku

Najnowszy projekt pracowni medusagroup to budynki inspirowane rytmiczną kompozycją portowych konte-nerów.

Kompleks biurowy Wave w Gdańsku
W skład zespołu wejdą dwa 14-kondygnacyjne budynki, pod którymi przewidziano dwukondygnacyjny parking

Kompleks powstanie w miejscu dawnego Centrostalu przy al. Grunwaldzkiej w Oliwie, w sąsiedztwie centrum biznesowego Alchemia. Dostarczy ok. 48 tys m2 powierzchni na wynajem. W skład zespołu wejdą dwa 14-kondygnacyjne budynki, pod którymi przewidziano dwukondygnacyjny garaż, w tym 400 miejsc na rowery. Projekt biurowców Wave to architektura zainspirowana rytmiczną kompozycją industrialnych portowych składów kontenerowych. Elewacja, nie wprost, czerpie z matematycznego, modułowego układu stocznio wych pierzei Gdańska. Ogólnodostępna przestrzeń między budynkami nawiązywać ma do bałtyckiego, nabrzeżnego krajobrazu, gdzie wydmy interferują z morskimi falami, tworząc niepowtarzalny klimat – tłumaczy Przemo Łukasik, współautor obiektu z medusagroup. Budynek został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi certyfikacji WELL oraz „Obiekt bez barier”, uwzględniającej potrzeby osób o różnym stopniu aktywności i w różnym wiek. Wave jest pierwszą inwestycją spółki Skanska w Gdańsku. We współpracy z Inicjatywą Miasto, deweloper wspiera w pobliżu rewitalizację ul. Schopenchauera. W ramach projektu powstanie woonerf, pojawi się mała architektura, a elewacje okolicznych budynków zostaną odświeżone.

Zakończenie realizacji I etapu: 2020

Tagi:
X-Yard w Gdańsku: wielofunkcyjny zespół projektu Lahdelma & Mahlamäki Architects Fińska pracownia Lahdelma & Mahlamäki Architects, znana w naszym kraju przede wszystkim z realizacji Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, zaprojektowała nowy kwartał na terenie Stoczni Gdańskiej. Zespół pod nazwą X-Yard otrzymał właśnie pozwolenie na budowę.
Centrum Kompetencji STOS Politechniki Gdańskiej Na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej rozpoczęła się budowa Centrum Kompetencji STOS według konkursowego projektu biura Arch-Deco. Obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków informatycznych w Europie.
DOKI Gdańsk: wielofunkcyjny zespół projektu trzech pracowni architektonicznych Na postoczniowych terenach Młodego Miasta w Gdańsku powstanie wielofunkcyjny zespół mieszkaniowo-usługowy pod nazwą DOKI. Projekty budynków przygotowały trzy biura architektoniczne: FORT, Rayss Group i APA Wojciechowski.
Konkurs na projekt cmentarza wojskowego na Westerplatte rozstrzygnięty Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku rozstrzygnęło konkurs na projekt nowego cmentarza wojskowego na Westerplatte. Jury pod przewodnictwem Bolesława Stelmacha za najlepszą uznało pracę biura NM architekci.
Zespół mieszkaniowy Dawna Poczta w Gdańsku Trwa budowa zespołu mieszkaniowego Dawna Poczta w Gdańsku według projektu biura Proconcept. W ramach inwestycji, realizowanej przez spółkę Euro Styl, zmodernizowany i dostosowany do nowej funkcji zostanie zabytkowy budynek pocztowy z 1929 roku.
Osiedle Riverview w Gdańsku Osiedle Riverview w Gdańsku to kolejna inwestycja zrealizowana nad Motławą. Apartamentowce z widokiem na rzekę i Stare Miasto zaprojektowała warszawska pracownia APA Wojciechowski.