Architektura MuratorProjektyKompleks biurowy Wave w Gdańsku

Kompleks biurowy Wave w Gdańsku

Najnowszy projekt pracowni medusagroup to budynki inspirowane rytmiczną kompozycją portowych konte-nerów.

Kompleks biurowy Wave w Gdańsku
W skład zespołu wejdą dwa 14-kondygnacyjne budynki, pod którymi przewidziano dwukondygnacyjny parking

Kompleks powstanie w miejscu dawnego Centrostalu przy al. Grunwaldzkiej w Oliwie, w sąsiedztwie centrum biznesowego Alchemia. Dostarczy ok. 48 tys m2 powierzchni na wynajem. W skład zespołu wejdą dwa 14-kondygnacyjne budynki, pod którymi przewidziano dwukondygnacyjny garaż, w tym 400 miejsc na rowery. Projekt biurowców Wave to architektura zainspirowana rytmiczną kompozycją industrialnych portowych składów kontenerowych. Elewacja, nie wprost, czerpie z matematycznego, modułowego układu stocznio wych pierzei Gdańska. Ogólnodostępna przestrzeń między budynkami nawiązywać ma do bałtyckiego, nabrzeżnego krajobrazu, gdzie wydmy interferują z morskimi falami, tworząc niepowtarzalny klimat – tłumaczy Przemo Łukasik, współautor obiektu z medusagroup. Budynek został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi certyfikacji WELL oraz „Obiekt bez barier”, uwzględniającej potrzeby osób o różnym stopniu aktywności i w różnym wiek. Wave jest pierwszą inwestycją spółki Skanska w Gdańsku. We współpracy z Inicjatywą Miasto, deweloper wspiera w pobliżu rewitalizację ul. Schopenchauera. W ramach projektu powstanie woonerf, pojawi się mała architektura, a elewacje okolicznych budynków zostaną odświeżone.

Zakończenie realizacji I etapu: 2020

Tagi:
Osiedle Riverview w Gdańsku Osiedle Riverview w Gdańsku to kolejna inwestycja zrealizowana nad Motławą. Apartamentowce z widokiem na rzekę i Stare Miasto zaprojektowała warszawska pracownia APA Wojciechowski.
Izba Lekarska w Gdańsku według Toprojekt: wyniki konkursu W zamkniętym konkursie na projekt ośrodka szkoleniowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku jednogłośnie wygrała pracownia Toprojekt z Rybnika.
Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.
Z wizją w przyszłość: Garnizon w Gdańsku [FILM] Na terenach dawnego garnizonu we Wrzeszczu od 2007 roku powstaje nowy zespół biurowo-mieszkalny z funkcjami usługowymi i kulturalnymi. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.
Wyspa Spichrzów według projektu biura Mąka Sojka Architekci [nowe wizualizacje] Rozpoczyna się ostatni etap zagospodarowania północnego cypla gdańskiej Wyspy Spichrzów. Projekt nowych kwartałów opracowało biuro Mąka Sojka Architekci.