Architektura MuratorProjektyLPP Fashion Lab w Gdańsku

LPP Fashion Lab w Gdańsku

LPP, gdańska firma odzieżowa, do której należą m.in. marki Reserved, House i Cropp, rozbudowuje swoją siedzibę. Nowe obiekty na terenie zespołu zaprojektowali JEMS architekci.

LPP Fashion Lab w Gdańsku
Forma obiektów nawiązuje do przemysłowej przeszłości dzielnicy. Liczne świetliki i duże przeszklenia zaplanowano z myślą o projektantach mody, którzy będą tu mieli swoje pracownie. Źródło: materiały prasowe inwestora

Kampus LPP Fashion Lab, planowany przy ulicy Łąkowej na Dolnym Mieście, docelowo składać się będzie z pięciu budynków – obecnej siedziby firmy, która mieści się w zaadaptowanym gmachu dawnej wytwórni wyrobów tytoniowych z lat 20., oraz czterech nowo projektowanych. Ich koncepcję inwestor wyłonił w zamkniętym konkursie. Wszystkie zgrupowane będą wokół dziedzińca-ogrodu. Powierzchnia całkowita nowej zabudowy wyniesie ponad 28 tys. m². Forma obiektów nawiązuje do industrialnej przeszłości Dolnego Miasta, zwanego też Miastem Fabryk, a loftowy charakter wnętrz odpowiada dodatkowo przyjętej przez firmę koncepcji pracy we wspólnej, otwartej przestrzeni. Projekt zakłada wydzielenie pomieszczeń do pracy w grupach liczących od kilku do kilkunastu osób, a także miejsc rekreacji i wypoczynku. W pierwszym etapie zrealizowany zostanie czterokondygnacyjny obiekt w pierzei ulicy.

Rozpoczęcie realizacji: 2016

Kampus LPP Fashion Lab / Gdańsk Ponieważ budynek powstaje na terenie leżącym w dawnej delcie Wisły, każde wejście wyposażono w specjalne szyny do montażu wodoszczelnych przegród, w razie wystąpienia zagrożenia powodziowego. O wyzwaniach związanych z realizacją pisze Maria Mermer z biura JEMS Architekci.
Waterfront w Gdyni według JEMS Architekci: rusza przebudowa terenów przy Nabrzeżu Prezydenta Konkurs na projekt drugiego etapu inwestycji Gdynia Waterfront, realizowanej pomiędzy Sea Tower a skwerem Kościuszki, JEMS Architekci wygrali jeszcze w 2015 roku. Spółka Vastint Poland, która konkurs zorganizowała, zapowiada obecnie realizację przedsięwzięcia.
Generation Park: nowa realizacja JEMS Architekci Zakończyła się budowa kompleksu Generation Park na warszawskiej Woli według projektu pracowni JEMS Architekci. Zwieńczeniem inwestycji jest oddana właśnie do użytku 140-metrowa dominanta: Generation Park Y.
Jerzy Szczepanik-Dzikowski o MCK w Katowicach [FILM] Budynki żyją i są adaptowane do potrzeb. Projektując Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nie wyobrażaliśmy sobie, że będzie taka sytuacja jak pandemia i duże imprezy nie będą mogły się odbywać, ale w zasadzie każdą strukturę budowlaną można dostosować do bieżących potrzeb. Bardzo trudno powiedzieć, co by można urządzić w Spodku, ale bardzo łatwo można powiedzieć, co można urządzić w MCK, a nadto nie ma żadnego problemu, żeby w to pudło wstawić jakąś inną konstrukcję. O realizacji Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci.
Apartamenty przy Bramie projektu JEMS Architekci Zakończyła się budowa Apartamentów przy Bramie: nowego zespołu mieszkaniowego projektu JEMS Architekci na terenie Browarów Warszawskich. Wszystkie dostępne tu lokale przeznaczone są na długoterminowy wynajem.
Kompleks Rajska 8 / Gdańsk Logika, czystość i modularność to od zawsze znaki rozpoznawcze JEMS. Widoczne są także w budynkach nowej inwestycji w Gdańsku – pisze Monika Arczyńska.